Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSЧетвер, 28.03.2024, 15:11
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Листопад » 8 » Поради карпятнику - II
23:17
Поради карпятнику - II

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Мій блог про рибалку - фішингюкрейн на блогспот

Частина 2

У першій частині статті ми поговорили про вибір основних елементів спортивної коропової снасті. Тепер спробуємо розібратися яким чином правильно оснастити коропові вудилища.

Насамперед до основної волосіні (сподіваюся, завдяки рекомендаціям даними раніше вона правильно намотана на шпулю котушки) необхідно прив'язати шок лідер.

Шок лідер - це відрізок волосіні набагато міцніший, ніж основна волосінь. Він виконує два завдання. По-перше, бере на себе навантаження, що виникає в процесі силового закидання грузила. По-друге, завдяки своїй високій міцності дозволяє впевненіше керувати рибою на останніх метрах перед подсаком, де найчастіше боротьба буває дуже гострою і напруженою. З міркувань безпеки, рекомендую рибалкам початківцям завжди використовувати шок лідер, навіть якщо в далекому силовому закиданні немає необхідності. Поки з досвідом не виробляться необхідні рефлекси, немає гарантії, що ви не забудете відкинути дужку ліскоукладувача котушки перед виконанням закидання або не зробите іншу помилку, яка може привести до обриву оснащення при закиданні. Неконтрольоване грузило, що летить - дуже небезпечний предмет, подумайте про безпеку оточуючих.

Перш за все потрібно визначитися з необхідною міцністю шок лідера. Зазвичай карпятники користуються для цього простим емпіричним правилом: міцність шок лідера в фунтах повинна бути в десять разів більше ваги самого важкого грузила, яке передбачається використовувати, в унціях. Нагадаю, що одна унція дорівнює 28.3 грама, а один фунт становить 454 грами. Тобто, якщо ми плануємо застосовувати грузила вагою до 3.5 унцій (100 гр.), Шок лідер повинен мати міцність не менше 35 фунтів (15.89 кг).

Шок лідери бувають трьох основних видів: відрізок моно волосіні відповідної міцності, відрізок плетеного шнура і спеціальний шок лідер з конічної моно волосіні.

Розберемо переваги і недоліки цих варіантів

Безсумнівним достоїнством шок лідера з відрізка моно волосіні є його низька вартість. Триста метрів пристойної волосіні можна придбати не більше ніж за 50 гривень, цього зазвичай з лишком вистачає на весь сезон. Крім того моно волосінь володіє такою корисною властивістю, як здатність розтягуватися. Це може врятувати вудилище і котушку від поломки при спробі виконання силового закидання з невідкинутою дужкою ліскоукладувача, а також в якійсь мірі зможе допомогти не втратити рибу на останніх метрах виведення при неправильному налаштуванні фрикційного гальма котушки. Ще одна дуже велика перевага моно волосіні полягає в її високій питомій вазі, що дозволяє їй добре тонути і прилягати до дна. Разом з тим шок лідер з відрізка моно волосіні має і свій недолік - деяке зниження дальності закидання. Це викликано тим, що моно волосінь достатньою для безпечного закидання найбільш ходових грузил (3.5 - 4 унції) міцності зазвичай має діаметр не менше 0.4 мм. Тому вузол, що з'єднує основну волосінь із шок лідером, виходить досить об'ємним, що підвищує опір в процесі проходження вузла через кільця вудилища при закиді. Крім того ліска такого діаметру є досить жорсткою і не встигає повністю розпрямлятися при сходженні з котушки до першого кільця вудилища. Це викликає «биття» шок лідера по першому кільці при закиді, що також приводить до деякого зниження його дальності.

Шок лідер з плетеного шнура позбавлений вказаних недоліків, тому дозволяє виконувати найбільш далекі закидання.

Ще одна властивість плетених шнурів є аргументом на користь їх використання при лові поблизу заростей очеретів і водоростях - плетені шнури на відміну від моно волосіні з легкістю розрізають траву і навіть очерет.

Це ж властивість плетінок стає недоліком у процесі виконання закидання, тому я б не рекомендував початківцям рибалкам використовувати їх в якості лідера без крайньої необхідності, оскільки вони вимагають підвищеної акуратності при закиданні та обов'язкового використання напальчника або спеціальної рукавички. В іншому випадку легко можна порізати палець до кістки.

Фото 1

Крім того на відміну від моно волосіні більшість плетених шнурів має позитивну плавучість. Тому, щоб уникнути появи над дном дуги з шок лідера доводиться досить сильно натягувати волосінь після закидання, що не завжди добре. Одним з кращих серед недорогих плетених шнурів для використання як шок лідера вважається Berkley Whiplash.

І нарешті, спеціальні шок лідери з конічної моно волосіні. Вони прив'язуються до основної волосіні тонким кінцем, як правило, мають діаметр 0.28-0.3 мм. Інший же їх кінець має діаметр 0.45-0.55 мм. В результаті вузол лідер-основна волосінь виходить досить компактним, а міцність товстого кінця шок лідера дозволяє закидати навіть найважчі грузила. Це, мабуть, найбільш часто вживаний карпятниками вид шок лідера. Його основним недоліком є ​​досить висока ціна (наприклад, один з кращих конічних моно лідерів на ринку Soft Steel Tapered Mono Leader компанії Fox коштує близько 115 гривень за комплект з трьох штук). Втім, зараз на ринку є досить якісні і досить недорогі вироби вітчизняного виробництва. Зокрема комплект з п'яти лідерів, що випускаються компанією Elite Alliance, коштує не дорожче сорока гривень.

Якщо спеціалізовані конічні лідери продаються у вигляді вже готових до застосування відрізків, то при використанні звичайної моно волосіні або плетеного шнура важливо правильно вибрати довжину майбутнього шок лідера. Мінімально достатня довжина відповідає приблизно двом довжинам вудилища (необхідно, щоб перед закидом на котушці залишалися хоча б кілька витків лідера). Чим шок лідер коротший, тим більшої дальності закидання можна з ним зробити. Але, пам'ятаючи про друге призначення шок лідера (допомога в боротьбі з рибою на останніх метрах біля підсака), надмірно вкорочувати його також не варто. Для початківців я рекомендував би використовувати лідери довжиною 12 метрів.

Отже, ми визначилися з вибором матеріалу для шок лідера (сподіваюся, що переконав вас скористатися конічної або звичайною моно жилкою). Тепер будемо вчитися прив'язувати лідер до основної волосіні.

Для цього існує безліч перевірених на практиці варіантів вузлів. Який з них вибрати - справа смаку. Я завжди користуюся вузлом, який мене ще не підводив, так званим в середовищі карпятників «морквина» (в англійських джерелах він називається Mahin Knot). В'яжеться цей вузол в такій послідовності.

Формуємо звичайний вузлик на кінці шок лідера.

Фото 2

Просовуємо в нього кінець основної волосіні на довжину приблизно 40 сантиметрів.

Фото 3

Починаючи від вузлика шок лідера обертаємо навколо нього основну волосінь 10 разів.

Потім обертаємо основну волосінь в іншу сторону поверх перших десяти витків (у напрямку до вузлика) ще шість разів, намагаючись розташовувати нові витки між старими. Кінець основної волосіні знову протягуємо у вузлик шок лідера.

Фото 4

Тепер зволожуємо вузлик і сильно затягуємо його. Дуже добре зволожуємо витки основної жилки і починаємо повільно стягувати витки, потягнувши за короткий кінчик основної жилки. Робити це потрібно не поспішаючи, у разі потреби знову зволожуючи витки волосіні, щоб вона ні в якому разі не деформувалася в процесі затягування вузла.

В результаті повинен вийти компактний і дуже надійний вузол. Залишається тільки ще раз підтягти вузлик шок лідера, потягнувши за короткий кінчик, і обрізати кінчики основної жилки і лідера.

Фото 5

Не обрізайте їх дуже коротко, залиште приблизно по п'ять міліметрів.

Фото 6

В іншому випадку вузол буде дуже сильно «стукати» по кільцях вудилища в процесі закидання.

Деякі рибалки проклеюють вузол шок лідера, я ж дотримуюся думки, що правильно пов'язаний вузол з моно волосіні в проклейці не потребує, більше того, надмірна кількість клею може знизити міцність вузла.

Якщо у вас немає впевненості в тому, що вузол зав'язаний правильно, краще відразу перев'яжіть його. В іншому випадку дуже великий ризик обриву снасті з наступним гірким розчаруванням від упущеного трофея.

Наступним важливим елементом оснащення є протизакручувач. Він служить для зниження ймовірності перехлеста повідця навколо шок лідера в процесі закидання оснастки, а також (що не менш, а може і більш важливо) охороняє луску риби від пошкодження шок лідером в процесі виведення. Як протизакручувач, може виступати відрізок тонкої силіконової або ПВХ трубки довжиною 40-60 см, надітий на шок лідер. Але крім того, що протягування ледкора в трубку іноді вимагає дуже міцних нервів, трубка досить часто зсувається вгору по шок лідеру в процесі виведення, що може призвести до травмування риби. Тому я б рекомендував як протизакручувачів використовувати відрізок лідкора. Лідкор являє собою плетений матеріал, всередину якого поміщена м'який важкий дріт. За рахунок цього дроту лідкор крім основних функцій протизакручувачів виконує ще одну важливу роль - сприяє щільному приляганню оснащення до дна, що дуже важливо при лові такої обережної риби як короп. Крім того лідкор дозволяє дуже швидко замінити всю оснастку в разі виникнення такої необхідності.

Лідкори прекрасної якості випускаються, наприклад, компаніями Fox і Kryston, але ціну їх назвати демократичною можна. Прекрасним компромісом з точки зору співвідношення ціна-якість, на мій погляд, є лідкори фірми Sufix.

Для лідкора (також як для волосіні) виробник вказує розривне зусилля. Оскільки лідкор поряд з шок лідером сприймає основне навантаження в процесі закидання снасті, його міцність вибирається за тим же правилом, що і міцність шок лідера.

Лідкори продаються як готовими до застосування (у вигляді відрізків довжиною 0.4-1.0 м з петлями на кінцях, а іноді і з поміщеним в петлю вертлюжком та, або іншими елементами оснасток), так і у вигляді бобін, з розміщеними на них відрізками лідкора довжиною 5-25 метрів, призначених для самостійного виготовлення монтажів.

Купувати готові лідкори або виготовляти їх самому - особиста справа кожного карпятника. Я завжди роблю лідкори самостійно (по-перше, це значно дешевше, по-друге, завжди можна зробити лідкор необхідної довжини і конструкції).

Для виготовлення лідкора нам знадобиться відповідний матеріал і спеціальна голка (часто продається в комплекті з матеріалом для виготовлення лідкоров).

Спочатку зрушуємо плетену оболонку і відрізаємо приблизно 8 сантиметрів сердечника.

Вводимо голку в звільнену від сердечника плетену оболонку в місці, де починається сердечник

Фото 7

У новачків зазвичай на цьому етапі виникають проблеми. Тут є одна тонкість: голку (з відкинутою застібкою) слід вводити починаючи з гострого кінчика, розгорнувши її рукояткою до кінця лідкора, після чого потрібно розгорнути голку на 180 градусів.

Далі просовуємо голку всередині плетеної оболонки приблизно на 3 сантиметри і виводимо її назовні.

Фото 8

Вставляємо в застібку голки кінчик лідкора (для полегшення подальших операцій кінчик краще злегка розпушити) і протягуємо голку назад, витягши назовні кінчик лідкора і формуючи петлю довжиною приблизно 1 сантиметр.

Фото 9

Щоб випадково не втягнути весь кінчик лідкора всередину оболонки, можна вкласти в місці майбутньої петлі будь-якої круглий предмет відповідного діаметра (наприклад, олівець).

Фото 10

Тепер наносимо дві крапельки супер клею в тих місцях, де голка входила і виходила з плетеної оболонки.

Фото 11

Після висихання клею відрізаємо непотрібний кінчик лідкора.

Відмірюємо потрібний відрізок лідкора (я рекомендував би приблизно 60 сантиметрів плюс ще 8 сантиметрів для формування другої петлі) і відрізаємо його від бухти. Далі раніше описаним способом формуємо петлю на іншому кінці лідкора. Для того щоб ваш лідкор служив довго, необхідно, щоб дріт сердечника не мав вільного переміщення всередині плетеної оболонки. Щоб добитися цього, перед формування другої петлі слід виконати таку операцію. Щільно присуваємо сердечник до початку першої петлі, згинаємо відрізок лідкора приблизно посередині і пару раз скручуємо.

Фото 12

Вводити голку для формування другої петлі слід точно в тому місці, де закінчується сердечник (після того як ви відріже 8 сантиметрів сердечника, необхідних для формування петлі).

Таким чином у нас вийде відрізок лідкора з петлями на обох кінцях. Одна з них служить для з'єднання з шок лідером методом «петля в петлю», до іншої тим же способом кріпиться вертлюжок повідка (або вертлюжок грузила у разі оснащення «вертоліт»).

Фото 13

Власне оснащення збирається безпосередньо на лідкорі.

У коропової ловлі застосовується велика кількість оснасток різного типу. До основних їх видів можна віднести оснащення з грузилом інлайн, оснастку з боковим грузилом на спеціальній кліпсі і оснастку типу «вертоліт». Кожен з видів оснащень може мати кілька різновидів (глуха, ковзна, обмежено ковзна).

Оснастки кожного виду мають свої переваги і недоліки і призначені для різних умов лову.

Оснащення з грузилом інлайн має максимальну самозасічність (оскільки при ковтанні бойла риба піднімає грузило починаючи з його найважчої передньої частини), але має найгірші польотні властивості і погано підходить для лову на мулистому дні.

Оснащення типу «вертоліт» дозволяє домогтися максимальної дальності закидання, добре підходить для лову на мулі, але має найгірші властивості при самозасічкі.

Фото 14

Оснащення з бічним грузилом на спеціальній кліпсі (часто званої безпечної) є розумним компромісом між польотними якостями і само засічністю.

Фото 15

Крім того цей вид оснащення цілком підходить для лову на замуленому дні. І нарешті, основне достоїнство такої оснастки - можливість відстібання грузила при його застряганні в корчах, водоростях і т. д., що дає можливість успішно вивести рибу з «міцних» місць ціною втрати всього лише грузила, а також дозволяє рибі легко звільнитися від грузила в разі обриву снасті (і врятувати тим самим своє життя).

Тому для початківців я б рекомендував використовувати оснащення саме цього типу.

Фото 16

Щоб зібрати таку оснастку, за допомогою голки для бойлів одягаємо на лідкор гумовий конус і власне кліпсу, потім (якщо це не було зроблено раніше) кріпимо до лідкору вертлюжок повідка (методом петля в петлю).

Фото 17

Найбільш раціонально для кріплення повідця до лідкору використовувати спеціальний вертлюжок з швидкознімним з'єднанням, що дозволяє при необхідності замінити поводок протягом декількох секунд.

Вертлюжок повинен щільно входити в кліпсу, в іншому випадку грузило не буде відстібатися. Для перевірки надійності утримання вертлюжка кліпсою виконайте наступний експеримент. Одягніть грузило на вушко кліпси, змочіть кліпсу, надягніть на неї гумовий конус, надягніть поводок на швидкознімний частині вертлюжка і повністю вставте вертлюжок повідка в кліпсу (утримуючи її рукою і потягнувши за лідкор). Тепер, утримуючи грузило, потягніть за поводок. Грузило завжди повинно відстібатися раніше, ніж вертлюжок повідка вискочить з кліпси. Якщо цього не відбувається, потрібно або збільшити розмір вертлюжка, або скористатися кліпсою з внутрішнім отвором меншого діаметру.

В іншому випадку риба не зможе звільнитися від грузила у разі обриву снасті і майже напевно загине. Єдиним винятком з цього правила є випадок, коли застосовується тонкий шок лідер (наприклад, з плетеного шнура), що дозволяє зв'язати дуже маленький вузол, який легко проходить крізь кліпсу при в'язанні петлі для кріплення лідкора на його кінці (або при лові на коротких дистанціях шок лідер не застосовується зовсім). У цьому випадку навіть якщо вертлюжок вискочить з кліпси раніше, ніж відстібнеться грузило, воно разом з кліпсою зісковзне з обірваної снасті і не заподіє рибі проблем.

Нам залишилося розібрати останній (але один з найважливіших у ланцюжку закинув-спіймав) елемент снасті. Це поводок.

Існує величезна безліч повідців, призначених для застосування з оснащенням на основі безпечної кліпси. Залежно від використовуваного повідкового матеріалу розрізняють повідці з м'якого плетеного матеріалу, з жорсткого плетеного матеріалу, з жорсткої моно волосіні (зазвичай флюорокарбонові) і комбіновані повідці.

По виду використовуваної насадки розрізняють повідці для плаваючої (збалансованої) і потопаючої насадки.

Вибір конструкції повідця залежить від умов лову (типу і стану дна, передбачуваного розміру трофея, ступеня лякливості риби і т. д.).

Для успішної лову поводок (як власне і весь монтаж в цілому) повинен володіти певними якостями: хорошими самозасікаючими властивостями, відсутністю схильності до перехлестів в процесі закидання, достатньою міцністю, малою помітністю на тлі дна, природністю подачі насадки. Часом ці якості є взаємовиключними. Тому всякий поводок (і всякий монтаж в цілому) є певним компромісом. Якби існував якийсь поводок (монтаж), що володіє тільки достоїнствами і не має недоліків, повірте, всі рибалки використовували б тільки його, і величезне різноманіття існуючих оснасток пішло в небуття, витіснене таким «ідеальним» монтажем.

Розмова про повідці і монтажі це тема для окремої статті і привід для безперервних дискусій у середовищі карпятників.

Я зупинюся на двох найбільш часто вживаних повідках: з плетеного матеріалу в жорсткій „оплітці” і комбінованому (з флюорокарбона і м'якого плетеного матеріалу).

Обидва види повідців призначені для лову на тонучі або збалансовану насадки (на мій погляд, перш ніж намагатися ловити на плаваючі насадки, потрібно освоїти ловлю на тонучі).

Ряд фірм випускає безліч спеціальних плетених повідкових матеріалів в жорсткій „оплетці”. Вибір конкретного матеріалу залежить не тільки від передбачуваних умов лову, але і від особистих переваг кожного карпятника. Загальновизнаним лідером тут, мабуть, є англійська фірма Kryston, що випускає високоякісні (правда дуже не дешеві повідкові матеріали).

Я ж уже кілька років користуюся відносно недорогими повідковими матеріалами польської компанії Tandem Baits і жодного разу не мав приводу засумніватися в якості своїх повідців.

Чому плетені матеріали в жорсткій „оплетці” застосовуються частіше, ніж просто плетені без обплетення, адже вони набагато дешевші? Основними перевагами матеріалу в обплетенні є, по-перше, їх жорсткість (що значно знижує ймовірність перехлеста повідця в процесі закидання), по-друге, знімаючи обплетення з частини повідця, можна домогтися його особливих властивостей (гнучкості однієї ділянки і жорсткості іншої). Якщо зняти кілька сантиметрів обплетення біля гачка, отримаємо жорсткий поводок, який не плутається, разом з тим дозволяє рибі вільно взяти насадку в рот за рахунок м'якої частини повідця безпосередньо біля гачка. М'яка ділянка повідця також сприяє надійному розвороту гачка жалом вниз при клюванні, що надзвичайно важливо для правильної замозасічки риби. Якщо повідець буде повністю виготовлений з твердого матеріалу, короп при спробі засмоктати насадку відразу відчує опір повідця і може відразу виплюнути насадку, не встигнувши засіктися. При цьому жорсткий матеріал повідця може не дозволити гачку своєчасно розвернутися жалом вниз і впасти на нижню губу риби.

Міцність повідкових матеріалів зазвичай вказується в фунтах. Я б рекомендував початківцям користуватися матеріалами міцністю 15-25 фунтів.

Тепер поговоримо про послідовність виготовлення повідця з плетеного матеріалу в „оплетці”.

Нам знадобляться: власне повідковий матеріал, гачок, термоусадочна трубочка, тонка силіконова (або ПВХ) трубочка, дробинка, голка для бойлів, пристосування для затягування вузлів, конус-відбійник, гострі ножиці і бойл.

Перш за все пробуємо гостроту гачка на нігті великого пальця руки.

Гачок не повинен ковзати по нігтю навіть при легкому натиску на нього. В іншому випадку візьміть із пачки інший гачок, щоб вся робота з виготовлення повідця не виявилася виконаною марно. Завжди перевіряйте гостроту навіть нових гачків - жоден виробник не може гарантувати стовідсоткову відсутність браку, крім того гачок може затупитися в процесі транспортування або зберігання навіть не будучи вийнятим з упаковки.

Потім знімаємо з повідкового матеріалу приблизно 15 сантиметрів обплетення (цифри дані для гачка четвертого розміру, при використанні гачків інших розмірів потрібно буде підібрати довжину відрізка, на якому знімається обплетка).

Фото 18

З деяких матеріалів обплетка без особливих зусиль знімається нігтями, але іноді для цього доводиться використовувати зуби або спеціальне пристосування, що випускається, наприклад, компанією Korda (що набагато корисніше для здоров'я).

Вузлом «вісімка» (деяким більше подобається подвійна «вісімка») в'яжемо на кінці вільного від обплетення плетеного матеріалу невелику петельку, в яку потім будемо вставляти стопор для фіксації бойла.

Фото 19

Фото 20

Відрізаємо потрібний шматочок повідкового матеріалу (з запасом необхідним для того щоб зв'язати петлю для кріплення повідця до вертлюжка). Щоб зв'язати поводок завдовжки 20 см потрібно відрізати приблизно 40 см.

Відрізаємо шматочок силіконової або ПВХ трубочки довжиною 1,5-2 мм і одягаємо її на повідковий матеріал на відстані 1-2 сантиметри від кінця протилежної стопорної петлі. Діаметр трубочки повинен бути підібраний таким чином, щоб вона з деяким зусиллям переміщалася по цівці гачка. Згинаємо повідковий матеріал, щоб він не заважав просмикувати гачок у відрізок трубочки, і протягуємо в неї гачок, починаючи з жала.

Фото 21

Чому потрібно протягувати гачок в трубочку, розташовуючи її близько до кінчика повідкового матеріалу? Справа в тому, що в процесі протягування гачка в тонку трубочку його гостре жало може пошкодити оплітку повідця. Якщо б у цьому випадку трубочка знаходилася посередині, довелося б викинути весь підготовлений відрізок і почати все з початку. Пошкодивши оплітку всього в одному-двох сантиметрах від краю відрізка повідкового матеріалу, можна просто вкоротити його на пару сантиметрів і спробувати знову протягнути гачок в трубочку, не пошкодивши оплітку.

За допомогою голки для бойлів одягаємо на майбутній поводок бойл того розміру, з яким передбачається використовувати поводок (для гачка четвертого розміру я б рекомендував бойл діаметром 16-18 мм), і фіксуємо його стопором (можна просто шматочком силіконової або ПВХ трубочки).

Фото 22

Вставляємо кінчик повідкового матеріалу у вушко гачка у напрямку до жала (дуже важливо саме до жалу, а не від нього) і підтягуємо таким чином, щоб залишити волос для бойла потрібної довжини (відрізок трубочки при цьому повинен розташовуватися таким чином, щоб волос відходив від цівки гачка строго на рівні жала).

Фото 23

Яким чином правильно підібрати довжину волоса? Як занадто короткий, так і занадто довгий волос здатний істотно скоротити кількість реалізованих покльовок, тому правильний вибір його довжини є дуже важливим.

Я підбираю довжину волоса по наступному критерію: притримую волос з Бойл в місці, де він входить у відрізок трубочки (розташований на рівні жала гачка), тримаю гачок так, щоб волос з бойла розташовувався вертикально, натягую волос за бойл і піднімаю бойл (зберігаючи натяг волоса) на чверть кола вгору у напрямку до жала гачка. Якщо довжина волоса підібрана правильно, в процесі переміщення бойла між ним і гачком в будь-якій точці повинен залишатися зазор 2-3 мм.

Відрегулювавши довжину волоса, прив'язуємо гачок так званим безвузловим вузлом. Для цього щільно виток до витка обертаємо вільну від обплетення частину повідця навколо цівки гачка і волоса 7-8 разів. Притримуємо кінець намотування пальцем, вставляємо кінчик повідця у вушко гачка у напрямку до жала (обов'язково саме так) і до кінця протягаємо поводок крізь вушко гачка.

Фото 24

У процесі прив'язування гачка дуже важливо стежити, щоб волос йшов точно вздовж задньої поверхні цівки гачка (протилежної жалу). Тепер добре зволожте вузол і добре затягніть його. Краще не поскупитися і придбати для цих цілей спеціальне пристосування, яке гарантовано захистить вас від травм (часом досить серйозних), можливих в процесі затягування вузлів із застосуванням підручних засобів.

Фото 25

Після затягування вузла довжина відрізка повідця без обплетення від гачка до початку обплетення повинна складати 2-3 сантиметри.

Для підвищення самозасікаючих властивостей оснащення при використанні більшості гачків (особливо з короткою цівкою) корисно застосувати термоусадочну трубочку, що дозволяє як би продовжити цівку гачка і додати йому особливу форму, що сприяє правильному розвороту гачка у роті риби.

Термоусадочна трубочка, надіта на цівку гачка (приблизно на міліметр далі, чим закінчується безвузловий вузол), повинна мати таку довжину, щоб продовження лінії жала гачка проходило точно через кінець трубочки.

Отже, підібравши необхідну довжину термоусадочної трубочки, зрізаємо на її кінчику маленький кутик, одягаємо трубочку на повідець, а потім на цівку гачка, прикривши безвузловий вузол. Кінець трубочки зі зрізаним кутиком повинен знаходитися на повідку і бути розгорнутий зрізом у напрямку до жала гачка.

Фото 26

Тепер беремо невелику дробинку (вагою 0.25-0.3 грама), повністю розкриваємо її і закріплюємо в тому місці повідця, де починається його вільний від обплетення відрізок.

Надягаємо на поводок силіконовий конус-відбійник, за допомогою якого будемо фіксувати поводок на швидкозмінному з'єднанні вертлюжка.

Вузлом подвійна «вісімка» в'яжемо на кінці повідця петлю для кріплення до вертлюжка. Змочуємо петлю і добре затягуємо.

Фото 27

Обрізаємо кінчик вузла, залишивши для надійності 3-5 мм.

Далі ставимо термоусадочну трубочку, акуратно помістивши поводок в окріп на кілька секунд. Слід стежити за тим, щоб в окріп занурювалася тільки вільна від обплетення частина повідка.

Фото 28

Тепер поводок бажано розпрямити. Для цього, утримуючи його натягнутим, прогріваємо пором над носиком киплячого чайника протягом декількох секунд. Потім прибираємо поводок від пари, зберігаючи його натяг поки він не охолоне. Краще відразу помістити готовий поводок в спеціальну поводочницю, де він буде зберігатися в натягнутому стані - це гарантує, що він залишиться рівним, а, отже, не буде настовбурчуватися на дні.

Фото 29

Комбіновані повідці з флюорокарбонової волосіні і м'якого плетеного матеріалу також володіють хорошими протизакручуючими властивостями й дозволяють добре презентувати насадку, а крім того мають ще одну важливу перевагу - вони практично непомітні на дні. Це відбувається завдяки тому, що флюорокарбон має коефіцієнт заломлення, близьким до коефіцієнта заломлення води. Тому при лові в водоймах з дуже прозорою водою, а також ранньою весною і пізньою осінню (коли вода стає найбільш чистою), я б рекомендував користуватися саме такими повідцями.

Процеси виготовлення комбінованого повідця і повідця з матеріалу в обплітці дуже схожі, за винятком деяких моментів.

В’яжемо на кінці м'якого плетеного матеріалу петельку для стопора і відрізаємо відрізок довжиною близько двадцяти сантиметрів.

Прив'язуємо гачок безвузловим вузлом (не забувши надіти шматочок трубочки і правильно встановити довжину волоса). Надягаємо на цівку гачка термоусадочну трубочку.

Тепер пов'язуємо м'яку частину повідця з флюорокарбоновою волосінню таким же вузлом «морквина», яким ми в'язали шок лідер, обертаючи м'який матеріал навколо флюорокарбона. Вузол потрібно зв'язати так, щоб від вушка гачка до вузла залишалося 2-3 сантиметри. Потім відрізаємо потрібний відрізок флюорокарбонової волосіні, надягаємо на неї конус-відбійник і вузлом подвійна «вісімка» в'яжемо петлю для кріплення повідця до вертлюжка. Встановлюємо дробинку поверх вузла, що з'єднує м'яку і жорстку частину повідця, ставимо термоусадочну трубочку і в разі необхідності розправляємо поводок над парою.

На закінчення хочу сказати кілька слів про коропові гачки.

Основні вимоги, яким повинен відповідати гачок для лову коропа - дуже хороша заточка і висока міцність.

Хороші коропові гачки в основному випускаються спеціалізованими фірмами, наприклад: Fox, Gardner, Korda, Nash. Разом з тим на ринку представлені і менш дорогі гачки дуже хорошої якості, наприклад, вироблені в Японії польською компанією Tandem Baits (якими я в основному і користуюся).

Зазвичай карпятники використовують гачки розмірів від 8 до 1 (чим менше цифра, тим більше гачок). Найбільш ходовими розмірами є шостий та четвертий номер (гачки саме таких розмірів я рекомендував би початківцям).

Ще раз хочу підкреслити, що ймовірність успішного піймання риби безпосередньо пов'язана з гостротою гачка, тому її слід перевіряти перед кожним закидом. Якщо гачок хоч трохи ковзає по нігтю, повідець слід негайно викинути. Не намагайтеся підточувати пощерблені гачки - потрібної гостроти ви все одно не доб'єтеся. Привчіть себе до думки про те, що гачки є витратним матеріалом, і жаліти їх не слід. Упіймання справжнього трофея з лишком компенсує вам всі витрати на гачки, інші витратні матеріали, підгодовування, насадку і т. д.

Удачі на тернистому шляху карпфішінга.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Донна ловля | Просмотров: 4904 | Добавил: Vasya | Теги: оснастка з боковим грузилом, Лідкор, довжина волоса, Kryston, карпфішінг, бойл, карпова ловля, повідковий матеріал, Одягання бойлів, Шок лідер | Рейтинг: 3.0/2
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Я найбільше люблю ловити…
Всього відповідей: 145


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz