Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSЧетвер, 25.04.2024, 00:57
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2015 » Червень » 15 » Штекер в 10 питаннях і відповідях
23:14
Штекер в 10 питаннях і відповідях
Начебто не так давно в наше риболовно-поплавкове життя увійшла штекерна снасть, а вже на водоймах можна зустріти рибалок не тільки з звичними маховими і проводочними вудлищами, але і зі штекером. Мені на рибалках дуже часто доводиться спілкуватися з риболовлі та відповідати на запитання з цієї снасті. Як не дивно – вони досить типові. Так само навколо штекерів ходить маса чуток і помилок. Спробую відповісти на найбільш типові з них.
Питання 1. Напевно, найбільш часто у звичайних рибалок виникає питання про довжину вудилища?
Дійсно, штекерне вудилище довге – 11-13, а іноді і більше метрів. Навіщо це потрібно? Таке довге вудилище необхідно, щоб дістати до необхідної глибини і (або) перспективної точки лову, оскільки ловля ведеться точно під кінчиком вудилища. На дрібному місці це може бути досить далеко від берега і доводиться застосовувати довге вудлище. Але так буває далеко не завжди. Часто і глибина і риба знаходиться неподалік від берега – тоді можна просто зняти нижні коліна з вудилища і ловити на потрібній дистанції, навіть якщо це буде лише 6-7 метрів.
Питання 2. Скільки така вудка вартує?
Ціна штекерного вудлища, насамперед, залежить від його області застосування. Неважко здогадатися, що спортивні вудлища, максимально жорсткі і легкі, набагато дорожчі (іноді в рази!), чим вудлища, якими можна ловити на звичайних рибалках. Причому від міцності вудлища ціна не залежить ніяк – коропові штекера (найміцніші) часто відносно недорогі. Їх, а так само вудлища класу «олраунд» (універсальні вудилища для лову різної риби, в тому числі і досить великої) можна придбати за досить помірні гроші, порівняно з вартістю довгої махової вудки. Не варто скидати з рахунків і вторинний ринок, на якому можна придбати як висококласну модель від спортсменів, що постійно гоняться за модою, так і дуже недорогу снасть для початківців.
Питання 3. Де такою снастю можна ловити?
Практика лову штекером довела, що ловити ним можна не тільки тоді, коли застосовується звичайна вудка, але і в тих місцях, де застосування «махалки» в принципі неможливо – наприклад, під навислими деревами.
Питання 4. Як з таким довгим вудлищем вправлятися?
Як не дивно – досить легко! З одного боку, це, звичайно, справа звички і навичок, з іншого – необхідні навички по ловлі штекером напрацьовуються буквально за пару рибалок, складного в цьому нічого немає. Природно, починати навчання новою снастю необхідно з відносно короткого і зручного в роботі вудилища. У зв'язку з цим часто буває питання і щодо ваги вудки. Дійсно, маса 13-ти метрового вудлища становить 800-900, а карпового і 1200-1300 грам, але таку вагу доводиться тримати в руках досить малий час лову – тільки при витаскуванні або закидання снасті, весь інший час вудилище розташовується на коліні, а рукою тільки дотримується і здійснюється проводка. Деяких зусиль вимагає пригодовування з чашечки, оскільки вага прикормки в чашці на важелі в 12-13 метрів вельми і вельми істотна. Але і тут полегшення в роботі приходить з досвідом – багато спортсменів без особливих зусиль за п'ять хвилин, відведені для підгодовування на змаганнях, встигають «закотити» чашкою по 20-25 грудок прикормки. Певні труднощі в управлінні снастю виникають тільки при бічному вітрі, коли на вудилище діє пристойне вітрове навантаження. Але знову-таки, на звичайній рибалці завжди є можливість вибрати ділянку водойми, де вітер буде більш сприятливим для ловлі.
Питання 5. Для лову штекером необхідно безліч пристосувань і устаткування?
Якщо порівнювати з ловлею на звичайну махову вудку то практично нічого нового не знадобиться, особливо якщо штекерне вудилище довжиною до 10-11 метрів. Дійсно необхідний (та й то не для всіх ситуацій) тільки один аксесуар – це пастка, яка дозволяє закріпити вудилище при відкаті. Вельми бажано мати відкатний ролик, але на практиці він потрібен тільки для незручних місць, у багатьох випадках його з успіхом замінює чохол для вудок, сумка або просто кущі на березі, за якими і відкочується штекер.  Для зручності лову дуже бажано матирибальський ящик, типу зимового і пару стійок з гребінками для розкладених запасних китів.
Питання 6.Чим штекер краще звичайної вудки?
Штекерне вудлище, і відповідний метод лову дозволяє ловити точно в прикормленій точці. Для багатьох рибалок це перевага не явна, але локалізація точки лову дає настільки виражений ефект на рибалці, що улови можуть відрізнятися в десятки разів! Тільки штекером можна підгодовувати точку лову спеціальною прикормочною чашечкою з точністю до сантиметрів – буквально під поплавок!  Штекер дає істотний виграш при лові на течії, оскільки дозволяє робити проводку точно по прикормленому сліду. Штекером можна використовувати оснащення тієї вантажопідйомності, яка необхідна для лову риби, в першу чергу по чутливості і за умовами лову, а не виходячи з можливостей її закидання маховою вудкою. Реальний діапазон оснастки для штекера практично не обмежений – від 0,1 грама до 20 і навіть більше грам. З допомогою штекера можна постійно працювати зі снастю – робити гальмування і зупинки на проводці, грати з насадкою, немов мормишкою на стоячій воді, тобто надати насадці найбільш привабливий для риби вид і характер руху. Гумовий амортизатор штекера робить можливим виважування великої і сильної риби на тонкій снасті, при цьому навіть компенсуючи можливі помилки рибалки. Штекер дозволяє ловити в тих місцях і умовах, коли неможливий або дуже ускладнений лов маховою вудкою – наприклад при поривчастому зустрічному вітрі.  Штекером легко дуже точно виміряти глибину, з'ясувати рельєф дна і характер ґрунту не тільки в стоячій воді, але навіть і на пристойній течії, що для махової вудки зробити вкрай складно. Одне штекерне вудилище з парою трійкою китів (верхніх змінних частин вудлища) замінює на риболовлі весь набір махових вудок і дозволяє ловити рибу максимально ефективно в самих різних умовах.
Питання 7. У чому штекер програє махової вудці?
Явний програш штекера буде в умовах постійної зміни місця лову – наприклад при ходовому обловлюванні перспективних місць на річці. Хоча зі штекером змінити при необхідності два-три рази місце лову за день не складає проблем, але робити це постійно в процесі лову досить важко. Тому доводиться ретельніше вибирати місце лову. При лові на мілкому місці махова вудка має переваги в дальності закидання. Менш явний недолік – потрібно більше часу для приведення снасті в робочий стан, хоча це скоріше залежить від старанності підготовки до лову, наприклад, зі штекером довше, хоча набагато чіткіше проміряється глибина.  Оснащення штекера гумовим амортизатором вимагає певної роботи вдома. Штекер вимагає до себе досить дбайливого поводження – його не варто кидати, як бамбукову вудку на берег, він насилу переносить різні удари і бруд на стикувальних вузлах, а перевозити недешеве вудилище краще всього в жорсткому тубусі. Звичайно не можна не враховувати і фактор більшої вартості штекера, особливо в порівнянні з недорогими маховим вудлищами.
Питання 8. Які штекера бувають, і що таке кіт?
Умовно можна розділити всі штекерні вудилища на три класи: матчеві, коропові і універсальні (олраунд). Всіх їх природно об'єднує принцип складання вудилища – піновий і спосіб лову – з укороченим оснащенням (приблизно на 1 метр більше, ніж глибина в місці лову). Матчеві вудилища застосовуються як спортсменами, так і в любительській ловлі, їх відмінність від інших – підвищена жорсткість (і, отже, зручність лову, точніше – виконання елементів проводки) і мінімальна вага, приблизно 800 грамм, при довжині 13 метрів (максимально дозволеної на змаганнях). Коропові штекера, як випливає з назви, застосовуються для лову великої сильної риби – коропа, вусаня, або для дуже поганих умов лову, наприклад в сильний боковий вітер, мороз і т. д. Вони мають підвищений запас міцності, що дозволяє використовувати товсті жилки і ловити велику рибу. Окремі моделі – наприклад того ж карпа понад 10 кілограм! Довжина їх може бути від 10 до 13 (рідко більше) метрів, а маса – від 1000 до 120001300 грам для 13-ти метрового варіанта. Універсальні вудлища дозволяють ловити в найрізноманітніших умовах і практично будь-яку рибу, включаючи невеликого (до 2-3 кг) коропа. Часто комплектуються посиленими (карповими) китами – для лову великої риби. Довжина таких вудилищ може бути від 10-11 до 13-14.5 метрів, а вага і жорсткість сильно відрізнятися, в залежності від вартості. Китом називається верхня, яка відстібається при лові частина вудилища – вона приблизно дорівнює довжині використовуваної оснастки і більше глибини в місці лову приблизно на 1 метр. В залежності від глибини лову використовується різна довжина кита, яка часто для простоти, вказується в кількості відєднуваних колін – наприклад кит 4 коліна. Відповідно, вудилище, яке залишається після від'єднання кита називається базовим.
Питання 9. Штекер тільки для спортсменів і змагань?
Це абсолютно не так! Спортсмени завжди ловлять в умовах жорсткої конкуренції з боку суперників, тому використовують максимально ефективні способи лову. Перевагу в лові штекерна снасть дає настільки незаперечну, що на змаганнях вона практично повністю витіснила махове вудлище – відповідно жоден спортсмен, який прагне до хорошого результату, не буде ставити себе апріорі в гірше становище. Така перевага штекерної снасті сприяє її поширенню і серед звичайних рибалок – поплавочників.
Питання 10. Варто починати освоювати ловлю штекерною снастю?
Впевнено відповім – так! Якщо ви захоплені поплавковою ловлею то це буде абсолютно новий, дуже цікавий етап вашого розвитку. Разом зі снастю прийде нове розуміння риболовлі і методів лову. Мені знайомі багато рибалок, які спробувавши ловити штекером буквально «підсідали» на цю снасть і не брали в руки махові вудлища по кілька років, поки не проходила ейфорія від фантастичних можливостей штекера.
 
Більше інформації на Все для ловлі риби
Категория: Поправочна ловля | Просмотров: 887 | Добавил: Vasya | Теги: штекер для ко, штекер чи мах, штекерне вудилище, оптимальна довжина штекерного вудил, де ловити штекером. як піймати на ш, ловля риби штекером | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Скільки років Ви ловите рибу?
Всього відповідей: 70


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz