Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSЧетвер, 25.04.2024, 19:50
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Серпень » 5 » Тірольська паличка – ловля великого хижака осінню
10:06
Тірольська паличка – ловля великого хижака осінню

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Тірольська паличка - італійська снасть для ловлі форелі і харіуса - все частіше використовується риболовами «не за призначенням» для ловлі самих різних риб на самі різні приманки. Не можна однозначно сказати, що це чисто спінінгова снасть, але саме в спінінгу вона прижилася найкращим чином. Існує декілька найбільш успішних варіантів оснащення тірольської палички для ловлі спінінговою снастю.


Ідея геніально проста і нехитра, але, як і все геніальне, має великі перспективи для застосування в самих різних умовах лову. Отже, довгастий свинцевий грузик щільно вмонтований в порожнисту пластикову трубку, на верхньому кінці якої знаходиться кільце для кріплення волосіні. У продажу зустрічаються як повністю прозорі, так і різнокольорові палички, різної ваги і довжини. Трубка в ній герметична і повітря з неї ні з того ні з іншого боку не виходить. Таким чином, виходить, що, опинившись у воді, тірольська паличка стає строго вертикально, кільцем вгору.

Багато риболовів займаються виготовленням тірольських паличок самостійно, замінюючи, наприклад, пластикову трубку бруском з щільного пінопласту, чим добиваються набагато більшої «вертикальності» палички у воді. Пінопласт легко забарвлюється в будь-який колір за допомогою водостійкого маркера. Також, пінопласт, в який «вкручений» на клей необхідної ваги болт (простіше використати болти різного розміру, ніж возитися зі свинцем), відрізняється більшою плавучістю, чим повітря, тому набагато «наполегливіше» стає у вертикальне положення, що буває просто необхідно на сильній течії або при досить великих швидкостях проводки. Класичну тірольську паличку просто притискує до дна.


При проводці у воді паличка завжди прагне зайняти вертикальне положення, а приманка на повідці за або перед нею завжди знаходиться трохи вище за дно. У деяких ситуаціях саме такий монтаж дозволяє ловити найрезультативніше і комфортно. До того ж через свою конструкцію тірольська паличка практично ні за що на дні не чіпляється, чудово обминає корчі, камені, траву і інші придонні перешкоди. Вона може бути різної довжини і ваги, що дозволяє ловити дуже маленькими приманками на великих глибинах, на різному відаленні від дна, проводячи як дрібний плаваючий воблер, так і цілий каскад блешень на повідцях, оснащених, наприклад, мухами або дрібними твістерами.

Варіанти монтажу

Існує декілька варіантів оснащення тірольської палички, що добре зарекомендували себе. Застосовують їх залежно від того, в яких умовах, яку рибу і на які приманки доводиться ловити. Зупинимося на самих основних, таких, що дають, так би мовити, грунт для роздумів і експериментів.


Мабуть, найпоширеніше і популярніше оснащення виглядає таким чином: основна волосінь протягнута в кільце тірольської палички і прив'язана до повідця, до якого, у свою чергу, і чіпляємо приманку.

Це може бути що завгодно - воблерок, невелика вертушка, щуча муха, дрібний віброхвостик. Найдоцільніше використовувати подібне оснащення в місцях з густою придонною рослинністю, щоб виключити або зменшити число зачепів за траву в закоряжених ямах (якнайкраща приманка - невеликий твістер або віброхвіст на офсетнику), просто в глибоких місцях, де нерівномірне дно і значні глибини не дозволяють здійснити придонну проводку дрібної приманки без пропусків значних ділянок. Тірольська паличка достатньої ваги при не дуже швидкій підмотці волосіні «простукає» всі нерівності дна і приманка пройде саме на тій відстані від нього, яка вам необхідна.

Подібний варіант зручний, як і більшість оснащень з тірольською паличкою, ще і тим, що дозволяє здійснювати контроль над приманкою і миттєво реагувати на по­кльовку - паличка ковзає по волосіні вільно, забезпечуючи передачу клювання прямо в кінчик вудилища. Ловити на таке оснащення можна практично скрізь і будь-яку рибу залежно від приманки, яку використовує риболов. Деколи бувають ситуації, коли саме таке оснащення дозволяє піти від нуля при лові судака в глибоких ямах з великою кількістю корчів, куди звичайну приманку або навіть незачепляйку закидати ризиковано.

Ще один цікавий варіант монтажу, схожий на перше оснащення, припускає ловлю на плаваючі воблери. Принцип полягає в тому, що тірольська паличка не просто вільно ковзає по волосіні до застібки з намистинкою-відбійником, до якої прив'язаний повідець з приманкою, але і з другого боку її пересування по волосіні також обмежене намистинкою, що знаходиться на певній відстані від палички.

Для чого це потрібно і як користуватися подібним оснащенням? Як наголошувалося вище, цей монтаж найкращим чином підходить для лову на плаваючі воблери. А плаваючі воблери, як відомо, спливають. Саме на цьому і заснований один з методів лову на них, коли приманка благополучно заглиблюється до дна, а потім також благополучно спливає на визначену риболовом від дна висоту. І так далі - до нового закиду.

Подібний воблеро-джиг відмінно виходить при такому варіанті оснащення спінінга, а відстань від намистинки на основній волосіні, до якої може ковзати паличка, до застібки і визначає висоту підйому воблера над дном при зупинці обертання ручки котушки. Якщо змонтувати снасть так, щоб риболов міг без зусиль регулювати висоту підйому приманки, переміщаючи намистинку (найзручніше використовувати стопорну гумку), то експериментам не буде кінця і краю. Часто так трапляється, що щука хапає приманку в якомусь одному горизонті води. Ось саме цей горизонт води і можна обчислити з точністю до десятка сантиметрів, використовуючи подібне оснащення.

Варіантом оснащення з воблером є і монтаж тірольської палички на повідці перед воблером за допомогою потрійного вертлюга. Довжина повідця разом з паличкою повинна перевищувати глибину заглиблення воблера, що запобіжить зачепам за дно і чиркання по дну лопаткою, тому найчастіше риболови використовують або дрібні підповерхневі воблери, або волкери ті ін., тобто поверхневі приманки, які і заглиблюються в ями саме завдяки вазі тірольської палички.

Можна, а деколи і потрібно через умови лову, вмонтовувати тірольську паличку так, щоб вона виявлялася на кінці снасті, а приманка на повідці перед нею.

Особливо це актуально, якщо використовувати дрібні приманки на коротких повідцях так, щоб довжина повідця була менше довжини палички. Це дозволить провести приманку над самим дном, не начіплявши черепашок або трави. І навіть в моменти зупинки проводки, коли приманка проводитиме залишкові коливання в товщі води, при належному натягненні волосіні, вона не опуститься на дно, а зависне в декількох сантиметрах над ним. Зручно і просто прив'язувати повідець до надітого на волосінь прозорого ґудзика з двома дірочками. Це дозволить уникнути закручувань повідця при проводці і закиді.

Також для цих цілей використовують прямі фідерні анти-захлистні трубки, обрізаючи ту частину, де знаходиться петелька для кріплення годівниці. Таким чином, можна зручно розмістити на волосіні як саму тірольську паличку, так і приманку на повідці.

В деяких випадках, для створення «ефекту зграї», риболови вмонтовують на оснащенні відразу декілька приманок на повідцях різної довжини, що приносить позитивні результати. До того ж це дозволяє, особливо при лові окуня, швидше знайти уловисту приманку.

Місця лову, проводка

Як вже наголошувалося вище, тірольська паличка дозволяє провести проводку легкої приманки на великих глибинах, що особливо актуально для осіннього лову, коли практично весь хижак скачується на глибини, але клювати на важкі і крупні приманки відмовляється. Проводка приманки при використанні тірольської палички залежить від того, на яку приманку проводиться ловля. У глибоких місцях при використанні оснащення з повідцем, що знаходиться за паличкою, і силіконових приманок на офсетному гачку, може дати прекрасний результат як повільна проводка біля дна, коли твістер або віброхвіст просто паритиме над дном, так і подібність сходинки, при якій приманка також поволі опускатиметься на дно.

Цікаво, що при використанні дрібної гуми на джиг-головці і короткому повідці в тандемі з тірольською паличкою, сходинка біля дна виходить саме токою, якою вона частенько і повинна бути. Особливо при ловлі проти течії, коли приманка після підйому з дна не просто на нього планує практично нічим не скута, окрім шнура, що плавно йде вгору, а зависає, довго не опускаючись на дно і граючи в товщі води. Це забезпечується за рахунок висоти самої палички і сили течії. До того ж кут падіння приманки на короткому повідці стає «правильнішим», плавнішим. Непогано реагує на таку сходинку як судак, так і млявий глибинний окунь. А щука просто в захваті від того, що до приманки, можна тихенько підпливти і «пощипати». Благо ковзаюче оснащення дозволяє побачити щонайменше торкання до приманки.

При проводці волкерів і дрібних воблерів актуальна і уловиста твічинговая проводка із зупинками і моментами підйому воблера над дном. Твічинг при використанні тірольської палички також стає декілька плавнішим, але частенько саме це і потрібно млявій осінній рибі.

Окремо хочеться сказати про використання тірольської палички під час лову на силіконових черв'яків. Існує одна дуже уловиста проводка черв’яка  біля дна, яку найзручніше оснащувати саме з паличкою - проводка на знос, коли приманка котиться по дну, що вільно зноситься течією, але носова частина її залишається трохи підведеною, за рахунок того, що паличка хоч і тягнеться по дну, але все таки зберігає вертикальне положення. На обширних прогонах, звалюваннях в перекатах і ямах - силіконовим черв'яком, що зноситься течією,, цікавиться практично вся крупна риба. Природно, що вага тірольської палички повинна бути підібрана так, щоб її поволі несло течією, а не притискало до дна.

Варіантів оснащень і способів лову багато і розповісти про них всіх в рамках однієї статті нереально. Одне залишається незмінним: тірольська паличка в багатьох ситуаціях здатна виручити риболова, коли на інші приманки і способи їх проводки добитися клювання не вдається.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Просмотров: 3098 | Добавил: Vasya | Теги: оснащення тірольської палички, монтаж тірольської палички, Тірольська паличка, проводка для тіро, приманки для тірольської палички, Тирольська паличка | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Ви приймаєте участь в змаганнях з риболовного спорту?
Всього відповідей: 32


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz