Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------
Мій блог про рибалку - фішингюкрейн на блогспот
Один із важливих чинник зимового лову коропа - це температура води. У минулому серед риболовів існувала думка, що взимку короп впадає в сплячку, якщо температура води опуститься нижче певного рівня. Сьогодні ми знаємо, що це не так, але температура води грає важливу роль в житті коропа хоч би тому, що температура його тіла завжди рівна температурі води.
Зазвичай короп намагається знайти ділянки з найтеплішою водою, і це не обов'язково бувають найглибші місця. Холодна вода опускається вниз, тому на дні вода має нижчу температуру, ніж вгорі. Але якщо температура води падає нижче +4°С, спостерігається зворотний процес. При негативній температурі повітря вода на поверхні замерзає і перетворюється на лід. Навіть коли буває дуже холодно, вода біля дна має постійну температуру біля +4°С, і короп вважає за краще знаходитися в цьому шарі. Вибираючи місце рибалки, ви, повинні віддавати переваги ділянкам з перепадами глибини, оскільки короп часто переміщається вгору-вниз у пошуках оптимальних умов.
І якщо короп проводить велику частину доби на глибині з рівним дном, в денний час він все ж таки часто припливає годуватися на мілині, особливо якщо день теплий. Проте, в зимові місяці виявити рибу нелегко. Коропи втрачають активність і, збившись в зграю, часто знаходяться на одному місці. Але ми все ж таки хочемо дати вам декілька порад з приводу тих місць, де можуть знаходитися коропи в зимовий час.
Коряжник
Короп любить безпечні місця, тому в першу чергу рекомендується звернути увагу на коряжник. Придивіться до всіх особливостей донного рельєфу і не забувайте, що лов в коряжнику вимагає особливо надійного і перевіреного оснащення. Втратити зимового коропа тільки через неправильно вибране оснащення – помилка, яка не.
Чагарники очерету
Чагарники очерету - ділянки, теж заслуговуючі уваги, тим більше, якщо глибина цих ділянок дає коропові можливість укриття. Крім того, в таких місцях зазвичай буває багато природного корму. Тому є сенс закинути насадку в безпосередній близькості від чагарників очерету, щоб виманити рибу. Проте, не забувайте про надійність і міцність оснащення.
Острови
Зазвичай поряд з островами є різкі схили дна, що дає рибі можливість вибору глибини. Короп тримається поряд з островом тому, що може при необхідності без особливих зусиль поміняти глибину. До того ж там часто є звисаючі гілки дерев і кущів, а такі місця короп часто вибирає як укриття.
Стоки теплої води
Якщо у водоймищі є стоки теплої води, на них слід звернути увагу в першу чергу. Такі водостоки часто зустрічаються поблизу від електростанцій. Стоки теплої води зустрічаються далеко не в кожному водоймищі, але якщо вони є, то для коропа вони навіть привабливіші, ніж коряжник.
Середні шари водоймища
У тривалі холоди, коли температура води опускається нижче +6°С, короп може триматися в середніх шарах води або, принаймні, в декількох футах від донної поверхні. Це особливо характерний для місць, в яких є підводні джерела. Вода з джерел зазвичай має постійну температуру трохи вище +6°С, тому піднімається вгору. Шукати такі джерела краще всього тоді, коли водоймище злегка затягнеться льодом. Над джерелом залишається невелика ділянка чистої води.
Теплий вітер
На більшості водоймищ сильний теплий вітер означає сприятливі умови для годування риби. При такому вітрі слід звернути особливу увагу на навітряний берег водоймища. Вода там більше насищається киснем, стає теплішою, а вітер приганяє численні частинки їжі.
Мілина
У сонячний день мілини можуть добре прогріватися. Короп про це знає і часто вибирає такі ділянки для годування або просто запливає на мілину і стоїть там. Обстежуйте мілини за допомогою бінокля і відзначайте всі темні рухомі об'єкти.
Ділянки літньої рибалки
Ділянки, на яких влітку водиться мотиль, можуть відвідуватися коропом і в зимовий час. Насадка, закинута на таку ділянку, часто приносить успіх.
Залишки водних лілій
Тут короп теж може знайти собі прожиток, тому нерідко приходить на ці ділянки в зимовий час.
Природні водостоки
За наявності достатньої глибини райони стоків річок і струмків дають коропові цілий ряд переваг: стабільна температура води, насиченість киснем і їжа, яку приносить течія. Не нехтуйте такими ділянками.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.
|