Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSСереда, 24.04.2024, 11:27
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Червень » 5 » Ловля сома на донку
13:33
Ловля сома на донку

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.

--------------------------------------------------------------------

Фішингюкрейн - блог про рибалку

Сом – донний хижак. Це відомо кожному риболовові. Вивід напрошується сам собою: ловити його можна на донку і цілком успішно. Оснащення для ловлі з дна надзвичайно просте. Важке ковзаюче грузило вагою 100-150 г, залежно від сили течії у вибраному місці лову. Рух грузила вниз обмежується могутнім силовим вертлюжком, до якого прив'язаний товстий міцний повідець з плетеної волосіні, а ще краще – з тонкого плетеного металевого троса.

Гачок товстий, гострий і надміцний. Розмір його вибирається залежно від величини насадки і передбачуваної здобичі. Основна волосінь береться теж плетена і вельми міцна. В усякому разі, після того, як у мене протягом одного ранку рибалки на р. Стир були чотири обриви волосіні діаметром 0,4 мм, захоплення легкою снастю як рукою зняло!

Для застосування таких оснащень вудилище знадобиться відповідне: морського типу, розраховане на боротьбу з могутньою крупною рибою. Оснастити його краще всього могутнім надійним мультиплікатором. Тільки така снасть дасть вам всі козирі в боротьбі з могутньою рибою. На жаль, більшість риболовів, відправляючись на полювання за сомом, не до кінця розуміють, з яким суперником належить мати справу. Звідси і зламані вудилища, і зрізані зуби шестерінок в котушках, і збиті в кров пальці за допомогою знаменитої "Невської" котушки, обривки волосіней, розламані застібки і слова ненормативної лексики в адресу непокірної риби.

До ловлі крупного сома слід підходити з усією відповідальністю. Кожен елемент снасті повинен бути перевірений і перевірений ще раз. При всьому вищесказаному захоплюватися відвертою "грубизною" не потрібно. Незважаючи на всю свою всеїдність, сом рідко бере насадку на грубій незграбній снасті. Що стосується вибору місця для ловлі донкою: постарайтеся вибрати точку ловлі так, щоб було зручно поводитися з снастю, а в останній стадії боротьби щоб дуло зручно достати трофей з рідної стихії. Перш ніж писати про красу боротьби, варто приділити увагу техніці і тактиці лову сома донною снастю.

Насадок для ловлі сома багато – жаба, насаджена на гачок за задню лапку. Непогано працює живець, з яких поза конкуренцією жерешок, плотиця, щучка. Можна використовувати і нарізане філе з свіжої риби. По осені успішно застосовуються пташині (воронячі) потрухи, що підкоптяться над вогнищем (на гачку добре тримаються, привертають сома з великої відстані). Навесні відмінно працює пучок виповзків або жорстких білих черв'яків.

В розпал літньої жари риболови з успіхом ловлять сома на шматочок господарського мила (найдешевшого, що коштувало раніше 19 коп.). Мабуть, запах жирів, з яких воно зварене, привертає сома безвідмовно. Кращий час лову сома на донку – рано вранці і увечері. Часто буває так, що вранці риба бере, а увечері, немов зірвавшись з ланцюга, не дає жабеняті спокійно на гачку посидіти. Крупні досвідчені соми нерідко атакують приманку вже в темноті.

Сом – вельми обережний хижак. Часто найголодніший і крупніший сом спочатку ледве помітно пробує насадку і лише в тому випадку, якщо нічого підозрілого не виявлено, бере її остаточно.

Період "дегустації" може тривати до півгодини, так що поспішати з підсічкою не варто. Навіть після могутньої широкою потяжки потрібно, зціпивши зуби, почекати пару секунд, тільки після цього підсікати. Сом рідко кидає насадку, і якщо клювання перейшло в потяжку, пів справи вже зроблено. Після підсічки наступає найвідповідальніша фаза боротьби – виведення. Спочатку потрібно прагнути визначити розмір сома, що схопив насадку. Справа ця не проста.

Страх має великі очі, і деколи 20-кілограмовий сом здається гігантським. З іншого боку, нерідко дуже крупний сом в перші хвилини поводиться досить тихо і навіть йде у бік човна. Але в останню мить картина може змінитися. Навик приходить з досвідом. І все-таки, прикинувши, з ким належить мати справу, постарайтеся оцінити обстановку і спланувати подальші дії. Відірвавши рибу від дна, де вона прагне бути (це улюблений прийом сома), необхідно не дозволити їй піти в корчі, якщо вони є поблизу.

Небезпечно так само, коли вусатий хижак прямує в берег. Краще, коли сом йде у воронку русла, на течію, риба швидше втомиться, та і у риболова більше можливості для маневру. Нерідко крупний сом лягає на дно і не вдається відірвати його навіть при критичних навантаженнях на снасть. У такій ситуації варто пошуміти, постукати по човну чим-небудь твердим, стукнути кілька разів по зігнутому хлисту вудилища. Сом шуму не терпить і, швидше за все, заворушиться і рушить з місця. Боротьба з крупним сомом вимагає великої витривалості і фізичних сил. Полегшити виживання зможе спеціальний сомовій пояс в піноль, в який вставляється ручка вудилища.

При виведенні навантаження розподіляється на поясницю і стегна риболова. Поступово стомлюючи сома, форсувати виведення до граничних навантажень снасті не варто. Нарешті з води з'являється відрізок волосіні, покритий слизом, і піднімається рясна група дрібних пузирів – явна ознака швидкої появи сома на поверхні. Останні зусилля, і "вусатий" з'являється у всій красі.

Головне – з незвички не розгубитися. Деколи сом, що раптово з'явився біля борту, здається дуже грізним. Зберігаючи спокій і самовладання і підвівши сома ближче, можна брати рибину двома способами: або багориком, підхопивши акуратно за виїмку під нижньою щелепою, або рукою, одягненою в спеціальну рукавицю, узявшись безпосередньо за нижню щелепу. Боязнь сунути руку в сомову пащу зазвичай проходить на другому-третьому трофеї, але обережність ніколи не пошкодить. У будь-якому випадку з крупним сомом легко боротися удвох.

Перемога! Риба в човні! Мабуть, це ваш рекорд?! І все-таки подумайте, чи варто губити сома? Адже якщо він досяг, скажімо, п’ятидесятикілограмової ваги, він може бути старшим за вас! І якщо вас не цікавить купа м'яса, для захоплених спогадів цілком достатньо парочки хороших знімків, а через декілька років відпущений сом, можливо, знов доставить вам незабутні миті азартної боротьби!

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Донна ловля | Просмотров: 5405 | Добавил: Vasya | Теги: Ловля сома, вудилище на сома, снасть на сома, сом на донку, пташині потрухи, виведення сома, хижак, де шукати сома, воронячі потрухи, наживка на сома | Рейтинг: 3.0/2
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Тільки правда: яка ваша найбільша риба спіймана спортивною снастю?
Всього відповідей: 96


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz