Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSСубота, 20.04.2024, 09:57
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Травень » 31 » Цікава інформація про спінінгову ловлю окуня
21:20
Цікава інформація про спінінгову ловлю окуня

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Окунь – найпоширеніша хижа риба в Україні. Саме ця якість надзвичайно цінна для риболовів, які через різні причин не можуть вибиратися на водойми, де є можливість піймати більш привабливіші трофеї.

На жаль, в багатьох районах України початкуючий спінінгіст може претендувати тільки на клювання окуня і дуже рідко – щуки. Крім того, ловля окуня спінінгом сама по собі є дуже цікавою. Добути більш або менш пристойний екземпляр досить непросто – необхідно точно знати, де такий окунь водиться і як він реагує на ту або іншу приманку. Про це і піде мова в даній статті.

Де живе окунь?

Дрібний окунь зустрічається практично у всіх частинах водоймища – його багато як в прибережній зоні, де удосталь зустрічаються комахи і ракоподібні, так і у видаленні від берега, де окунь може полювати на малька. Що ж до крупних особин, то вони рідко зустрічаються біля берега: виняток становлять зарослі затоки і старики. Горбані виходять в прибережну зону тільки ранньою весною. Навесні окунь пересувається услід за риб'ячою памолоддю, а та, у свою чергу, шукає місця з прогрітою водою. Класичними ж житлами і полювання крупного окуня є вири (особливо закоряжені), звали і інші глибоководні ділянки.

Втім, бувають і виключення, пояснити які часом не вдається ніяк. Кілька років тому я із завидною регулярністю ловив горбанів від пів кілограма в свідомо мілководній затоці буквально в півтора метрах від берега. При цьому окунь ніяк себе не видавав, хоча в поверхневих шарах води постійно пересувалася дрібна рибка. Буквально через тиждень окунь із затоки зник і почав ловитися там, де йому і належить – у вирах.

Слід зазначити, що, знаходячись далеко від берега окунь, може знаходитися як на самому дні, так і в пів води. У поверхневі шари води окунь приходить за мальком: в тому випадку, якщо і окуня і мальока багато, виникає улюблений всіма казан (такий же, як у жереха, але трохи менший).

Чому ж клює окунь?

Причин, по яких окунь хапає приманку, декілька. До таких слід віднести в першу чергу:

Голод

Окунь може схопити приманку, якщо він голодний, і якщо приманка нагадує йому здобич. Само собою зрозуміло, що в цьому випадку приманка повинна імітувати щось, що входить в раціон окуня в конкретному водоймищі. При цьому точність цієї імітації залежить від того, де саме і за яких обставин окунь бачить приманку.

У добре освітлених поверхневих шарах у риби буває достатньо часу для того, щоб порівняти приманку з тим, що вона звикла споживати. В цьому випадку важливі і форма, і колір, і характер руху блешні або воблера.

Якщо ж риба знаходиться на великій глибині, то розглянути об'єкт вона може тільки на відстані 20-30 см. Це означає, що часу на його вивчення просто немає. Як наслідок, вимоги до зовнішнього вигляду глибоководної приманки не дуже жорсткі – набагато важливіше звук і коливання води, які повинні співпадати із звуком і коливаннями, що створюються дрібною рибкою. Відтворити такі коливання можна або випадково, або шляхом проведення масштабних і досить дорогих досліджень. Такими дослідженнями займаються найбільш відомі виробники приманок (Mepps, Rapala і тому подібне), що, загалом, і робить їх продукцію такої уловистою.

Захист території

Середні і крупні окуні активно захищають свою територію від суперників. Саме цим пояснюються атаки окунів на приманки, розміри яких майже поступаються розміру хижака. Мені нерідко доводилося стикатися з випадками, коли окуні розміром з долоню атакували блешні, що коливалися, вагою 50-60 грамів, причому засікалися вони чітко ротом і чітко за весь трійник. Останнє спантеличує і до цього дня. Нерідко трійник буває більше відкритої пасти окуня, що засікся, що створює серйозні складнощі при його витяганні (на мій погляд, обов'язок відпускати дрібну рибу лежить на будь-якому риболовові). У будь-якому випадку бажання захистити територію може бути достатнім стимулом для атаки навіть в ті моменти, коли окунь ситий і пасивний. В зв'язку з цим крупна приманка іноді може пожвавити дуже слабке клювання.

Рефлекси

У літературі зустрічаються згадки про те, що крупний окунь, навіть будучи ситим, продовжує полювати на малька і вбивати, але не поїдати його. Пояснити це можна тільки умовним рефлексом – окунь просто реагує на певні типи руху певним чином. Це знову-таки корисно при слабкому клюванні – нерідко зміна приманки або проводки дозволяє викликати у окуня потрібний рефлекс і змусити атакувати. Зрозуміло, при цьому приманка повинна знаходитися в межах прямої видимості окуня, який повинен встигнути відреагувати на неї за лічені секунди.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

 

Категория: Спінінгова ловля | Просмотров: 2399 | Добавил: Vasya | Теги: воблер на окуня, де шукати окуня, Rapala, Mepps, окунь, чому клює окунь, приманки на окуня, блешня на окуня, крупний окунь, горбач | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 1
1 Vovka  
0
сьогодні побив свій рекод - окунь 0,561 кг. biggrin

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
В спінінговій ловлі ви частіше використовуєте:
Всього відповідей: 23


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz