Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSПонеділок, 02.12.2024, 18:00
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Липень » 28 » Один із моїх браконьєрських воблерів на який я не ловлю
23:21
Один із моїх браконьєрських воблерів на який я не ловлю

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Раніше я вважав що писати огляд на воблер ZipBaits Rigge 35F непотрібно. Здавалося б, що там незрозумілого, ось він є таким весь класний, і сказано, і написано про нього багато інформації. Але судячи по кількості питань, що задаються народом не все так просто. Цей огляд не буде оглядом як таким - швидше це просто отака спроба відкрити і показати певні теоретико-практичні аспекти самого воблера, можливо навіть вивернути навиворіт його магнітну душу, ну і допомогти розібратися куди і як його застосовувати.

Отже... Зіпбейтс Рідж 35 плаваючий. Воблер-еталон! Воблер-легенда! Кращий воблер всіх часів і народів! Як тільки не відзивалися про нього. Для себе я вже зробив виводи що все вищесказане – правда. Так що ж його робить таким?

Для тих, кого воістину хвилює старе релігійне питання "А де ж зроблений цей воб?". Не дивуйтеся, якщо на коробці буде написано Мейд ін чайна - це не підробка, все правильно, у ZipBaits свої заводи в Китаї, і вони там цілком успішно роблять воблери. Якщо Вам до рук потрапить рідж в якомсь дикому рожевому кольорі, а в каталозі Ви його не знайдете – не кричіть "АААА!!! Підробка!" і не падайте в оморок, а вже тим більше не потрібно їхати в магазин і бити продавця. Це означає, що Вам до рук потрапила модель в кольорі, призначеного для внутрішнього японського ринку, і трішки інших риб і умов лову. Отже сміливо вставляйте її в рамочку, ставте в червоному кутку і показуйте гостям разом з фотографіями весілля і себе на порозі рідного будинку з первістком на руках. ))).

Гаразд, з цим розібралися, давайте таки спробуємо на нього половити. Дивлячись на ріджика багато хто думає "А чим його кидати?" Кидати його краще саме ультралайтовою паличкою, в тесті так чим менше тим краще.

Ні, можна трохи подуріти: "У мене палка 5-30 кидає такий воб за горизонт» - один "риболов-експерт", але вибачте, який толк… у снасті все повинно бути збалансовано, і працюючи так, як з цим воблером зовсім не потрібна ні втома рук, ні просто відчуття якогось дискомфорту. Особисто я ловлю фастовою палкою з тестом до 5.5 гр. і довжиною 7 футів.

Далі - діаметр шнура. Знову ж таки, чим менше, тим краще, 4 лб буде в самий раз. Але, якщо у Вас на Ваш перевірений в боях рідж не клює, а у сусіда на такого ж забарвлення хапає одна рибка за іншою - придивитеся, чим він ловить... А може у нього монофіл? Я можу беззастережно і авторитетно заявити що цей воблер набагато краще себе відчуває на монофільній лісці (ну або флюрику, тут вже кому як подобається). І клювань може стати більше, і воблер по іншому поводиться. Притому діаметр я б порекомендував би так з 0.12 до 0.16-ти максимум. Особливо хороший моно влітку, коли риба ледача і дуже вже обережна, а так само при лові таких риб як уклейка або голавль. Щодо міцності і т.д. - ну, правильний фрикціон і не криві руки - вже 90% успіху.

Тепер про повідці і способи кріплення. Воблер просто магічно притягає до себе щуку, притому не дивуйтеся, якщо така крихітка опиниться в зубах у двох-трьох кілограмової зубастої красуні. Тому якщо зустріч з щукою неминуча – повідець мусить бути!!! Забудьте про всякі флюрокарбонові збочення – перевірено, щука кусає все, тому легка струна десь 15 см, завтовшки отак з 0.2 буде в самий раз. Втім на даний момент часу є достатній асортимент повідкових матеріалів на будь-який смак і колір, на худий кінець ставте готові надлегкі а-ля тритоновські повідці з нахлистовою застібкою, хоча я сам особисто їм не довіряю після того, як один лопнув навпіл прямо у момент проводки. Головне - не перенавантажуйте його. А ось якщо ви ловите в місцях, де може бути контакт з поверхнею, здатною пошкодити покриття основного шнура, наприклад жорстка трава або коряжки-пеньочки, або ж просто намагаєтеся зловити обережного голавліка – тут вже 30-40см прозорого флюрокарбона зайвими не будуть. Кільце краще не знімати – зайві ступені вільності як по мені ріджу не перешкодять, особливо коли захочете побалуватися з проводками.

Спосіб з'єднання – або легка застібка, нездатна змінити гру воблера, ну а якщо монофіл – то краще прямий вузол або рапаловська петля.

З жахом торкнемося найстрашнішої тематики, здатної довести якщо не до кінця світла, то вже до громадянської війни і локального конфлікту точно – КОЛЬОРИ! Хто з нас стоячи перед прилавком не сушив голову який же колір ріджіка узяти. Я для себе збирав легку статистику, спостерігав за відгуками по розповідях риболовів і зрозумів таке – беріть той, який Вам подобається, і в який ви вірите. Тому що працюють всі, а якщо не можете виьрати – ну, тоді що те таке, понатуральніше, і те, що Ви порахуєте більш відповідним для умов Вашого лову. Ні, я знаю одного фаната ріджей – у нього зібрані всі кольори, і навіть такі, які в країну ніколи не завозилися, він володіє цілим гаманцем 35-х, які він виписує з Японії – і ловить на всі кольори, і вельми успішно. Ну хобі таке у людини. Отже беріть собі той, який Вам впав в очі, і не морочтеся на цьому питанні.

Поговоримо про реалізацію самого воблера. Якість покриття мені подобається, врешті-решт він робився не для акул і барракуд, тому не треба пити валідол, якщо побачите подряпину від щучого зуба.

Гачки. Я просто в захопленні від рідних безбородих трійничків на ріджі. Вони насправді немов прилипають до морди здобичі, втім непогано прилипають до одягу, пальців, правда легко виймаються. Навіщо їх міняти – поки не зрозумів, а для адептів кетч-енд-реліза вони ідеальні – риба легко знімається і отримує мінімальні травми. Якщо ж Ваші гачки розігнулися – означить так і треба, японці – вони не дурні, і краще хай розігнеться гачок, чим порветься волосінь, з втратою воблера або, не дай Бог, зламається спінінг. Ну, якщо Ви цілеспрямовано йдете ловити ріджем крокодила, поставивши його на 40-лбшний шнур і ультрахеві палицю – те міняйте на що хочете – я Вас не розумію, і порадити нічого не зможу.

І нарешті? найголовніша «фішка» 35-го ріджа – це асортимент риб, яких він ловить. Напевно жоден воблер не зловив стільки видів мешканців водної стихії, як цей крихта. Окунь, щука, краснопера, жерех, голавль, уклейка, плотиця, підвуст, піскар, лящ, судак... Та простіше сказати що він не ловить.. Хоча якщо упертися – то і це він зловить. Чому? Я не знаю. Напевно так було визначено :-). Притому розмір трофея може бути не зіставимо з розмірами приманки. Для мене цей воблер перевернув всі поняття в ловлі спінінга і показав, що можна полювати не тільки за банальними і звичними щука-окунь-судак, а і пізнавати зовсім інші, раніше незвідані горизонти спортивного спінінга. І коли б не він – ловив би фідером і не писав би ці цидулки.

Закид

Як відомо, усередині ріджа стоїть хвалена магнітна система з бігаючим вольфрамовим грузиком. Сенс в тому, що при закиді грузик, причеплений в носовій частині воблера під впливом кінетичної сили пересувається в хвіст, міняє центр тяжіння і воблер типу летить далі. У теорії напевно десь так. На практиці чути багатьох обурених риболовів про те, що дана система не працює, нібито грузик залипнув і все. Ну залипнув собі і залипнув, Бог з ним! Не можу сказати що сильно вже додає до польоту, як по мені те він більше допомагає стабілізувати воблер у польоті і просто менше банальних захлестів. Сам по собі літун з ріджа в порівнянні з однокласниками і при використанні правильної збалансованої снасті дуже навіть непоганий. Головне – практика і руки. Врешті-решт – він важить 2 грами! Робіть поправку на вітер.

Проводка

Тут ось і криється вся магія ріджа. Тому що він працює і ловить на будь-якій проводці. Хочете – твічьте його, хочете – стоп-енд-гоу, хочете – тягніть поволі, хочте швидко, прискорюйте, уповільнюйте, сплавляйте! Робіть що Ви хочете, правда я б рекомендував би робити те, що хоче риба :). Все залежить від того де, кого і як Ви ловите. Для себе виділив що голавлик, уклейка і краснопера люблять рівномірну проводку, притому голавль любить ще і повільну. Зграєвий окунь любить рівномірні прискорення і уповільнення, без зупинки, і якщо хоч один полосатік зверне увагу на нього – то Ви приведете ріджем до берега всю зграю, а шанс того, що на гачках може опинитися 2 колючих матроси – вельми чималий. А якщо окуня не багато, то спробуйте агресивний твіч – і якийсь мордатий кабан таки його відмітить і забажає обідати. Щука може схопити на будь-якій проводці, притому не дивуйтеся, якщо Ви закінчивши проводку і залишивши воблер у воді потягнувшись за сигаретою виявите ріджа в зубах щуки :). Один знайомий рибак на диких дністровських жерехів придумав таку річ - він сплавляє воблер на перекат і тримає його там, якщо жерех б'є поряд - відпускає фрікцион і дає течії нести ріджі, жерех його і підбирає. Бачив фото на 3.5 кг.... Загалом – не обмежуйте себе, цей воблер прощає багато, якщо не все. Течія тримає якщо не прекрасно, то вже дуже добре, так що сміливо кидайте його в перекати.

Плюси

Асортимент пійманих риб – просто неосяжний

Простота освоєння, велика різноманітність проводок на всі випадки життя

Прекрасні гачки

Якість виконання

Універсальність в кольорах

Непогані польотні якості

Стабільність в будь-яких умовах – ловив ним і під килимом ряски в болоті і на перекаті

Мінуси

Доступність. Вірніше слабка доступність. Як по кольорах так і взагалі.

Все-таки ціна. Ні, можна купувати копії, але за копію я вже говорити не можу, адже це вже не рідж, а воблер схожий на рідж.

Підсумок

Ви напевно запитаєте, чому я назвав огляд саме так? Я чесно не ловлю на цей воблер, він лежить у мене в коробочці, в 703-му кольорі, поряд лежить діповий братик, і коли я вибираю черговий воблерок, що б закинути спінінг, я бачу його. Але я на нього не ловлю. А навіщо? Адже він і так зловить.. Я його знаю, і знаю що він не підведе. І для мене він і справді особливий. По своїх причинах. І є багато інших хороших воблерів, наприклад для мене прекрасним відкриттям цього року став джакаловський чабі мінноу, але все одно ультралайтовий воблер номер один для мене залишається один - легендарний чарівник Zipbaits Rigge 35f.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Спінінгова ловля | Просмотров: 3074 | Добавил: Vasya | Теги: Рідж 35, спінінгові приманки, рапаловська петля, Воблер легенда, спінінг, окунь, щука, воблер, Zipbaits Rigge 35f, Зіпбейтс | Рейтинг: 4.4/5
Всего комментариев: 2
2 UA  
0
Воблер як і сама стаття просто супер. Окуні, головлі, щуки, краснопери, жерехи дуже його люблять.

1 Vovka  
0
Сьогодні заказав собі цей воблер через інтернет. Чекаю його з нетерпінням, щоб побачити що він покаже на водоймах Горохівщини wacko

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Скільки Вам років?
Всього відповідей: 119


Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz