Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSПонеділок, 02.12.2024, 19:32
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Серпень » 5 » Ловля глибоководної щуки
10:12
Ловля глибоководної щуки
Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Глибоководна щука у багатьох асоціюється з гігантськими екземплярами, але це не зовсім так. Природно, на глибинах мешкають найбільші екземпляри, але і щук невеликих розмірів там достатня кількість.

Вважаю, що слід дотримуватися наступної класифікації. Якщо щука була піймана на глибині, і клювання відбулося на глибині, то це і є глибинна щука. У неї є і зовнішня відмітна особливість - як правило, глибинна щука має темніше забарвлення тіла, чим її мілководі побратими.

Це пояснюється, перш за все тим, що, знаходячись глибоко внизу під товщею води, тіло риби менше піддається дії сонячного світла. Глибинна щука переважну частину часу проводить біля дна водоймища і лише часом покидає своє місце стоянки, щоб пополювати у вищих шарах води. Але після полювання обов'язково повертається на своє місце. Іхтіологи стверджують, що такі щуки постійно стоять в одному і тому ж місці.

Воно як би закріплене за ними, і хижаки не допускають на нього своїх конкурентів. Вони навіть можуть вступати в конфлікт з іншими особинами за право місця проживання на якійсь певній території. Природно, цей хижак дуже хитрий і обережний, і його не просто спокусити якою-небудь приманкою. Але, глибинна щука ні за що не відмовиться від якісно поданої і проведеної наживки. Деякі рибаки вважають, що щука, кидаючись на приманку, робить це не стільки із-за голоду, скільки із-за інстинкту оборони своєї території. Тому при ловлі глибинної щуки приманки величезних розмірів цілком доречні.

Розглянемо достоїнства і недоліки різних приманок для лову глибиної щуки: воблери, силіконові приманки, блешні і паралонки.

Воблери

Їх вигода полягає в тому, що є можливість підбору моделі для кожної конкретної глибини. Рухомий в товщі води воблер, своїми рухами здатний спровокувати на хватку навіть ситу щуку.

Безперечним плюсом воблерів є те, що це краща приманка для лову троллінгом. Але, не дивлячись на плюси, у воблерів є істотні мінуси. По-перше, це їх досить висока вартість, особливо у популярних моделей. Та до того ж воблери володіють високою зачепистістю, що сильно утрудняє їх використання в закоряжених місцях. Для багатьох риболовів ловля на воблери може бути просто фінансово непосильною.

Блешня

Як відомо, блешні діляться на ті, що крутяться (вертушки) і коливаються (коливалки). Глибоководну щуку можна ловити на той і на інший вид блешень. Тільки природно, потрібно задуматися про те, що їх підгрузку, адже приманка повинна йти на глибині. Вертушку можна оснастити додатковою передньою головкою і грузилом. Ну, а колебалку можна просто узяти більш важчу. Так, наприклад, для лову глибоководної щуки я використовую з вертушок, в основному блешні сріблястого кольору з розміром пелюстки від четвертого номера. З собою я завжди маю набір спеціальних груз-головок різної ваги і вже безпосередньо на водоймищі ними дооснащаю блешню, виходячи з місцевих умов.

Мабуть, саме на блешню я зловив найбільшу кількість глибоководних щук. У блешень в плюс можна записати те, що вони дуже ефективні і їх вартість в порівнянні з воблерами не так велика, та і у разі власного виготовлення вони взагалі будуть недорогими. А ось зачепити блешню за корч так само просто, як і воблер, але у разі відриву фінансові втрати менші.

Силіконові приманки

З великої різноманітності силіконових приманок, що існують на ринку, для лову глибоководної щуки підходять віброхвости і твістери. Краще використовувати силіконові приманки довжиною від 7-ми сантиметрів і природно джиг-головки потрібно застосовувати важкі для того, щоб приманка швидше опускалася на дно.

Як показує практика, колір приманки особливої ролі не грає, хоча з цим твердженням багато хто може посперечатися. А ось що дійсно грає важливу роль в кількості клювань, так це загальна рухливість приманки. Тобто те, як її тіло чітко відгукується на щонайменші рухи вудилищем спінінга.

Силіконові приманки добре себе зарекомендували в закоряженій місцевості, оскільки вони практично не чіпляються за корчі. До того ж їх можна оснастити гачками незачепляйками. Правда, при такому удосконаленні відсоток вдалих підсічок стає нижчим.

Ловити глибоководну щуку віброхвостами або твістерами можнф, як методом джига, так і в проводку, але, на мій погляд, джиг набагато ефективніший. Явним плюсом силіконових приманок є їх дешевизна, до того ж вони можуть бути дуже ефективними, за умови, якщо риболов володіє хорошою технікою джига.

Паралонові рибки

Останнім часом багато риболовів почали використовувати цю нехитру наживку. Можливо, унаслідок її очевидних плюсів — супер дешевизни і при цьому чималої ефективності. Напевно, більшість риболовів майструють ці приманки самостійно, оскільки процес виготовлення не складає ніяких труднощів. Ловлять на паралоновую рибку, або, як в народі її називають - «паралонка», методом джига. Застосовувати її можна навіть в сильно закоряжених місцях, оскільки паралонку можна оснащувати методом втопленого гачка і тоді зачепи не страшні. Але навіть, якщо зачеп і відбувся, обірвати не шкода. Якщо це, звичайно ж, не була ваша улюблена уловиста паралонка.

Загалом, для лову глибоководної щуки існує величезна кількість приманок, а ось вже на яку саме з них ловити — це питання смаку кожного окремого риболова.

Снасті

Що стосується снасті для лову щуки з глибини, то тут цілком підійдуть вудилища з середнім і високим тестами. Ультралайт тут недоречний. Природно, котушку краще підібрати міцну і надійну, оскільки завжди є вірогідність клювання дуже крупної щуки. Будь-яке вудилище і котушку потрібно підбирати під себе. Як мовиться, «щоб в руці лежало».

Здається не потрібно зациклюватися на брендах і відомих виробниках, але і відвертий китайський ширпотреб теж брати не слід. Коли вудилище і котушка підібрані, самий час підібрати волосінь. Зараз багато хто захопився дуже тонкими волосінями. Я навіть зустрічав спінінгістів, що використали волосінь 0,2 діаметру, але, здається, це вже перебір. Для глибоководної щуки такої товщини явно недостатньо. Плюс ще потрібно пам'ятати про зачепи.

Використовуючи волосіні різних діаметрів, я переконався, що особливого впливу на кількість клювань ця характеристика не має. До речі, колір волосіні теж. Волосінь діаметром 0,3-0,35 мм для мене здається найоптимальнішим варіантом. Але волосінь краще використовувати при ловлі на блешню.

При лові ж на воблер, силікон або паралонку, краще використовувати плетений шнур, так як він набагато чутливіший за волосінь і чітко передає підводні рухи наживки, що дуже важливо при ловлі джигом або при веденні воблера. Оскільки шнур набагато міцніший за волосінь, його діаметр може бути невеликим, наприклад, 0,15-0,17 мм.

Ось снасті підібрані і настроєні. Але, де ж шукати глибоководну щуку? Звичайно ж, на глибині. Щука може знаходитися як на дні ями, так і на вході в неї. Головне цю саму яму знайти. Найпростіший спосіб знаходження перепаду глибин - це ловля джиговою приманкою. Простукувавши дно, досить швидко можна дізнатися про навколишній підводний рельєф. Заразом, як мовиться, це і розвідка боєм. Другий спосіб технологічніший, він полягає у використанні ехолота. Він не тільки виразно покаже рельєф дна, але і може показати саму рибу.

Деякі моделі ехолота мають функцію звукової сигналізації при виявленні крупних екземплярів. Наприклад, мій ехолот подає такий сигнал, коли риба має вагу більше п'яти кілограм. В основному це трапляється над глибокими ямами і тоді два варіанти – це або сом, або крупна щука, і тут у будь-якому випадку варто поджигувати.

Глибоководна щука ловиться практично цілий рік, правда, інтенсивність її клювання залежить від пори року. Але найкрупніші екземпляри попадаються в основному в жовтні-листопаді, як при ловлі троллінгом, так і в закид.

Той, хто коли-небудь ловив глибоководну щуку, як правило, назавжди стає поклонником цього виду лову. Відчуття боротьби з гідним супротивником, що знаходиться на глибині, постійно манить до себе знову і знову.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Спінінгова ловля | Просмотров: 2268 | Добавил: Vasya | Теги: силіконові приманки, коливалки, крупна щука, паралонки, вертушки, Глибинна щука, Глибоководна щука, блешні, приманки на крупну щуку, воблери | Рейтинг: 3.5/2
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
В спінінговій ловлі ви частіше використовуєте:
Всього відповідей: 23


Статистика

Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz