Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 02:50
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Січень » 31 » Окунь
23:24
Окунь

Мій блог про рибалку - фішингюкрейн

Окунь (Perca fluviatilis) одна з найпоширеніших риб України. Мешкає окунь у водоймищах різного типу: озерах, водосховищах, річках, проточних ставках, солоноватих озерах і навіть в деяких гірських озерах на висоті 1000 м.

Окунь красиво і яскраво забарвлений: темно-зелена спина, зеленувато-жовті боки з 5-9 темними поперечними смугами; хвостовий, анальний і черевні плавники ярко-червоного кольору; грудні плавники – жовті. Перший спинний плавник сизий з чорною плямою в задній його частині, другій – зеленувато-жовтий. Очі оранжеві. Забарвлення окуня може мінятися в різних водоймищах – в лісових торф'яних озерах він стає майже суцільно чорним.

У великих озерах і водосховищах окунь утворює екологічні форми, пристосовані до різних ділянок водоймища: одна – дрібний прибережний, трав'яний окунь; інша – глибинний. Трав'яний окунь росте поволі, в його живленні велике значення має зоопланктон, личинки комах. Глибинний окунь – типовий хижак, росте швидко, досягає значних розмірів. Крупні окуні досягають довжини 40 см і ваги більше 2 кг При цьому вони стають горбатими, оскільки більше ростуть у висоту і товщину, ніж в довжину.

Окунь вважає за краще триматися в чистій, багатій киснем воді біля дамб, великих каменів, ховається біля затоплених корчів.

Статевої зрілості окуні досягають рано: самці – в 1-2 роки, самки – в 3 роки і пізніше. Нерестяться окуні при температурі води від 7-8 до 15 °С. Ікру відкладають на минулорічну рослинність, корчі, коріння дерев, гілки і навіть просто на грунт. Кладка ікри є порожнистою сітчастою, стінки якої мають комірчасту будову. Самки, в залежності від їх розміру, відкладають від 12 до 200-300 і навіть до 900 тис. ікринок.

У перший рік маленькі окуньки тримаються переважно в прибережній зоні і споживають зоопланктон. Зазвичай окунь стає хижаком, досягнувши довжини 10 см. Охотится окунь на уклейку, верховодку, плотичку, молюсків, п'явок... Полюбляє охотитися і на братів своїх менших. Доганяючи рибку окунь може вискакувати на поверхню води і ганятися за нею до тих пір, поки не зловить або вона не піде з його поля зору. Часто спостережувані сплески води виявляються результатом нападу окуня на зграйку уклейки або плітиці.

Завдяки широкому розповсюдженню і високій чисельності, окунь являєтся доступною здобиччю для багатьох риб. Сом, щука, судак, минь охоче ним харчуються. Чайки, крячки і скопа також нападають на окуня.

Завдяки величезній ненажерливості і особливостям поведінки окуня риболови-любителі легко ловлять його протягом круглого року різноманітними снастями: спінінгом, поплавочними вудками, на блешню, донку, вертикальним блешнінням.

Приманку окунь бере охоче; не рідко, зірвавшись з гачка, знову і знову хапає насадку, поки не за січеться остаточно. Відомий кипадок, коли окунь, обірвавши один гачок, через декілька хвилин сідає на іншій.

У водоймищах, багатих цінними про мисловимі видами (форель, лящ, короп, судак), окунь вважається сорною рибою: він харчується тим же кормом і поїдає ікру, відкладену цими рибами. У таких водоймищах необхідно прагнути зменшити чисельність окуня.
------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Читати ще на цю тему

1. Моя саморобна жерлиця для ловлі щуки та окуня
2. Любительська ловля окуня мікроджигом
3. Як збільшити кількість покльовок окуня на зимову блешню
4. Саморобна снасть балда або яйця для ловлі окуня
5. Ловля окуня на снасть балду або яйця
6. Ловимо окуня поплавочною вудкою на живця

Категория: Риби | Просмотров: 2287 | Добавил: Vasya | Теги: мальок, озеро, ставок, водосховище, окунь, живець, хижак, п'явка, річка | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Тільки правда: яка ваша найбільша риба спіймана спортивною снастю?
Всього відповідей: 96


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz