Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSП`ятниця, 19.04.2024, 02:00
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Квітень » 24 » Виготовлення грузил і груз-головок
12:28
Виготовлення грузил і груз-головок

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Практично кожному риболовові доводилося хоч одного разу самостійно виготовляти прості грузила зі свинцю. Останнім часом на ринку риболовецької продукції з'явилася величезна кількість грузиків найрізноманітніших форм і розмірів. Хоча їх вартість відносно невисока, все ж таки багато хто вважає за краще самостійно виготовляти в домашніх умовах різноманітні грузила.

Що ж потрібно знати і якими навиками і інструментами потрібно володіти, для того, щоб своїми силами виготовляти ці такі необхідні компоненти риболовецьких снастей?

Природно, для того, щоб виготовити яке-небудь грузило, необхідно спочатку роздобути матеріал. В даному випадку це свинець. Це м'який, але одночасно дуже важкий метал. Він легко плавиться і добре піддається механічній обробці. Купити його можна на ринках або самостійно знайти на звалищі. Він міститься у великій кількість в товстих електричних кабелях. Та все ж найлегше знати цей метал в акумуляторних батареях, що відслужили свій термін дій. Акумуляторні пластини виготовляються із сплаву свинцю з іншими металами, тому якщо використовувати його для виготовлення грузиків, то цей свинцевий сплав важче піддається механічній обробці, чим чистий свинець.

З матеріалом більш менш розібралися. Тепер він у нас є в потрібній кількість. Що ж робити далі? Далі матеріал необхідно розплавити і залити у форми потрібного розміру. Для плавки свинцю буде потрібна ємність з ручкою. Для цього краще всього використовувати невелику алюмінієву каструльку, на верхньому ободі якої необхідно за допомогою молотка і плоскогубців вигнути жолобок. Це удосконалення надалі зробить заливку свинцю у форми більш зручною. Перпендикулярно до напряму носика жолобка до каструльки можна приробити невелику ручку. Коли ємкість для плавки свинцю готова, можна приступити до виготовлення форм.

Під кожний вид (по величині і формі) грузил потрібно виготовити форму. Допустимо, для виготовлення свинцевої круглої блешні, яку в народі називають «балда», добре використовувати шматок гіпсокартона, в торці якого висвердлюється отвір потрібної форми і розміру. Та все ж найпоширеніший метод виготовлення заливальних форм – це виготовлення їх з гіпсу.

У будь-якому випадку при роботі зі свинцем необхідно пам'ятати, що цей метал виділяє при плавленні токсичні пари, тому плавити його краще на відкритому повітрі, наприклад, розвести вогнище і на ньому розплавляти свинець. Якщо ж все-таки довелося плавити свинець в домашніх умовах, то тоді необхідно забезпечити хороше провітрювання приміщення.

Негативної дії парів свинцю чоловік може відразу і не відчути, оскільки цей метал має властивість поступово накопичуватися в організмі і лише в майбутньому давати про себе знати. Тому процес переплавлення і заливання повинен відбуватися швидко, і бажано плавити олово тоді,коли нікого з родичів не буде дома.

Розглянемо виготовлення вухатого грузила в народі званого «Чебурашкою». Ця груз-головка дуже популярна серед спінінгістів, які ловлять рибу джиговим способом. Оскільки джиг являє собою постійне зіткнення приманки з дном, то зачепи трапляються досить часто і, як наслідок, відбувається обрив та втрата приманки. Подібна груз-головка є витратним матеріалом. Тому є сенс виготовити велику кількість таких груз-головок різної ваги.

Процес виготовлення виглядає так. Необхідно узяти сухий гіпс і розмішати в мисці з водою. Консистенція замішеної маси повинна нагадувати пластилін. Потім береться висувна частина сірникової коробки і туди кладеться гіпсова маса. За допомогою шпателя гіпс ущільнюється і вирівнюється по краях. Така форма виготовляється в двох екземплярах. Потім, поки гіпс ще не засохнув, потрібно узяти магазинну груз-головку і до половини втопити в гіпс в обох коробках. Дуже важливо при формуванні відтиску стежити за тим, щоб розташування першої частини форми відповідало другій. Після того, як гіпс засохне, в одній з половинок форми необхідно акуратно висвердлити отвір, діаметром 5 мм. Форма готова.

Для того, щоб виготовити вушка для груз-головки, береться сталевий дріт і за допомогою круглогубців вигинається фігура у вигляді серця. На цьому етапі потрібно співвідносити розміри груз-головки, що виготовляється, і вушок. На етапі заливки зігнутий дріт вставляється між половинками форми, і форми щільно притискаються один до одного. Для більшої міцності їх можна стягнути скотчем.

Свинець заливається через заливний отвір. Потрібно стежити за тим, щоб не перелити свинець вище за цей отвір. Інакше застиглий свинець не дозволить легко дістати груз-головку з форми.

Після застигання свинцю половинки форм роз'єднують. На груз-головці, що вийшла, з боку заливного отвору буде рубець за формою цього отвору. Рубець легко можна від'єднати від груз-головки за допомогою кусачків. Місце відкушування необхідно зашліфувати напильником або ж обстукати молоточком. Саморобна груз-головка «Чебурашка» готова.

За таким принципом можна виготовити практично будь-яку груз-головку. Потрібно лише мати один початковий екземпляр, за допомогою якого виготовляються заливні форми.

Бувають випадки, коли жодна з тих, що продаються в магазині стандартних груз-головок не подобається риболовові, і він хоче самостійно виготовити груз-головку власної конструкції. У такому разі для виготовлення зразка, по якому робитимуться заливні форми добре подійде пластилін. Необхідно з пластиліну виліпити ту форму грузила, яку потрібно отримати в свинці, після чого пластилін лягає в морозилку для досягнення достатньої міцності і лише після цього ним можна продавлювати гіпс і виготовляти заливні форми. Одного разу спробувавши самостійно виготовити декілька груз-головок, можна легко оволодіти цією технологією.

При роботі зі свинцем не варто боятися, що у вас щось не вийде. Його завжди можна наново розплавити і повторити спробу або відшліфувати нерівності.

Ще однією тонкістю є виготовлення отворів в свинці. Допустимо, необхідно виготовити ковзаюче грузило «бочечку» для донної снасті. Отвір для пропускання волосіні в такому грузилі проходить уподовж через все грузило. Можна, звичайно, виплавити бочечку, а потім отвір висвердлити тонким свердлом, але це зробити проблематично через те, що свинець дуже в'язкий метал. При свердленні місце ходу свердла потрібно постійно охолоджувати водою, інакше свинець від тертя плавиться і зв'язує свердло, що приводить до його поломки.

Простіше поклопотатися про виготовлення отворів на етапі заливки. Для цієї мети використовується наступний метод. Через заливну форму наскрізь по центру вставляється мідний дріт, покритий лаком. Під час заливки від гарячого свинцю лак лущиться і не дає мідному дроту приплавитьсь до свинцю. І після застигання свинцю дріт легко за допомогою плоскогубців висмикується з грузила. Неглибокі сквозні отвори в свинці також можна проколупати шилом.

Оволодіти вищеописаними методами виготовлення грузиків і груз-головок нескладно. Досить по-практикувати метод декілька разів і все обов'язково вийде.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

 

Категория: Зроби сам! | Просмотров: 5338 | Добавил: Vasya | Теги: акумуляторна батарея, грузило, плавка олова, грузик, груз-головка, виплавити грузик, чебурашка, Акумулятор, саморобний грузик, свинець | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Скільки Вам років?
Всього відповідей: 119


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz