Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSПонеділок, 02.12.2024, 11:00
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Вересень » 21 » Ловля коропа зимою
11:04
Ловля коропа зимою

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Дивно, що на початку третього тисячоліття помилкове уявлення, що склалося колись, про спосіб життя коропа зимою все ще має достатньо широке розповсюдження. Почувши або прочитавши думку "кабінетного" риболова-теоретика про те, що ця риба з похолоданням води перестає годуватися і впадає в зимівлю, багато хто, не замислюючись, вірить в ці "казки".

Якби короп взимку не харчувався, то навесні ми спостерігали б худі "мішки з кістками", а не повновагих, угодованих риб. А як можна пояснити впіймання коропів при прямовисному блеснінні, причому блешня, як правило, знаходиться в роті риби?

Взимку короп, поза сумнівом, харчується, ось тільки об'єм споживаною ним їжі значно зменшується. Якщо влітку кількість корму обчислюється кілограмами, то під льодом - грамами. Склад зимового "меню" коропа особливою різноманітністю не відрізняється - це мотиль, опариш та інші донні організми.

Переконливіше за будь-які слова - спеціальний зимовий лов коропа, що практикується в Англії і Німеччині. Опоненти можуть мені заперечити, посилаючись на "м'якість" зим в цих країнах, але мені відомі десятки риболовів в наший країні, що успішно ловлять коропа взимку. Так, часто за день можна не побачити навіть клювання, але це пояснюється не суворістю наший зими або невмінням ловити, а нечисленністю коропових популяцій в українських водоймищах і браком часу. Пригадаєте прикрі обриви волосіні (адже більшість риболовів використовують волосінь (0,08-0,14 мм), що трапляються у вас і ваших товаришів. Чи не коропові це витівки?

З пониженням температури води до 10-12°С коропи збираються в певних місцях, англійці називають їх "гарячими точками" (hot spots). Як правило, ці місця охоче відвідуються коропами влітку і особливо восени, але визначити, які саме стануть зимувальними, можна тільки експериментально. Велику допомогу у визначенні "гарячих точок" може надати ехолот або спостереження за поведінкою коропа пізньою осінню. Зазвичай при похолоданні води уловисті місця на водоймищі указують якщо не на самі місця зимівлі коропа, то на їх безпосередню близькість. До речі, зовсім не обов'язково, щоб "гарячі точки" співпадали з найглибшими місцями водоймища. Швидше за все коропа можна зустріти на середніх глибинах, але не біля берега, а ближче до середини. Дуже привабливі ділянки, що рясно заростають в літній сезон водоростями і лататтям. Періоди клювання зимового коропа значно скорочуються і нерідко обмежуються 15-20 хвилинами в день. Проте у відлигу активність риби може продовжуватися до декількох годин. Час і місце "кльових" стоянок коропа доводиться визначати експериментально, тому, не знаючи ні першого, ні другого, багато любителів підлідного лову відмовляються від цього заняття.

На більшості водоймищ клювання коропа частіше доводиться на вечірній і полуденний час, особливо при тривалих періодах плюсових температур. Взагалі, краща коропова погода - це відлига з низькими темними хмарами, але без опадів. Також, як і влітку, періоди стійкої погоди сприятливо позначаються на клюванні. Але необхідно відзначити, що навіть найгарніша погода не гарантує стовідсоткового клювання коропа, так само, як і погана не припускає повної відсутності клювань. Адже визначення "погана" і "хороша" оцінюються людиною, а не рибою.

Ловити коропа прийнято на зимові поплавцеві вудки. У зв'язку з відсутністю водоростей, ліску краще застосовувати 0,2-0,25 мм, а плетені шнури - 0 0,04-0,06 мм. До недоліку шнурів можна віднести обмерзання на морозі, тому їх краще використовувати у відлигу. При лові в коряжнику діаметр волосіні можна збільшити до 0,3 мм.

Важлива деталь оснащення - поплавець. При плюсовій температурі зручно користуватися поплавцями типу "ваглер" (мал. 1 а) зменшеного розміру (35-40 мм). З таким поплавцем клювання коропа виражається в неспішних підйомах і опусканнях антени на 10-20 мм. У морозну погоду використовую плоский поплавець, так звану "пігулку", який при підйомі лягає на воду і стає дуже помітним (мал. 1 б). Основний колір поплавців - білосніжний або яскраво-жовтий, верхня частина червона або чорна.

Зимове клювання коропа виражене дуже слабо. Найчастіше вона полягає в малопомітному сіпанні поплавця в лунці, а справжнього коропового клювання ви можете так і не дочекатися. Тому підсікати рибу необхідно саме під час таких сіпань поплавця.

При лові коропа лунку необхідно затемняти. Багато риболовів роблять це за допомогою снігу і льоду, засипаючи ними лунку і проробляючи невеликий отвір для установки снасті. Але мороз може зіграти злий жарт, проморозив такий "затемнювач" до стану монолітного льоду, через що виведення риби часто закінчується плачевними результатами.

Декілька сезонів я користуюся легким, недорогим і простим "затемнювачем" лунки. Для його виготовлення необхідний лист використаної рентгенівської плівки (можна плівку замінити іншим подібним матеріалом) і одноразовий пластиковий стаканчик темного кольору. У дні стаканчика проробляю отвір 10 мм і 8-10 таких же отворів в бічних стінках, причому обов'язково якомога ближче до дна стаканчика. У рентгенівській плівці вирізую отвір такого діаметру, щоб стаканчик легко в нього вставлявся, але не провалювався. У місці лову плівка кладеться на лунку, в центральний отвір стаканчика протягується мормишка, наживляється і опускається на дно, а стаканчик вставляється в отвір плівки (мал. 2).

Взимку обмін речовин в організмі коропа значно сповільнюється, що відбивається на апетиті риби. У цей період розмір насадок повинен бути набагато меншим, ніж влітку. Найпопулярніша серед наших риболовів насадка для зимового коропа - мотиль. Гачок № 8-12 (по міжнародній класифікації) краще наживляти пучком мотиля, який сполучений тонкою гумкою. З цією ж метою можна використовувати гачки або мормишки із спеціальним затиском. Кращі типи мормишок - "уралка", "дробинка", "кристал" на гачку №10 (по міжнародній класифікації).

Здавалося б, всім хороший мотиль, ось тільки дрібна риба часто і з великим задоволенням його об'їдає. Позбавитися від настирливої рибки можна, застосовуючи об'ємні насадки, наприклад: черв'яків, м'якиш хліба, хлібну кірку, консервовану кукурудзу і зелений горошок, перловку і тому подібне, причому краще використовувати світлі приманки ніж темні. Західні карпятники рекомендують для холодної води використовувати бойли з високим вмістом білка (протеїну). Проте потрібно врахувати, що підгодовувати ними рибу треба дуже обережно, оскільки для насичення коропові зараз не вимагається багато їжі. Як насадку бажано використовувати бойли 0 8-10 мм. Як підкормку достатньо кульки підсмажених на соняшниковій олії панірувальних сухарів або шматочка макухи. Якщо ви використаєте фірмову підкормку, зверніть увагу на її запах - різкі і сильні запахи зараз відлякують, а не привертають коропа. При лові на кукурудзу або перловку досить загодувати лунку 10-20 зернами.

Було б неправильним не сказати про такий важливий аспект, як лов коропа вночі. Риболови-лящатники накопичили в цьому плані достатньо досвіду по частині екіпіровки, з чого багато що може стати в нагоді і любителям лову коропа. Перш за все на нічній рибалці необхідно поклопотатися про намет. Для зимового лову можна пристосувати літні каркасні намети, для чого їх дно потрібно відпороти і ушити "блискавку". Можна використовувати спеціальні дихаючі і міцні намети для любителів підлідного лову, що випускаються фірмами "Holiday", "Campus", "Alpinus". Конструктивно вони складаються з нейлонової основи і легкомонтуючого каркаса, їх вага практично не перевищує 2 кг.

Останніми роками деякі риболови почали використовувати як допоміжний сигналізатор клювання "світляк" (Power Lite, Sunny Lite і ін.), який кріпиться безпосередньо до волосіні, але чутливості снасті не погіршує завдяки нейтральній плавучості.

Для освітлення місця лову найчастіше використовується звичайна стеаринова свічка, яка до всього іншого служить і джерелом тепла. Я ж користуюся світлодіодним ліхтариком: рівне світло, герметичність корпусу і тривалість горіння лампи (до 150 годин) цілком відповідають моїм вимогам. Як сидіння можна порекомендувати крісла-розкладачки, зручні для багатогодинного очікування клювання.

На зимовий лов коропа приємно виходити невеликим дружним колективом з двох-трьох чоловік, а ось на спиртне краще накласти табу. Сподіваюся, що для наших риболовів лов коропа круглий рік стане правилом, а не виключенням!

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Ловля риби з льоду | Просмотров: 5412 | Добавил: Vasya | Теги: снасть для карпа з, приманки для карпа зимою, підкормка для карпа зимою, мормишки на карпа, насадки для карпа зимою, де шукати карпа зимою, Карп зимою | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 1
1 name  
0
иногда карп зимой хорошо берет на зимнюю блесну. а вместе с карпом клюет и карась, и амур.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Ваш улюблений вид ловлі?
Всього відповідей: 295


Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz