Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSЧетвер, 25.04.2024, 20:56
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2014 » Жовтень » 23 » За карасем з штекером
19:02
За карасем з штекером

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Переважна більшість риболовів традиційно ловлять карася маховими вудилищами, що не тільки вельми обмежує технічні можливості риболова, але і може стати причиною повної невдачі.

Вся річ у тому, що перше весняне клювання карася закінчилося і, якщо карась у водоймищі великий і його відносно мало, клювання стає капризним. Використання махової вудки під час лову карася припускає, що приманка знаходиться на дні, інакше оснащення безконтрольно дрейфуватиме. Це погано. Карась зараз бере в точці, в якій і потрібно тримати оснащення. Таке клювання вельми нагадує зимове клювання плотиці, коли риба клює тільки в одній лунці або навіть з одного краю лунки.

У зв'язку з тим, що верхні шари води в озерах і ставках добре прогрілися, дрібний карась, а часто і великий, вдень піднімаються і гуляють біля поверхні. На дно до вечора гуляючий карась не опускається навіть на прикормку. Ловити карася в пів води і біля поверхні маховим вудилищем вельми незручно, оскільки падаючий поплавок розполохує рибу.

Ускладнює ловлю і те, що зараз риба віддає перевагу прибійному берегу, багатому і кормом, і киснем.

Прогрів води привів до того, що поверхня невеликих водоймищ покривається щільним шаром ряски і пуху з квітучих дерев. Оснащення після закиду просто не пробиває цей шар.

Всі складнощі таких умов лову відносно легко долаються за допомогою штекера. Зараз денна ловля карася – це один з показових випадків доцільності використання штекера.

При виборі місця лову раджу перш за все звернути увагу на прибійний берег. Тут карась активний, підходить близько до берега і не дуже полохливий. При правильно вибраному місці клювання може продовжуватися протягом всього дня. Хороші місця, в яких до берега підходить поглиблення або яма, але ловити потрібно або біля ями, або на її брівці. На брівці карась, як правило, більший.

У водоймищах, береги яких заростають очеретом або рогозом, бажано ловити безпосередньо на межі рослинності. Хороші місця ловлі біля обривистого берега, на дистанції не більше метра від берега, а також серед листя латаття.

Дуже важлива підкормка, я б сказав, що просто необхідна. Може показатися дивним, але зараз ще працює підкормка для холодної води, також як і стандартні підкормки для «карася».

Кількість підкормки залежить виключно від концентрації риби у водоймищі. Карась, на відміну наприклад, від густери, ніколи не наїдається підкормкою «до нудоти». Але при великій кількості концентрованої підкормки, буде в ній копатиметься до тих пір, поки гачок сам не запливе йому в рот. Я раніше неодноразово на «добре» підгодованому місці не ловив карасів, а багрив гачком. Карась торкається волосіні, створюється ілюзія клювання, підсічка і карась забагрюється. Після усвідомлення своєї помилки я завжди підкормку розбавляю або землею, або промисловим розчинником разів в три, а то і в п'ять. У будь-якому випадку, використовувати більше двох кілограмів стандартної вітчизняної підкормки немає сенсу.

Підкормка використовується перш за все тоді, коли ви упевнені, що через деякий час карась, що навіть гуляє по поверхні, опуститися на дно. Підгодовувати раджу відразу, використовуючи весь об'єм підкормки, без розрахунку на докормлюваннн. Я особисто два кілограми підкормки використовую для підготовки трьох-чотирьох місць ловлі.

Якщо відомо по минулому досвіду, що карась гулятиме в пів води до темноти, можна приготувати легку підкормку «уклеєчної» консистенції. Підгодовувати потрібно постійно мікродозами: приблизно через півгодини карась звикає до падіння підкормки. У таких випадках і в цей час ідеально працює опариш. Підкидаючи періодично по 20-30 опаришів в точку лову, можна не тільки активізувати карася, але і поступово опустити його до дна, після чого можна розраховувати, що лежача там донна підкормка втримає рибу. В цьому випадку в донній підкормці обов'язково повинен бути живий або сублімований опариш.

Штекер для лову карася знадобиться завдовжки від п'яти до дев'яти метрів, не більше, оскільки ловля ведеться поблизу берега.

Дуже важливо правильно виготовити оснащення. З одного боку, оснащення повинне бути мінімальної маси, а з іншого боку – міцним. Особисто я вважаю за краще використовувати поплавці з вантажопідйомністю не більше 0,7 гр. Якщо клює карась вагою до півкіло, то я використовую волосінь діаметром 0,10 мм, але потрібно мати в запасі аналогічне по конструкції оснащення на волосіні діаметром 0,14 мм. Ближче до вечора часто можливі клювання не тільки крупного карася, але і коропа.

Розподіл огрузки елементарний. Підпасок і основне грузило. Така конструкція дозволяє максимально точно помістити оснащення у вибрану точку ловлі, між гілками, рослинами, в мікроскопічні вікна ряски. На два грузила налипає незначна кількість пуху з поверхні води і баланс навіть дуже легкого оснащення практично не міняється.

Дуже важливо правильно підібрати форму і розмір гачка. Гачок підбирається виключно під розмір і активність наживки або насадки, але ніяк не під розмір риби. Ще раз повинен підкреслити цей важливий факт, особливо це стосується риболовів-новачків. Наприклад, для черв'яка достатньо гачка 14-го, максимум 12-го номера, а для опариша я б узяв гачок № 16. На мотиля ловити варто тільки в тих водоймищах, де окрім карася і коропа немає іншої риби. Дуже хорошою приманкою для карася зараз служить хліб у вигляді «бантика». У водоймищах, які називають «карповиками», карась вже чудово спокушається консервованою кукурудзою і «комбікормом». Комбікорм у вигляді гранул дуже зручний у вигляді приманки під час лову крупного карася. Від гумової хірургічної рукавички відрізується колечко гуми, натягається на гранулу комбікорму, а гачок чіпляється під гумку.

Окрім перерахованих приманок, я б відзначив «перловку» і «геркулес». У деяких водоймищах карась вже зараз відмінно реагує на ці насадки.

Але найголовніше під час ловлі карася штекером – це тактика і техніка лову.

Можна запропонувати дві тактики ловлі. Перша з них полягає в тому, що підгодовується до п'яти перспективних місць і за годину або дві починається їх обхід.

Приманка на оснащенні обережно, без сплесків опускається в точку ловлі і утримується на ній протягом двох-трьох хвилин. Дуже важливо побачити перше клювання. По його характеру можна оцінити, наскільки сьогодні і в цей час карась активний чи ні. Якщо клювання трапляється практично відразу, то це або добре, або погано. Добре, якщо друге і третє клювання відбуваються майже також швидко, як і перше. Це означає, що місце правильно вибране і правильно підгодоване, а риба активна.

Якщо перше клювання обережне, то слід чекати, що клювання буде неактивним і доведеться після кожної спійманої риби гідного розміру міняти точку лову або довго чекати повторного клювання. Очікування може розтягнутися, якщо сам риболов не проявить активність.

Набуває чинності другий технічний варіант ловлі. Цей варіант схожий на ловлю карася на «літню» мормишку. Під час ловлі на мормишку, з насадкою або без неї, риболов досліджує у вибраному місці всі горизонти лову від дна до поверхні води. За допомогою штекера така можливість з'являється, але в дещо в іншому «виконанні».

По-перше, можна постійно міняти спуск на оснащенні, заздалегідь нанісши на «китові» водостійким фломастером спуск до дна. Це варто зробити для того, щоб в процесі ловлі не користуватися постійно допомогою глибиноміра і не втрачати дарма часу.

По-друге, якщо оснащення максимально легке, то можна опускати приманку дуже повільно, починаючи від поверхні, створюючи «падаючу» проводку. Клювання трапляються непередбачувані на будь-якому горизонті лову. Важливо мати на увазі, що клювання можуть не співпадати по горизонтах. Тобто, після клювання на рівні 30 см від поверхні, наступна покльовка може трапитися на глибині метра.

При такій ловлі потрібно запастися не тільки терпінням, але і відмінною снастю і, головне, усвідомленим розумінням своїх дій. При виконанні штучних проводок «на падіння» дуже важливо робити кожну проводку максимально точною і відтворною. Ловля складна, але, безумовно, здобич і приємна – така, що приносить дійсне задоволення від вірогідного доброго результату.

На закінчення мені б дуже хотілося в черговий раз підкреслити, що ловля штекерними снастями, можливо, здається складною і технічно незвичною, та зате відкриває абсолютно нові можливості для риболова.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Поправочна ловля | Просмотров: 1002 | Добавил: Vasya | Теги: поплавок на штекер, штекер для карася, підкормка для карася, приманка для карася, карась на штекер, поплавок для кар, оснастка на штекер, ловля карася | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Ви приймаєте участь в змаганнях з риболовного спорту?
Всього відповідей: 32


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz