Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 18:47
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2012 » Січень » 8 » Зимова спортивна мормишка: ловля окуня
17:40
Зимова спортивна мормишка: ловля окуня
Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Мабуть, однією з самих спортивних риб є окунь. Більшість перемог на змаганнях досягалися завдяки лову цього хижака. Перший Чемпіонат Світу в Москві, був виграний російським спортсменом Михайлом Дуніним на дрібному окуневі.

Важко знайти водоймище, де б не водився це смугастий хижак. Як правило, прибережна частина більшості водоймищ досить щільно буває заселена дрібним і середнім окунем. Окунь є добрим сусідом з плотваю, йоржем, підлящиком і іншими видами риб, добре відгукується на підкормку мотилем, в проточних водоймищах активний впродовж всієї зими. Лов окуня на мормишку, на мій погляд, є найбільш поширеною, доступною і відповідною для відпраювання техніки і тактики лову риби на мормишку з льоду. Пропоную декілька базових варіантів оснащень для ловлі окуня в різних умовах.

Базові варіанти оснащень, що рекомендуються:

1. У зоні лову багато окуня, він активний, глибина до 5-6 метрів, стояче водоймище і водоймище із слабкою і середньою течією.

Волосінь 0,08-0,09 мм; форма мормишки: кулька, овсинка, крапелька і ін.; колір мормишки: біла – срібляста, жовта – блискуча; діаметр 2,8-3,5 мм; гачок № 18-20.

2. В зоні лову багато окуня, він пасивний, глибина до 5-6 метрів, стояче водоймище і водоймище із слабкою і середньою течією.

Волосінь 0,06-0,07 мм; форма мормишки: кулька, овсинка, крапелька і ін.; колір мормишки: біла - срібляста, жовта – блискуча; діаметр 2,0-2,8 мм; гачок № 18-20.

3. В зоні лову дуже дрібний окунь (2-3 гр.), глибина до 2 метрів, стояче водоймище і водоймище із слабкою течією.

Волосінь 0,05-0,06 мм; форма мормишки: кулька, овсинка, крапелька і ін; колір мормишки: біла - срібляста, жовта – блискуча; діаметр не більше 2,0-2,2 мм; гачок № 20-22.

При активному клюванні окуня, діаметр волосіні і мормишки можна збільшувати, до розмірів, що дозволяють зберегти високий темп лову, що дозволить зменшити час на опускання мормишки в зону лову і виведення риби.

Мормишка

Окунь охоче реагує на різних формою і розміру мормишки, спортсмени, в більшості своїй, віддають перевагу мормишкам у формі кульки, крапельки, овсинки і ін. Форма мормишки втрачає свою значущість в міру зменшення її розміру. Перевагу слід віддати мормишкам з цівкою гачка середньої довжини.

Як справжній хижак, окунь активно реагує на гру яскравих, блискучих мормишок, в той же час може охоче узяти непоказну мормишку з мотилем, пасивно лежачу на дні. Перед прив'язкою мормишки, гострі краї отвору в тілі мормишки слід притупити, обробивши їх спеціальним інструментом – зенкуванням. Можна виконати більш трудомістку технологічну процедуру і вставити в отвір кембрик з полімерних матеріалів. Обидві ці операції направлені на оберігання волосіні від механічного пошкодження гострими кромками отворів в тілі мормишки. Правильно прив'язана мормишка, повинна висіти на волосіні практично паралельно горизонтальній лінії, жалом гачка вгору. Перед кожною рибалкою мормишки, які раніше були в роботі, слід перев'язати. Після упіймання 40-50 рибин, снастю з тонкою волосінню (0,05-0,07мм.) рекомендую перев'язати мормишку або узяти іншу вудку, оснащену відповідним оснащенням, це зменшить вірогідність обриву мормишки.

Кивок (сторожок)

Хорошими матеріалами для кивків (сторожків) є полімерні (лавсанові) плівки і кабаняча щетина. Сторожок підбирається під вагу мормишки так, щоб нахил його складав 30-60 градусів до лінії поверхні льоду. У міру напрацювання досвіду лову ви підберете для себе найбільш відповідний кут нахилу сторожка. Для лову окуня підійдуть кивки (сторожки) завдовжки 4-6 см, а яскраве їх забарвлення полегшить зорове сприйняття сигналу клювання.

Тактика пошуку риби

Не крупного і середнього окуня слід шукати на глибині до 2,5-3,5 метрів, найбільш вірогідними місцями скупчення його є коряжники, перепади дна, межа трави, очерет та інші, природні і штучні укриття, вважає за краще кам’яне, піщане дно. Лунки рекомендується свердлити, починаючи від берега, у напрямі глибини на відстані один від одного 7-10 метрів в шаховому порядку. Будьте обережні при свердленні лунок на мілині, бережіть ножі бура від можливого контакту з дном, також велика вірогідність «посадити» ножі, якщо на льоду опинився пісок, принесений вітром з берега! Просвердливши 5-10 лунок, обловіть їх не дуже делікатною снастю, виловите активну рибу, і підкорміть кожну щіпкою (наперстком) кормового мотиля. У стоячій воді можна підгодовувати зверху, на течії мотиля доставляють на дно за допомогою годівниці, чим сильніше течія, тим ближче до дна відкривають годівницю. Стукати годівницею по дну не рекомендовано! Після закорму, перевірте всі лунки на наявність риби, для чого зробіть по 3-4 проводки в лунці, застосовуючи різну гру мормишкою. Також переконайтеся, чи реагує риба на «стоячу» снасть, для чого постукаєте мормишкою по дну два-три рази, після цього опустіть мормишку на дно і злегка натягніть волосінь, не відриваючи мормишку від ґрунту, сторожок при цьому повинен знаходитися в максимально зігнутому вниз положенні. Не випускаючи вудку з рук, зробіть паузу 5-10 секунд, повторіть цю процедуру пару разів, якщо клювань немає, переходьте на іншу лунку. Визначивши тенденцію розташування риби, просвердлите ще декілька лунок, виходячи з отриманих даних пошуку. Величина улову часто безпосередньо залежить від кількості лунок підготовлених і обловлених вами. Реакція риби на підкормку і на подальший докорм, підкаже якою кількістю і з якою частотою слід докормлювати лунки. Чим активніша риба, чим її більше в даному місці, тим частіше слід докормлювати, проте кількість підкормки в разовій дозі слід зменшити до 5-15 мотилів.

Активність риби і характер клювань дозволить знайти кращі варіанти гри мормишкою, підсічки і виведення риби, а також оптимальний варіант оснащення для даного лову. Чим вища активність риби, чим впевненіше клювання тим «грубішу» снасть можна використовувати і навпаки. Важка мормишка і «товста» волосінь підвищують надійність снасті в плані її обриву, сприяють збільшенню швидкості занурення мормишки і швидкості виведення риби, що зрештою веде до збільшення кількості спійманої риби. Зменшення глибини лову також скорочує час циклу «закид – виведення». У той же час, зменшення глибини лову можна досягти переміщенням риболова на мілкішу частину водоймища, або переміщенням риби з дна у вищі шари води, зрештою під самий лід. «Підняти» окуня під лід нерідко вдається постійним докормом зверху з періодичністю 5-10 мотилів в дві-три хвилини.

Насадка

Хорошою насадкою для ловлі окуня під час змагань є мотиль, личинка реп'яхової мухи, «чернобильник». При дуже активному клюванні окунь може клювати на «голу» мормишку. Активна і крупна риба охоче бере одного-двох крупних мотилів. Дрібний окунець і пасивна риба, як насадка, деколи вважає за краще два-три кормових мотилів.

Клювання

Клювання окуня на активну гру мормишки відбивається на кивку (сторожці) упевненим його рухом (нахилом) вниз або коротким стусаном кивка (сторожка) вниз.

Клювання на мормишку, нерухомо лежачу на дні, супроводжується в більшості випадків підйомом кивка (сторожка) вгору.

Дрібний окунець нерідко теребить насадку, що можна спостерігати по дрібному тремтінню кінчика сторожка.

Підсічка

При появі перших ознак клювання, підсічка окуня, у всіх випадках, повинна бути швидкою, короткою і упевненою.

Виведення

Порожнина рота окуня кістлява, не дуже добре просікається гачком, з урахуванням цього і слід проводити виведення. Характер виведення окуня залежить від розміру особини, її активності і діаметру волосіні. У разі достатнього запасу міцності волосіні, виведення не слід затягувати, а проводити його швидко, без ривків, з постійною швидкістю.

Якщо вага і активність риби, ставлять під сумнів міцність волосіні, то виведення слід проводити неспішно, плавними рухами рук, з постійною швидкістю, способом «видоювання». Крупну рибу слід брати рукою безпосередньо в лунці.

Тактика лову під час змагань.

Тактика лову окуня не відрізняється оригінальністю.

Розглянемо деякі ситуації, що найчастіше зустрічаються під час змагань.

1. Виграшна риба в зоні - окунь, активний, розосереджений по всій зоні.

Слід просвердлити 10-15 лунок в різних ділянках зони, швидко обловити кожну, виловити активну рибу, загодувати, по можливості замаскувати їх. Після перевірки всіх лунок, визначити найбільш перспективні напрями і глибини, і підготувати там ще п'ять лунок. Після цього, не засиджуючись, збирати активну рибу з працюючих лунок. Покидаючи лунку, не забувайте докормлювати її невеликою порцією мотиля. У міру загасання клювання, періодично перевіряйте не працюючі і погано працюючі раніше лунки. Обловлення великої кількості підгодованих лунок значною мірою підвищувало шанси на успіх, але не менш важливо було зберегти і уберегти свої лунки від посягань суперників.

2. Виграшна риба в зоні окунь, активний, зосереджений в декількох точках в зоні.

Слід просвердлити 10-15 лунок в різних ділянках зони, швидко обловити кожну, виловити активну рибу, загодувати, по можливості замаскувати лунки. Після перевірки всіх лунок, визначити місце скупчення риби, при необхідності «прикрити» його другим прапорцем і приступити до активного лову.

Якщо вам не вдалося швидко знайти місце скупчення риби, і пошук затягнувся, подивіть по сторонах і по можливості «підсверліться» до суперника, що «сидить на рибі». Нерідко «точка» буває достатньо великою, для того, щоб на ній розмістилося декілька спортсменів. Якщо ж і це не допомагає, продовжуйте шукати рибу, свердліть лунки на невеликій (2-3 метри) відстані одина від одної, перевагу слід віддати вільним від лунок ділянкам зони. Окунь під льодом переміщається украй повільно, тому його не чекають на підкормленому місці, а шукають «ногами». Якщо вам так і не вдалося це зробити, то швидкий обхід своїх і чужих, годованих лунок, за 20-30 хвилин до фінішу, може принести певний, позитивний результат.

3. У зоні тільки окунь, він пасивний, чисельність його невелика, стоїть окремими нечисленними групами.

Всіма описаними вище способами постарайтеся знайти рибу і делікатною снастю виловити всю, навіть найкапризнішу. Деколи на змаганнях вдається зловити декілька рибок, кожна з яких може стати переможною. На одному з змагань, в другому турі в нашій зоні риба клювала не охоче, побігавши по зоні без особливого успіху підсверлився до пари спортсменів що сиділи на невеликому п'ятачку з капризним окунем, зумів підтягти певну кількість до своєї лунки і завершив ловлю із задовільним (п'ятим) результатом.

4. У зоні тільки окунь, він украй пасивний.

Всіма описаними вище способами не вдається знайти рибу (клювань немає). Спробуйте заглянути в лунку з глибиною до 2 метрів і розглянути дно. Нерідко таким чином можна візуально виявити на дні обмежену кількість окуня, що не виявляє цікавості ні до підгодовувального мотиля, ні до вашої мормишки. У такому разі спробуйте зацікавити рибу різноманітною грою мормишки, її кольором і формою, візьміть найделікатнішу снасть, поміняйте насадку (личинка реп'яхової мухи, один дрібний мотиль, головка мотиля і тому подібне), обдуріть рибу. Окунь за своєю суттю хижак, і навіть якщо він ситий, то інстинкт хижака в якийсь момент, змусить його кинутися на здобич, покльовка може бути украй акуратною, обережною і короткочасною, тут головне не поспати і вчасно підсікти рибу. У подібних умовах упіймання навіть однієї рибки, може принести успіх, з чим я неодноразово стикався на змаганнях.

Окунь розумна і хитра риба, але часто, побачивши здобич, керується не бажанням насититися, а інстинктом хижака, охочим схопити здобич раніше інших побратимів. Деколи після упіймання одного окуня, в непрацюючій до цього моменту лунці, клювання активізується і клювання слідують одне за одним, це буває пов'язано з тим, що активність однієї-двох рибок, що знаходяться на підкормці, привертає родичів, і залучає їх до суперництва, за володіння здобиччю, в нашому випадку мормишкою. Крім пошуку місць скупчення окуня, утримування його на підкормці і наявності навиків швидкісного лову активної риби, одним з головних завдань спортсмена є необхідність уміти розохотити пасивного хижака і спокусити його на клювання.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.
Категория: Ловля риби з льоду | Просмотров: 2698 | Добавил: Vasya | Теги: спортивна мормишка, зимня рибалка, риба, рибалка, спортивна рибалка, спортивна тактика зимової рибалки, спортивна зимова снасть, спортивна ловля окуня | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Ви приймаєте участь в змаганнях з риболовного спорту?
Всього відповідей: 32


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz