Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 17:16
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Квітень » 28 » Ловля окуня в червні на п’явку
22:46
Ловля окуня в червні на п’явку

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Червень серед риболовів прийнято вважати місяцем застою. Ловляться практично всі види риб, але клювання в цей період відносно слабке.

Та все ж є риба, яка якраз в першому місяці літа клює досить непогано, – це окунь, всім відомий смугастий житель наших водоймищ.

Ловити окуня надзвичайно цікаво. Нескладна снасть, п'явка або живець як наживка і правильний вибір місця рибалки гарантують вам немало яскравих спогадів...

М'ясо окуня дуже смачне і з нього можна приготувати безліч блюд, у тому числі і дієтичних.

Багато хто знає про цю рибу лише те, що її важко чистити, і, можливо, з цієї причини багато риболовів ігнорують цілеспрямовану рибалку на окуня. Проте, сам процес ловлі окуня вельми цікавий і може доставити масу задоволення.

У червні окунь краще всього ловиться на донну вудку із застосуванням п'явки або живця як наживка. Дуже мало риболовів застосовують цей метод лову окуня, хоча він ефективний і дає відмінні результати.

Окунь ловиться круглий рік, і на різні наживки, але в червні найрезультативнішою наживкою являється п'явка (хоча в Горохівському районі ловлять в основному на живця тюльку, рідше на карасика). Розглянемо докладніше метод лову окуня на п'явку в червні.

У пошуках п'явки

Для початку потрібного роздобути саму п'явку. Зробити це досить просто. Вона у великій кількості мешкає в заболочених водоймищах (я ловив п’явки в ставках с. Сільце, Цегів, Угів). Як правило, якщо підійти до берегової лінії такого водоймища і вивернути на берег водну рослинність з гряззю, там буде п'явка.

Дуже часто у великій кількості п'явки водяться в струмках, що витікають з шлюзових систем гребель. Достатньо спуститься до струмочка і придивитися – на глибині 10-20 см ви побачите багато п'явок які будуть або плавати в товщі води або ж повзати по каменях чи в якій-небудь водній рослинності.

П'явок не потрібно бояться, їх можна сміливо брати руками і складати в баночку з водою. Транспортувати і зберігати таку наживку необхідно із закритою кришкою, бо п'явки можуть втекти. Періодично міняючи воду в банці, п'явок можна зберігати протягом декількох тижнів, тому зручніше наловити відразу велику кількість наживки, а збираючись на рибалку, відбирати частину п'явок в окрему ємність.

Снасть

Снасть для лову окуня на п'явку досить проста і виготовляється таким чином. Необхідно узяти спінінгове вудилище будь-якої довжини з безінерційною котушкою. Як основна волосінь краще використовувати мононитку діаметром 0,3 до 0,35 мм. Волосінь протягується крізь ковзаюче грузило, у формі бочечки. Така форма грузика дуже зручна, оскільки за наявності течії грузило дозволяє наживці котитися по дну, створюючи хмарку муті і, тим самим, привертаючи увагу смугастого хижака. Вага грузила може коливатися в широкому діапазоні від 10 до 80 г залежно від глибини водоймища і сили течії.

Після того, як грузило одягнене на волосінь, на її кінці зав'язується петля. Вище за петлю затискається невелика свинцева дробинка, для того, щоб не зіскакувало ковзаюче грузило. До петлі через вертлюжок кріпиться повідець довгою 20-25 см з волосіні діаметром трохи тонше основної.

Гачки краще всього застосовувати 6-7-го розміру по вітчизняній класифікації. Снасть готова. Пора відправлятися на рибалку.

Шукаємо окуня     

У Волинській області на п'явку окунь починає добре ловитися з кінця травня по середину червня. Краще місце для лову окуня – це перекати на річках. Окунь може знаходитися як на самому перекаті, так і на його межах. Як правило, перекати покриті рослинністю, в якій окунь і годується.

На донку окуня можна ловити, як з берега, так і з човна. В червні на переважній кількості водоймищ, як правило, вже дозволена навігація.

Ловля з човна буде кращою, оскільки дозволяє мобільно переміщатися в різні ділянки водоймища і зупинятися так, щоб закид і виважування були комфортними. На човні бажано мати масивний і надійний якір, тому що в червні вода, що сходить після повені, створює досить могутню течію.

Визначити місцеположення зграї окунів можна по бурунах на воді, що свідчать про те, що хижак в цьому місці ганяється за мальками. Якщо донку закинути в цю точку, то як правило, клювання послідує негайно.

Але навіть якщо немає ніяких ознак активності хижака, все одно слід обловити перекат.

Запах п'явки           

Існує безліч способів насадки п'явки на гачок. Найпростіший – проткнути п'явку упоперек і протягнути гачок крізь тіло, так щоб жало гачка вийшло назовні. При другому способі насадження у п'явки за допомогою ножиць відрізаютсья обидві присоски, і вона надягається на гачок. Цей спосіб найкращий, оскільки, без присосок п'явка не здатна скручуватися і чіплятися під водою до різних предметів.

Я роблю так: у п'явки відрізаю одну з присосок і за допомогою тонкої палички її вивертаю навиворіт, як шкарпетку, і лише після цього нанизую на гачок. „Вивернута” п'явка видає більше запаху, що привертає рибу. На гачок можна нанизати як одну, так і декілька п'явок одночасно.

Порція адреналіну

Закид можна проводити як на чисті ділянки перекатів, так і на зарослих. При цьому не варто боятися зачепа за водорості – волосінь дозволяє витягнути снасть без втрат.

При ловлі окуня на п’явку я замітив цікавий факт: досить часто при закиді наживки в водорослі на гачок попадається пристойних розмірів „адмірал”. Риболовові гарантовано велика порція адреналіну під час виведення трофея, що сильно чинить опір, з чагарників зарослів.

Завжди необхідно бути напоготові. Клювання – це незабутній і ваблячий момент. Воно визначається по різкому сіпанню кінчика вудилища. Окунь – дуже сильна і активна риба, тому не відмітити клювання неможливо. Важливо не упустити момент підсічки. Хоча багато риболовів стверджують, що при лові окуня на донку в більшості випадків риба засікається сама.

Окунь бере приманку жадібно. Практично всі спіймані екземпляри дуже глибоко заковтують гачок з наживкою, тому риболовові необхідно з собою мати спеціальний відчеп, щоб витягувати гачки пасті хижака. Наявність такого відчепа значно полегшує цю процедуру. Якщо не вдалося купити спеціальний відчеп, замість нього відмінно підійде довгий медичний зажим, який продається в аптеках.

Приємна несподіванка

Ловля на п'явку цікава, перш за все, ефектом несподіванки. Ніколи не знаєш, якого розміру або навіть вигляду риба опиниться на гачку при наступному клюванні. Нерідко при лові окуня на п'явку на гачок попадаються і інші хижаки: щука, судак, сом (нажаль в Горохівському районі судаки майже не попадаються). До речі, піймати сома на п'явку на Горохівщині – не така вже і рідкість. Він теж любить цю наживку.

Чомусь саме на початку червня при лові на п'явку нерідко попадаються трофейні екземпляри окуня. Боротьба з цією рибою доставляє масу позитивних емоцій.

На живця     

Якщо ж дістати п'явку проблематично, то замість неї відмінно підійде живець. На живця окунь бере не тільки в червні, а й в період всього літа. Проте в червні на живця краще ловити на донну вудку, виготовлену по методу описаному вище. В якості живця підходить мальок будь-яких видів риб, але краще всього окунь клює на тюльку, верховодку або ж плотичку. Вельми цікаво те, що на живця може ловитися окунь, розмірами який трохи більший від розміра наживки.

Добути малька можна за допомогою невеликого павука, підсака. Дуже багато малька мешкає в калюжах, що залишилися після повені. Верховодку можна наловити на поплавцеву снасть з дрібним гачком. Для зберігання спійманого малька підійде відро з водою.

Риболови практикують два основні способи насадження живця на гачок. Перший спосіб – гачок протягується через рот живця, а в другому – живець чіпляється на гачок за спину. Обидва способи надійні і ефективні.

Спробувавши один раз половити окуня на донну снасть із застосуванням п'явки або живця, багато риболовів назавжди стають поклонниками цього виду рибної ловлі. Червень – хороший час для такої рибалки.

------------------------------

Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Донна ловля | Просмотров: 2528 | Добавил: Vasya | Теги: ловля окуня в червні, як ловити окуня на фідер, окунь, живець для окуня, окунь на п’явку, ловля окуня на, хижак, окунь на донну снасть, Окунь на донку | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Я найбільше люблю ловити…
Всього відповідей: 145


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz