Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSП`ятниця, 19.04.2024, 22:33
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2012 » Січень » 8 » Нічна рибалка зимою
17:45
Нічна рибалка зимою
Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Зимові дні короткі, так що продуктивного часу для лову в світлий час виходить зовсім мало – не більше шести годин на добу. Здавалося б, чого поспішати – лови і вночі.

Точно знаю, що в Росії, Білорусії, Карелії, на Середньому Уралі і в Заураллі риболови так і поступають – рибу взимку вночі ловлять. Але у нас чомусь нічною зимовою рибалкою мало хто захоплюється. А все тому, що, як мені здається, інформацію про неї знайти дуже важко. Немає ні книг, ні статей, ось і животіють брати-риболови в інформаційному вакуумі.

Вважаю, що мені свого часу повезло, адже я потрапив на таку рибалку і захопився нею ще в ранній юності.

Проте багато моїх теперішніх товаришів не в захваті від подібних заходів і аргументують свою позицію тим, що це, мовляв, зовсім вже екстрим.

Але, як мені здається, причиною всьому проста інертність і лінь. При правильній підготовці на нічній зимовій рибалці складних моментів всього два: не заснути вночі  лунки, та як доставити до місця ловлі, а після рибалки додому все оснащення. Тому якщо у вас є машина, то екстремальність для вас особисто полягатиме тільки в тому, щоб не заснути.

Оснащення

Перше, що знадобиться вам для нічної зимової рибалки – це намет.

Його розмір залежать від кількості риболовів. Спираючись на свій досвід, з упевненістю можу сказати, що взимку краще рибалити удвох. Для двох навіть і в невеликому наметі місця хватає, і ніч коротати легко, і рибалити веселіше.

Можна використовувати намети без дна, а можна і звичайні, але з вирізаним в днищі клапаном для доступу до лунок. Мені особисто комфортніше в наметі з дном – і затишніше і не задуває. П-образний клапан відкидається всередину, а зверху на нього вкладається пінопропіленовий килимок.

У наметі важливо створити хоч які-небудь комфортні умови. Довгою зимовою ніччю хочеться посидіти по-людськи, тому кожному потрібний стільчик або риболовецький ящик. Не зайвим буде і примус або похідна газова плитка, оскільки термоса кави для двох на довгу зимову ніч однозначно не вистачає. На примус відмінно стає стандартний армійський казанок, я взагалі вважаю його самим кращим посудом для кип'ятіння, але це справа смаку. Звичайно, потрібно мати щось поїсти, і цього чогось повинно бути немало.

Із спиртного краще споживати коньяк з лимончиком, але, як мовиться, «по трохи». Лимон бадьорить і не дає спати, мабуть, краще, ніж кава.

Для нічної рибалки зимою принципово важливо мати надійне підсвічування.

До питання освітлення потрібно підходити серйозно і з усією відповідальністю.

З появою каталітичних «світляків» деякими риболовами робилися спроби встановлювати їх на кивок зимових вудок. Ідея зазнала повне фіаско – світляк на морозі світить слабо і дуже короткий час. За-то досить добре показали себе ліхтарики системи «а в лобі зірка горить» – вони дають достатньо світла, так що добре видно і кивок, і область навколо лунки. Але без переробок ефективно його використовувати не вийде, тому що батареї через низьку температуру дуже швидко «сідають». Для нормальної роботи потрібні додаткові дроти, щоб касету з батареями зняти з ліхтаря і тримати за пазухою.

Любителям газових пальників відразу скажу, що на морозі газ швидко втрачає тиск, і конденсат, замерзаючи, теж створює проблеми.

Підсвічування примусом або гасовою лампою може сподобатися хіба що токсикоманам. Крім того, вони, нагріваючись, починають розтоплювати лід під наметом. Отже в зручності вони явно програють парафіновому «ліхтарю», який без проблем можна зробити самому.

Для виготовлення парафінового пальника потрібно розплавити парафін і залити його в банку достатньо великого об'єму. У банку при цьому закладається один або декілька азбестових гнітів, всередину якого заздалегідь вставляється дріт діаметром близько 0,5 мм, бажано мідний, оскільки у нього хороша теплопровідність. Коли гніт горить, дріт, нагріваючись, розплавляє парафін, який в рідкому вигляді піднімається по гніту і горить. Таке освітлення набагато яскравіше, ніж підсвічування звичайною свічкою. При цьому парафіновий ліхтар дає значну кількість тепла, так що і чаю на ньому можна закип'ятити.

До головних недоліків цієї конструкції можна віднести велику кількість кіптяви і постійний ризик перепалити волосінь.

Немає ліхтаря – купуйте свічки.

Просвердливши дві лунки, зробіть між ними ще одну лунку, не досверлену, завглибшки 10-15 см і поставте туди свічку. Лід – субстанція дуже прозора, і робочі лунки освітлюють просто здорово. Цей же спосіб підсвічування зручний, якщо погода дозволяє ловити без намету або у риболова є декілька підгодованих місць, які потрібно періодично перевіряти.

Снасті

Для нічної зимової рибалки використовуються найзвичайніші зимові вудки. Ніяких спеціальних доповнень або переробок вони не потребують, просто одні снасті працюють трохи краще, а інші трохи гірше.

Але деяка специфіка все ж таки існує. Ви можете користуватися снастями з мормишкою і кивком, гачком і кивком, гачком і поплавцем, покатком і «гірляндою» з мормишок або гачків.

Багато риболовів ловлять на «чортика» і дуже задоволені результатами. Майже завжди риба, спіймана на цю приманку, більша.

Всі ці снасті добре знайомі нашим риболовам, за виключенням, можливо, «гірлянди» з гачків. Така «гірлянда» має відповідне із швидкістю течії і зручністю лову крайове грузило і декілька коротких, не довше 5 см, повідців з гачками. Ця снасть працює тільки з насадкою і зазвичай використовується для лову риби без гри.

Річ у тому, що мормишка вночі працює гірше і менш надійно, чим гачок. При використанні мормишок, часто бувають тільки удари риби, а не клювання. Гачок же виграє тим, що вночі практично кожне клювання закінчується впійманням риби. Крім того, гачок вимагає менше уваги при лові, так що можна і подрімати, тільки заздалегідь треба якимсь чином закріпити вудки.

Підгодовування

Нічна зимова рибалка майже ніколи не обходиться без підкормки, за винятком випадків, коли ви потрапили прямо на стоянку плотиці, що годується, або ляща.

Нічних кормових сумішей для зими є бвгвто, правда, думки риболовів про них існують різні, аж до взаємовиключних.

З «народних» підкормок достатньо популярні сухарі з ваніліном, а на Волзі, наприклад, основою підкормкою дуже часто служить пшоно. Воно вариться до готовності так, щоб було розсипчастим, без води і грудочок. У нього додається макуха, толокно, перекручені насіннячка або насіння конопель. Пропорції можуть бути різними, всі ці «суміші» чудово працюють, але мають значний час спрацьовування (2-4 години).

З появою фірмових підкормок, вони теж почали успішно застосовуватися (як правило, для ляща і плотиці), але зазвичай в сумішах з вже згаданим пшоном. Часто підвищити ефективність підкормки можна додаванням мотиля. Дехто додає і ароматизатори, але мене ще ніхто не переконав в тому, що вони взимку покращують клювання. Може, звичайно, і покращують, але далеко не скрізь і не завжди. Тому водоймище перед рибалкою бажано хоч трохи вивчити, щоб визначити харчові пристрасті риби. У моїй практиці бували випадки, коли розкришений в лунку батон результат давав, а Sensas «Лящ» – ні. Я, звичайно, не закликаю всіх перейти на підгодовування риби батонами, а просто пропоную відноситися до процесу рибалки творчо.

Єдина суміш, яка, на мій погляд, не дає збоїв практично на будь-якому водоймищі, – це суміш панірувальних сухарів з мотилем, але, на жаль, застосовувати її можна лише за відсутності течії.

Якщо склад кормової суміші і спосіб підгодовування для лову в затоках або озерах не має принципового значення, то на течії все кардинально міняється. Для лову на течії застосовується три основні способи підгодовування.

Перший – це добре всім знайомий спосіб підгодовування кормовими кулями.

Другий – підгодовування за допомогою зимової годівниці (самозвальної) великого об'єму.

Третій – підгодовування за допомогою стаціонарної годівниці.

Оскільки підгодовування при нічній рибалці є момент надважливий, а всі перераховані способи мають як свої достоїнства, так і свої недоліки, розглянемо кожен з них детальніше.

Використання куль, на мій погляд, найневдаліший спосіб підгодовування. За наявності течії і значної глибини правильно визначити, де робити лунку для закиду куль, щоб вони лягли в потрібному місці, практично неможливо. Крім того, кулі може просто покотити ще до того, як течія почне їх розмивати. Для того, щоб уникнути зносу або відкочування, прикормлювання доводиться обважнювати. Отже навіть на не дуже сильній течії підгодовування кулями завжди програє двом наступним способам.

Доставка підкормки за допомогою самозвальної годівниці дозволяє риболовові бути упевненим, що корм потрапляє приблизно в одне і те ж місце, але цей метод вимагає ретельного вибору місця лову і не менш ретельної підготовки кормової суміші. Що стосується готової підкормки, то вона повинна бути одночасно і достатньо важкою (щоб її не «здувало» течією) і достатньо рихлою, щоб вона не «залипала» в годівниці і не лежала на дні каменем.

І про вибір місця лову

Цей метод підгодовування ефективно працює тоді, коли нижче за течією є піднесення, перекочування. Отже якщо ви збираєтеся ловити на течії і годувати за допомогою годівниці, доведеться вийти з дому заздалегідь, щоб був час просвердлити лунки і пошукати місце з відповідним рельєфом. Коли ж відповідне місце знайдене, все стає гранично просто. Перед початком темноти загодовуються декілька лунок, об'єм корму складає 2-3 великих зимових годівниці. В процесі лову, незалежно від наявності або відсутності клювання, лунки, використовуючи вже невелику годівницю, потрібно докормлювати робочою сумішшю з мотилем або просто мотилем. Робити це треба в середньому один раз в півтори-дві години.

Метод підгодовування за допомогою стаціонарної годівниці, на мій погляд, максимально ефективний для нічного зимового лову. Годівниця робиться з дрібнопористої сітки. Об'єм годівниці три-п'ять літрів. Всередину для ваги кладеться або свинцевий млинець, або достатньо важкий камінь. У таку «сіточку» забивається суміш на основі пшона, і вона опускається в спеціально для цього зроблену лунку метрах в двох-трьох вище за течією.

При припиненні клювання годівниця перевіряється і заповнюється знову. Якщо корм вимивається не дуже швидко, наприклад години за три, то годівницю приблизно раз в півгодини злегка трусять. Після такого трусіння клювання, як правило, активізується.

Якщо у вас годівниці немає, можна використовувати спрощений варіант. Потрібно узяти поліетиленовий пакет, покласти в нього достатньої ваги камінь, туди ж всипати від 200 до 500 г панірувальних сухарів, поколоти пакет ножем і опустити в лунку.

Особливості нічної рибалки

Яку ж рибу можна зловити в ночі зимовою? В основному білу. Нічний улов, як правило, складається з ляща, плотиці, густери. Якщо у водоймищі є минь, він теж клюватиме. Успішною буває рибалка, якщо підходить йорж. Але це не той йорж, що клює вдень. В ночі майже ніколи не клює йоржик з мізинчик, і багато хто дивується і говорить, що таких здорових йоржів в цьому водоймищі ніколи не ловили. Вночі достатньо часто можна зловити щуку, у тому числі і на мормишку або на «гірлянду». Рідко, але трапляються клювання окуня, і це при тому, що окуня прийнято вважати денною рибою. Запросто може підійти зграя піскарів. Якщо це трапляється, тобто вагомі підстави розставити поблизу жерлиці.

Дивно, але риба клює вночі не на всіх водоймищах, а якщо клює, то в різний час. Розмір трофеїв теж деколи сильно відрізняється. У одному водоймищі вночі може клювати тільки крупна плотиця, а в сусідньому – або упереміж з дрібницею, або тільки дрібна. Часто буває, що в одному озері клювання є, а в сусідньому, що знаходиться в кілометрі, за ніч і клювання не побачиш.

Але є в нічній зимовій рибалці на різних водоймищах і загальні закономірності.

Так, найчастіше періоди найбільш інтенсивного клювання доводяться на перший і останній години темноти. Найпродуктивнішим же вважається час з 1 до 4 ночі. Відмічено також, що якщо з вечора ви зловили декілька плотиць, то, швидше за все, вночі буде декілька коротких підходів цієї риби, причому в самий непередбачуваний час. А якщо клюнув лящ, то, найімовірніше, він братиме декілька годин після сутінків і пару годин вранці.

Погода і клювання

Краще клювання вночі спостерігається в стійку погоду, решту чинників, на мій погляд, на результати рибалки впливають менш значно. При цьому абсолютно неважливо, чи буде це стійка відлига або надовго тривалі морози.

Наприклад, плотиця, яка інтенсивно клює в періоди відлиги, при стійкій морозній погоді теж бере дуже непогано, причому більша. Під час стійких морозів плотиця краще всього клює ближче до ранку, за годину-дві до світанку. Хороше клювання цієї риби іноді спостерігається також при сильному вітрі і в завірюху.

Вибір місця лову

Звичайно, для успішної зимової рибалки потрібно знайти відповідне місце. Найпростіше це зробити, якщо ви досконально знаєте водоймище. Отже глибини, течії, брівки, «столи», ями, бажано запримітити ще з літа. На крупних водосховищах успіх вибору місця залежить від виявлення на великій площі із значними глибинами «столу» з меншою глибиною. Так, якщо основна глибина на значній площі складає, наприклад, 10 м, а ви знайшли «стіл» з глибиною 7 м, ваші шанси на хорошу рибалку дуже високі. При цьому такі місця, як правило, «працюють» всю зиму і не тільки вночі. А якщо ви ще можете регулярно їх відвідувати і підгодовувати, то риба там буде завжди.

Якщо ви ловите в глибокому місці на великій затоці водосховища, є шанс зловити ляща. Плотиця теж може тут ловитися, але її клювання будуть рідкіснішими. Все-таки плотицю краще ловити на «столах».

Якщо ви рибалите один і часу на виявлення рибних місць немає, нічого страшного, на їх пошук зовсім необов'язково витрачати ночі безперервно.

Завидна вийдіть на лід, уважно постежте за риболовами і визначте серед них найбільш успішного. Коли всі розійдуться, ставте намет на те місце, де він ловив, підгодовуйте, і без риби не залишитеся.

Є ще один не сильно напружуючий, але вірний спосіб знайти перспективне місце. Як правило, риболови покидають лід за якийсь час до повної темноти. Затримайтеся на льоду і пройдіть з вудкою по готових лунках. Лунки до глибоких сутінків, як правило, вже «відстоялися», і наявність білої риби часто визначається при першій же проводці. Іноді яка-небудь лунка «спрацьовує» так, що улов з неї перекриває денний – клювань може бути хоч і не набагато більше, але риба ловиться більша. Дві-три такі затримки на льоду цілком достатньо для того, щоб визначитися з найбільш перспективними місцями, після чого вже можна ставити намет.

Ну а якщо у вас є можливість скористатися ехолотом, то потрібно шукати брівку, сходинку, камені, корч, тобто будь-яку аномалію на дні.

Насадки і наживки

Найбільш поширені і популярні наживки – пучок мотиля, дрібний червоний (гнойовий) черв'як, личинка реп'яхової молі.

Останнім часом дехто пробує використовувати і опариша, але за інформацією особливого ефекту, що є у мене, це не дає.

Насадки в різних регіонах використовуються самі різні, деколи просто неймовірні. Причому, чим далі на схід, тим екзотичніше вони можуть виглядати. Тісто, хлібний м'якиш, сира печінка, шматочок коров'ячого вимені, бокоплав (сирий або варений), заготовлений з літа ручейник. На Уралі, наприклад, ляща вночі ловлять на сало і хлібну скориночку, причому ловлять успішно.

Про це треба пам'ятати

Нічна рибалка на течії дуже небезпечна, особливо по першому льоду. Тому виходити вночі можна тільки на міцний перевірений лід в добре вивченому місці.

Не можна залишатися на льоду на ніч, якщо зверху за течією є хоч би невелика промоїна – за наявності течії і вітру вона може збільшуватися з швидкістю, якій ви від неї точно не чекаєте.

Йти на рибалку потрібно заздалегідь, щоб бути на льоду до настання темряви і встигнути ретельно вибрати місце.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Ловля риби з льоду | Просмотров: 3544 | Добавил: Vasya | Теги: риба, підкормка для зимової рибалки, що клює зимою в ночі, рибалка, намет для зимової рибалки, снасті, Нічна зимова рибалка, вибрати місце для рибалки | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
В спінінговій ловлі ви частіше використовуєте:
Всього відповідей: 23


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz