Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 09:01
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Вересень » 8 » Джигова ловля – техніка проводки
23:41
Джигова ловля – техніка проводки

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.

--------------------------------------------------------------------

Джигова ловля - це, в першу чергу, техніка, а вже в другу - приманки. Тому розглянемо коротко основні типи проводок, які застосовуються при цьому лові.

"КЛАСИЧНА" ПРОВОДКА

"Класика" припускає активну швидку проводку, яка здійснюється котушкою. Після того, як приманка торкнулася дна, починається проводка. Після декількох оборотів котушки (зазвичай не більше 2-6, довжина проводки при цьому - від 1 до 2, максимум - 3 м) слідує пауза, при якій джиг вільно падає на дно. Вважається, що час падіння повинен бути 1-4 с. Але! Я б цей діапазон збільшив до 8 с. А оптимальним часом падіння вважав би 2 с. До речі, частіше саме при падінні і відбувається хватка риби.

Після торкання приманкою дна необхідно продовжити проводку. І так до самого берега. В процесі лову експериментально визначається, де відбувається найбільша кількість клювань, і ця ділянка обловлюється щільніше.

НАДПОВІЛЬНА ПРОВОДКА

Надповільна проводка хороша при млявому клюванні, а також, коли риба краще реагує на горизонтальний рух приманки. Час падіння джига на дно - 1-2 с, часто навіть менше секунди. Довжина горизонтальної проводки така ж, як і в "класиці", - 1-2 м. При надповільній проводці застосовуються, по можливості, мінімальні грузи (до 7 г). Контролювати, або, краще сказати, відчувати, надлегку приманку складніше. Тому, не освоївши "класику", яка простіша за всі інші проводки, не слід переходити до освоєння надповільної.

ПУНКТИРНА ПРОВОДКА

"Пунктир" в джиговій ловлі застосовується з штучними черв'яками завдовжки від 7 до 15 см. Вважається однією з найскладніших, але при повній відсутності клювання - найефективнішою. Пунктирна проводка робиться вудилищем. Вудилище встановлюють в одну лінію з волосінню. Після падіння джига на дно риболов здійснює рівномірно-повільні потяжки вудилищем по 10-15 см з мікрозупинками. Як і куди відводити вудилище - вгору або убік - визначається з умов конкретного місця лову і вітру. Коли весь хід вудилища вибраний, волосінь швидко підмотується, і вудилище повертається в початкове положення. Пунктирна проводка не припускає періодичного торкання дна джигом. Лише час від часу, через 5-7 м проводки, необхідно подивитися, а не чи високо ми забралися. Може, пора ненадовго зупинитися і дочекатися падіння приманки на дно? І якщо час падіння перевищує 2-4 с, то необхідно зменшити швидкість проводки і частіше класти приманку на дно. Наприклад, не через 5-7 м проводки, а через 2-3. Ударних покльовок на пунктирну проводку чекати не слід, тому при щонайменшій підозрі на торкання рибою джига слід зробити підсічку.

МАЯТНИКОВА ПРОВОДКА

Маятникова проводка чимось схожа з вертикальною проводкою "чортика". Близька вона також і до вже розглянутої пунктирної проводки. Але є і деякі відмінності. Якщо при "пунктирі" робляться мікрозупинки, то при "маятнику" вудилище подається вперед. Тобто, після потяжки в 10-15 см слід повернути кінчик вудилища на 5-10 см назад. Виходить своєрідна мікроялиночка.

Згадується один повчальний приклад маятникової проводки. Дністер. Літо. Сонце. Жара. Риби відмовляються брати поролон. Але на "маятник" двох щук я "умовив". Скільки часу і як я їх умовляв, не уточнюватиму, але рибу зловив.

АМЕРИКАНСЬКА ПРОВОДКА

Американська проводка відрізняється від "класики" тим, що робиться вудилищем, а не котушкою. Після падіння джига на дно робиться м'яка потяжка від 1 до 2 метрів залежно від умов лову, і у великій мірі від використовуваного вудилища, вірніше, його довжини. Коротким вудилищем довгу проводку, зрозуміло, не зробити. Після торкання джигом дна, волосінь вибирається і так далі. Американську проводку можна різноманітити. Наблизити її до пунктиру, потяжки робити не більше 50 см. Потяжки можна робити з повним, або з неповним торканням дна.

Здається, що зовнішніх відмінностей американської проводки від "класики" немає. Але є внутрішні відмінності. При американській проводці приманку ведуть рукою, і волосінь з джигом стає як би її продовженням. "Класика" через котушку розриває цей зв'язок. І річ навіть не в тому, є в котушці редукція, чи ні. Справа в чомусь іншому. Хтось може сказати, що це вже з області астральних явищ. Можливо. Але, якщо в астрал можна і не вірити, то з шумом ніхто сперечатися, мабуть, не буде. Шум при проводці створюється котушкою, і його нікуди заховати.

"ЧЕРВ'ЯКОВА" ПРОВОДКА

"Черв'якова" проводка дуже близька до "пунктиру", але джиги використовують важчі. Після кожної потяжки в 10-15 см необхідно стукнути приманкою об дно. Проводка дуже ефективна, але вимагає від риболова хорошої технічної підготовки і постійної уваги. Час падіння джига на дно не більше 1 с. І ось, під час цієї мікрозупинки слідує мікроудар, який частіше і рукою-то не відчувається, і відмітити його можна тільки по кінчику вудилища.

НА РИБАЛЦІ

Залежно від конкретних умов частіше доводиться користуватися комбінацією різних проводок. Але якщо немає мети набити кукан до безрозсудних меж, то хороше володіння "класикою" і надповільною проводкою зазвичай достатньо, щоб не піти з водоймища порожнім.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Спінінгова ловля | Просмотров: 1883 | Добавил: Vasya | Теги: тактика джигової ловлі, ловля на джиг, джиг-спінінг, джигова ловля, типи джигових проводок, Джиг, техніка джигової ловлі, джигова проводка | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Скільки Вам років?
Всього відповідей: 119


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz