Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSСубота, 20.04.2024, 13:16
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Березень » 10 » Вудилище для ловлі на літню мормишку
20:49
Вудилище для ловлі на літню мормишку

При лові з бічним ківком риболов постійно тримає в руках вудилище і не просто тримає, а створює з його допомогою гру мормишки у воді і при щонайменшому клюванні завжди повинен бути готовий зробити стрімку підсічку. У зв'язку з цим до вудилища пред'являються особливі вимоги.

Сучасні вудилища, як відомо, за виготовлені, діляться на три типи:

1 – склопластик («скло»);

2 – композитні;

3 – графітові («вугілля»).

Оскільки ми розглядатимемо вудилища стосовно ловлі з бічним ківком, то перші два типи не зовсім відповідають  вимогам лову і тому ми коротко зупинимося на них, а вудилища третьому типу розглянемо більш детально. Це пов'язаний з тим, що при лові з бічним ківком необхідний особливий строй вудилища.

Спочатку розглянемо, які основні види строю бувають у вудилищ. Терміни, використані нижче, набули широкого поширення у любителів спінінга.

1 – швидкий (fast);

2 – середній (moderate);

3 – повільний (slow).

Природно, ці терміни застосовуються не до всієї довжини вудилища (як у спінінга), а тільки до перших двом-трьом верхнім колінам, оскільки наступні коліна не роблять вирішального впливу на лад вудилища при підсічці (окрім «скла»).

В принципі, при лови з бічним ківком необхідний швидкий строй або навіть надшвидкий (extra-fast) при довжині вудилища від 6 м до 9 м. А такий строй і при такій довжині може бути забезпечений тільки вудилищами з матеріалу 2 або 3 типу.

Склопластикові вудилища зазвичай мають повільний строй, тобто згинаються практично по всій довжині, а такий строй украй негативно позначається при підсічці риби. Так само склопластикові вудилища рідко бувають довші 6 м і вони мають велику вагу. Використовувати «скло» при лові з бічним ківком можна порадити тільки тим, у кого вона вже є і хто тільки хоче спробувати цей спосіб і не хоче поки спеціально купувати вудилище. Купувати спеціально склопластикові вудилища для лову з бічним кивком я б не порадив ні кому!

Композитні вудилища, як правило, мають середній або швидкий строй. Сучасні композитні вудилища застосовуються зазвичай для лову крупної риби (наприклад коропа) і випускаються завдовжки до 9 м. Хоч вони і досить важкі в порівнянні з графітовими вудилищами, та зате ідеально підходять для ловлі крупної риби на бічний ківок або при дуже сильній течії, особливо, якщо використовувати снасть з котушкою.

Графітові вудилища найбільш підходять для лову з бічним ківком. Самі вудилища бувають надшвидкого, швидкого або середнього строю і ця різноманітність дозволяє риболовові самому вибирати необхідне для себе вудилище. Основна перевага вугілля – легкість вудилища при збереженні строю, а якщо вудилище зроблене з високомодульного графіту, то таке вудилище дуже легке і може витримувати великі навантаження. Єдиний мінус – це досить висока ціна «вугілля», зате є можливість достатньо широкого вибору вудилищ по строю, по довжині і по вазі.

Далі розглядатимуться різні аспекти вибору, оснащення вудилища, а також різні варіанти лову, на базі вудилища зробленого з графіту.

Що ж вибрати?

Для цього риболовові треба визначитися, в яких умовах найчастіше буде він ловити і яка риба переважає при цьому. Хоча, скажемо у відмінності від лову на спінінг, можна підібрати універсальне вудилище, яке підійде практично до будь-яких умов. Які ж критерії пред'являються такому вудилищу?

По-перше, це строй вудилища. Він повинен бути швидким (fast), тобто при підсічці працювати повинне тільки останнє коліно (хлист). Тут варто звернути увагу на одну дуже важливу деталь – справа в тому, що хлисти бувають порожнисті, литі і прищеплені.

Литі хлисти зазвичай бувають композитні або з скловолокна, вони дуже добре гнутися (практично їх можна скрутити кільцем), але для лову з бічним ківком вони не дуже підходять, оскільки не володіють достатньою жорсткістю і це може привести до великої кількості сходу, особливо при лові риби більше 300-400 гр.

Порожнисті хлисти повинні бути тільки з «вугілля» (нагадаю, що ми тут розглядаємо тільки графітові вудилища) і такі хлисти найбільш підходять для лову з бічним ківком. Вони мають достатню гнучкість і найголовніше при цьому необхідну жорсткість, що якраз і забезпечує швидкий строй вудилища. Але не слід забувати, що не дивлячись на їх високу міцність, не можна допускати дуже різких підсічок або великих навантажень на сам хлист при виведенні риби, тому що хлист може просто зламатися!

Прищеплені хлисти зазвичай складаються з двох частин – порожнистою і литою – з’єднаних нероз'ємно між собою, причому лита частина у відмінності від литого хлиста зазвичай теж зроблена з вугілля. Такі хлисти найчастіше додають вудилищу надшвидкий строй. Але в цьому випадку треба звертати увагу на литу частину, а точніше на її діаметр. Особливо на імпортних вудилищах лита частина має дуже маленький діаметр (менше 1 мм, такі вудилища застосовуються при лову маховою вудкою з «глухим» оснащенням) і як наслідок недостатня жорсткість, яка у свою чергу приводить до сходу риби. Так само при такому малому діаметрі хлиста виникають проблеми при кріпленні ківка на нього.

З вище сказаного можна зробити висновок, що бажано вибирати вудилище що має порожнистий хлист, як самий універсальний. А якщо необхідне вудилище надшвидкого строю, то простіше купити окремо прищеплений хлист. До речі, іноді застосовують такий «жорстокий» спосіб – купують вудилище з прищепленим хлистом (малого діаметру), а потім литу прищеплену частину просто відкушують для досягнення необхідної жорсткості, але мені здається простіше купити другий порожнистий хлист.

Ще трішки інформації про хлист, вірніше про його довжину. Для забезпечення швидкого строю необхідно, щоб довжина хлиста була співставляюча з довжиною другого коліна, в межах плюс-мінус 10 см. Наприклад, довжина другого коліна ~85 см отже бажано, щоб довжина хлиста була від  ~75 до 95 див. Так само бажано, щоб довжина другого і третього коліна була не менше 60 см для вудилища довше 6 м.

І останнє, може здатися, що навіть у «скла» досить замінити хлист на хлист зроблений з «вугілля» і все працюватиме. На жаль, це не так – загальний строй скловолоконного вудилища спочатку повільний, тому заміна хлиста фактично нічого не змінить.

По-друге, це довжина вудилища. В більшості випадків лов здійснюється з берега в забродку. При такому лові застосовують вудилища завдовжки від 7 до 9 м. Найбільш універсальне – 8 м. При лові з човна або з берега, уздовж трави або між водоростями можна використовувати і коротші вудилища (5-6 м).

По-третє, це вага вудилища. Оскільки при лові з бічним ківком риболов постійно тримає вудилище в руках, тому вага вудилища грає важливу роль. Зазвичай вага графітових вудилищ від 7 до 9 м коливається в межах від 400 до 600 гр. При використанні високомодульного графіту вага вудилища знижується на 200-250 гр., а це особливо актуально, якщо лов здійснюється «на гру».

Якщо спочатку риболов збирається ловити крупну рибу (сазан, короп, крупний карась) з бічним ківком, то можна порекомендувати композитні або спеціальні коропові графітові вудилища, наприклад фірми Daiwa модель Pro Carbon, які розраховані на великі навантаження. Недоліком цих вудилищ є досить велика вага.

Оснащення вудилища

При лові на бічний ківок застосовуються два види оснащень, перша це «глухе» оснащення, що стало вже класичною і друга, – «бігуче» оснащення.

Зупинимося спочатку на "глухому" оснащенні.

Одним з основних елементів є мотовильце, яке служить для зберігання основного запасу волосіні. Частіше всіх мотовильце роблять (виточують) з твердого пінопласту. Через отвори 2 мотовильце «надягають» на вудилищі з боку хлиста.

 

Діаметр отворів підбирають так, щоб мотовильце за рахунок конічної форми колін у вудилища щільно сиділо на другому коліні. Виступ 1 служить для зберігання запасу волосіні. Зазвичай намотують 10-15 метрів волосіні, це цілком достатньо і для лову,  і для випадків, коли треба змінити мормишку. Так само украй бажано, щоб між мотовильцем і ківком було ковзаюче кільце, яке б так само за рахунок конічної форми хлиста закріплювалося приблизно по середині між ними. Воно потрібне для забезпечення плавного розподілу навантаження при підсічці  і при виживанні риби.

Тут зупинимося на такому питанні. А яку волосінь краще застосовувати для лову з бічним кивком?

Основне правило – товщина волосіні не повинна заважати грі мормишки у воді і під вагою мормишки ліска повинна витягуватися і не мати провисів. Оптимально використовувати волосіні діаметром від 0.10 до 0.14 мм. Сучасні технології дозволяють навіть при такому малому діаметрі волосіні поборотися із справжніми «монстрами» і вийти переможцем при цьому, не дивлячись на глухе оснащення. Товщі волосіні можна застосовувати тільки при лові дуже крупної риби, наприклад коропа. Так само хочеться звернути увагу на те, що при лові з «глухим» оснащенням краще використовувати волосіні, у яких немає «пам'яті», оскільки при зберіганні на мотовильці волосінь приймає форму самого мотовильца і при лові це може перешкодити грі мормишки. А якщо волосінь не має ефекту «пам'яті», то досить провести її між двома пальцями і вона стає практично прямою без слідів від мотовильца.

Наступним найважливішим елементом є сигналізатор клювання – бічний ківок. Пристрій бічного ківка ми розглянемо окремо, а тут розглянемо способи його кріплення до вудилища.

У більшості вудилищ з графіту кінчик хлиста досить тонкий і слизький, і навіть, якщо кріплення бічного ківка надягається на нього з помітним зусиллям, то це не гарантує того, що бічний ківок не прокручуватиметься при підсічці або виведенні риби. Провороти кріплення ківка ведуть до того, що волосінь починає закручуватися навколо хлиста і її доводиться постійно поправляти, відволікаючись від процесу лову. Тому, щоб не відбувалося прокручування, необхідно на кінчику хлиста зробити невеликий бандаж, який перешкоджатиме цьому негативному ефекту. Найпростіший спосіб – це зробити бандаж з капронової нитки і лаку (як при обмотці для кріплення кілець). Ще один спосіб – використовувати полівінілхлоридний (або подібний) кембрик. На кінчик хлиста натягається кембрик завдовжки близько 5-7 см. В уникненні провертання самого кембрика краще «посадити» його на крапельку клею. Товщина бандажа повинна бути такою, щоб кріплення ківка одягалося на нього з досить великим зусиллям, але робити дуже товстий бандаж (більше 2-3 діаметрів кінчика хлиста) не варто, краще переробити саме кріплення ківка.

Основна відмінність «бігучого» оснащення полягає у використанні нахлистової або подібної по типу котушки. Для цього необхідна наявність кілець на вудилищі. Практично всі вудилища, які оптимально підходять для лову на бічний ківок не мають кілець, тому доводиться самому зайнятися їх розстановкою. Головна вимога до кілець – достатньо високе розташування від вудилища. Це потрібно для того, щоб запобігти залипанню волосіні. І ще важливо, щоб кільця було достатньо легкими. Діаметр кілець не грає вирішального значення, цілком підійдуть кільця з діаметром від 3 до 6 мм. Кільця знахотяться в кінці кожного коліна, окрім комлевого коліна і хлиста. Кріплять кільця за допомогою капронової нитки і лаку.

Ловля з «бігучим» оснащенням дозволяє більш оперативно управляти снастю, особливо, при виведенні крупної риби.

Хочеться відзначити один момент – графітові вудилища без кілець спочатку призначені для лову махом на поплавцеву снасть з «глухим» оснащенням. Установка кілець і використання котушки на таких вудилищах не міняє їх строй, тому недопустимі різкі закиди, тим більше закиди через голову – це може привести до поломки вудилища (особливо якщо воно з високомодульного графіту).

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

 

Категория: Боковий ківок (літня мормишка) | Просмотров: 2825 | Добавил: Vasya | Теги: високомодульний графіт, вудилище, риба, Графіт, Склопластик, Композит, літню мормишка, кивок, FasT, ківок | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 3
3 ден  
0
доброго дня я ловлю на на ківок блисько 6 років мене цікавить як при 7 метровій вутці витягнути карпа на 2-3 кг з лотки я не уявляю мій ківок це 6метровий телескоп з якого викинуті кінці топто перших 4 сегменти і на кінеть ківок чи у бік чи прамо як кому зручнійше залізна катушка мононіть на 25 35кг так як леска не витримуе і з таким ківком в най улюбленійші містя карпа коряги різні дерева кущі які лежать у воді результат улова дуже великий тільки на такий ківок при підсіканні короп тягнеться в упор на берег в лотку метод ловлі супер від 1до 4 кілограм тягнеться не дуже вашко а після 5 потрібно понервувати так як телескоп не витримуе начинае тріщати най більшого коропа витягував на 9400 це мій рекорд

2 Вовка  
0
я ловлю уже 3-1 сезон вудилищем hunter 6 м. з кільцями. вудилищем задоволений, тільки ловля з лодки для мене трішки незручна

1 спін  
0
в мене графітове вудилище 7 м. з катушкою. цілий день ловити важко, але є такі місця, де 7 м в самий раз

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
В спінінговій ловлі ви частіше використовуєте:
Всього відповідей: 23


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz