Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 09:56
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Червень » 4 » Ловля ляща на пінопласт
19:03
Ловля ляща на пінопласт

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Фішингюкрейн - блог про рибалку

Ловля ляща на донку з годівницею достатньо поширена, щоб розповідати про неї як про щось нове або дивовижне. Кожен риболов, напевно, що час від часу вибирається на берег річки, неодноразово бачив, як відбувається ця ловля. На березі встановлено декілька спінінгах або фідерних вудилищ на підставках, поряд стільчик, відерко з кашею, садок і так далі. У садку обов'язково плескалася риба: велика або дрібна, але є практично завжди. Тому що при грамотному підході цей спосіб ловлі буває надзвичайно уловистим.

З чого найняти?

Перш за все слід визначитися з місцем ловлі. Тобто вивести якусь загальну закономірність, об'єднуючу більшість перспективних місць. 

Для мене це ями. Не обов'язково розташовуватися локально на виході з ями або на вході в неї. Декількома спінінгами або фідерами можна охопити достатньо велику ділянку, а вже де відбудеться клювання – це одній ямі відомо. Жартую, звичайно. Але скільки разів доводилося ловити одними і тими ж снастями в одній і тій же ямі, завжди рибалка дивувала, підносячи черговий сюрприз.

Яма повинна бути значною. Глибина в місці лову або біля нього може досягати метрів шести семи, бажаний корч. Наприклад, не в самому місці лову, а теж поряд, уздовж берега чи де-небудь нижче за течією. Хтось скаже, що 6-7 метрів – це не глибина, що ловив і на п'ятнадцяти. Але все-таки, погодитеся, що семиметрова яма довгою метрів триста-чотириста – достатньо значна у будь-якому випадку. Як-не-як не на синього кита йдемо.

У місці ловлі не повинно бути сильної течії. Дно в місці лову повинне бути злегка замулене, але під мулом піщане, чисте. На такому дні гарантовано буде лящ. Добре, якщо вище за вихід з ями починається ціла гряда глибоких і чистих кіс і перекатів, на які може вийти косяк ляща зранку.

Непогано працює так званий попередній закорм: з вечора, якщо така можливість є, в передбачуване місце ловлі закидаємо або завозимо на човні відро або два перловки або пшонки в глиняних кулях.

Це дуже дешево і ефективно. Кілограм перлової крупи при розварюванні дає майже десяти-літрове відро готової каші, коштує перловка копійка, а лящ її любить. Катаємо прямо на березі кулі розміром з крупне яблуко – якщо з перловкою фіфті-фіфті, то з одного відра перловки виходить два відра повноцінної річкової підкормки. Закинути до ями кулі такого розміру не проблема метрів на тридцять з руки. Особлива точність тут зовсім не потрібна, навпаки, чим ширше буде вранішня кормова пляма, тим більше ляща затримається на площадці. І вже повірте, годівниці з вашою кашею він знайде.

Якщо рибалка планується на декілька днів, то однозначно рекомендую зайнятися таким підкормом, тому що він добре окупається – ефект себе чекати не змусить. Любить лящ добре поїсти. Коли рано вранці на водній гладіні з'являються могутні чорні спини, що йдуть проти течії, то вже тоді багато що стає зрозуміло: де, як і коли ловити крупного ляща.

З чого почати? Снасть, оснастка

Здається, багато риболовів до цих пір не зовсім для себе розмежували поняття «Спортивна рибалка» і «любительське риболовство». Другий вид – це відпочинок, тоді як перша – доля професіоналів зі своїми заморочками, підходами і методиками.

Спортивна рибалка, на відміну від любительської, набагато більш уразлива до несподіваних поворотів і не прогнозованих ситуацій, тому любительська риболовля використовує грубішу, ширшу в діапазоні використання снасть і методику ловлі.

Глибоко переконаний, що без потреби ускладнювати нічого не слідує. Як вудилища для ловлі я використовую звичайні недорогі фідери, а два спінінги – взагалі китайські «скляні» палиці без змінних кінчиків. І ось на ці «дубові» спінінги   ловилися   самі великі лящі, а деколи вони взагалі начисто обловлюють три «нормальні» фідери.

Нічого не хочу сказати проти спортивного рибальства, але на рибалці, як і в житті, не слід валити все в одну купу – від цього буває тільки плутанина і розчарування від дуже непоганих снастей, просто не призначених для тієї рибалки, на якій ми намагаємося їх використовувати. Фідерна ловля – захоплива і цікава.

Щоб якісно ловити саме на фідер, вудилище повинне бути тільки одне, потрібно впродовж всієї рибалки уважно стежити за кінчиком вудилища та експериментувати з вагою годівниці, довжиною повідця (одного) і так далі Сам періодично виходжу на таку рибалку, але це – зовсім інша справа. В рамках цієї статті хотілося б поговорити саме про ловлю ляща декількома спінінгами, в реальних річкових умовах, і ультра чутливість не так вже важлива. Іноді буває навіть навпаки: за рахунок тяжкості річкової годівниці і жорсткого вудилища лящ при клюванні засікається самостійно. На течії риба менш обережна, рухи різкіші і рішучіші, тому, схопивши гачок, лящ майже завжди пробиває собі губу сам, а будь снасть м'якою і такою, що не чинить опору при клюванні – риба, найімовірніше, виплюнула б гачок. Це підтверджує і той факт, що на жорсткі склопластикові спінінги, я все-таки ловив більше.

Чудово підійде і чотири-пять звичайних склопластикових вудилищ довгою 2,7-3 м. Так, такі вудилища важкуваті і не дуже зручні в обігу, але ми ж не збираємося тримати їх всю рибалку на вазі в руках. Зате значна довжина дозволяє в деяких ситуаціях вивести з води частину волосіні, зменшивши тим самим її парусність і силу опору течії, а, значить – і вагу грузила годівниці, необхідну для утримання її на дні.

Годівниця, вже набита підкормкою, важить близько 80-120 грамів. Це ідеальне співвідношення – риба засікається, а спінінг не перевантажується ні при закиді, ні при виважуванні здобичі.

Вганяю в берег декілька металевих трубок більшого, ніж комель вудилища, діаметру і встановлюю снасті майже вертикально по відношенню до води. Спінінги розташовуються метрах в двадцяти-двадцять п'яти один від одного, залежно від ситуації на березі. Так само і з дальністю закиду – на одному спінінгу це тридцять метрів, а на іншому і всі п'ятдесят, все по ситуації на водоймищі. Годівниці три з п'яти вудилищ знаходяться в самій ямі. Це найбільш перспективне місце. Рано вранці, виходячи на годування, майже вся зграя ляща «упирається» саме в них. І клювання починаються насамперед на ці три спінінги.

Ще один спінінг обов'язково розташовую на виході з ями. Тут зграя затримується найдовше, особливо, якщо в цьому місці ляща вже чекає великий перловий бенкет, та і впродовж всього дня частенько викльовується саме тут. Останній, п'ятий спінінг встановлюю вище за яму. Тут косяк ляща розповсюджується і також може достатньо довгий час «пастися», не бажаючи йти вище. На косах бере лящ найдрібніший – 1-1,5 кг, але клювань тут більше всього. Іноді навіть більше, ніж на всіх останніх разом узятих.

Пінопластовий лящ

Пристрій годівниці простий і надійний – це вита спіраль з неіржавіючого дроту діаметром близько міліметра, усередині, або з одного бічного боку залита свинцем. Вага годівниці без прикормки – 50-90 грамів. До годівниці з обох боків наглухо прив'язані по два повідці Довжина повідців обговоренню не підлягає і складає п'ять-шість сантиметрів Це ідеальна довжина. Гачки – на любителя, але тут дрібнити не слід. По радянській нумерації – 7-8 номер з короткою цівкою. Непогано працюють коропові моделі, золотого і білого кольору, із злегка заломленим всередину жалом.

Годівниця забивається кашею, на гачки наживляємо досить великі кульки пінопласту так, щоб жало виходило назовні. Кульки пінопластів повинні бути значних розмірів для того, щоб на рибалці не заважала мала риба, а ще, що найважливіше, щоб їх не притискувало течією до дна, і вони грали в потоці води в декількох сантиметрах від дна. Лящ хапає таку насадку не замислюючись.

Згадується бородатий анекдот, коли риболов за відсутністю насадки повісив на гачок табличку з написом «Черв'як», витягнувши у результаті здоровенну колоду з написом –

«Великий лящ». З пінопластом все не так, не сумнівайтеся.

З підкормок великий лящ любить все натуральне: пшоно, картопля, горох, перловка. Рідко використовую якісь купувальні добавки, а якщо і беру, то прагну вибирати щось дорожче, адже додаю трішки підкормку в основну кашу, тому одного кілограмового пакету вистачає на декілька рибалок.

Іноді виручав звичайний пісок. Забувши кілька разів підкормку, вирішував продовжувати рибалку і забивав в годівниці піску, злегка змішаного з тільки що викопаними земляними черв'яками. Клювання було хороше навіть з такою підкормкою.

Важливо пам'ятати, що якщо пінопласт нічим не буде просочений – це не страшно, але якщо він пахнутиме чимось не тим, можна не побачити жодного клювання. Тому з вечора просто кладу готові кульки в кашу, якою збираюся підгодовувати. За декілька годин вони достатньо насичують ароматного запаху і виглядають для ляща явно апетитно.

Боятися пінопласту не слід – часто виходжу на рибалку, не маючи з собою жодної іншої насадки – тільки пінопласт. І не хвилююся про успіх рибалки, тому що якщо не клює на пінопласт, то напевно не клює і на інші насадки.

Навпаки було за моєї пам'яті тільки кілька разів. Клювання практично не було, але у деяких риболовів зрідка клювався невеликий підлящик на опариша. Крупного ляща в ті дні так ніхто і не зловив. На пінопласт доводилося ловити навіть в стоячій воді. Дуже непогано реагує на нього крупний короп. Забита розмоченим комбікормом годівниця з пінопластом на гачках дуже навіть подобалася двокілограмовим увальням. Після цього випадку остаточно переконався в могутності пінопласту.

Маленький секрет

Наприкінці поділюся ще одним маленьким доночним секретом. Іноді, коли вже зовсім не клює, використовую наступну насадку (так і хочеться назвати наживкою!) – сало. Несолоне заморожене сало. Біле і чистеньке, ріжемо на кубики і залишаємо в замороженому вигляді аж до самої рибалки. Перед рибалкою укладаємо кубики в целофановий пакет і завертаємо в газету в декілька шарів, щоб сало не розморожувалося, зберігало форму і не набирало зайвих запахів.

На рибалці наживляємо кубик так само, як і пінопласт – щоб стирчало жало гачка. Клює все, навіть плотиця з густерою, причому жваво і жадібно.

Спробуйте!

------------------------------

 

Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

 

Категория: Донна ловля | Просмотров: 4390 | Добавил: Vasya | Теги: де шукати ляща, приманки на ляща, лящ на пінопласт, лящ на річках, Ловля ляща, як ловити ляща, вудилище на ляща, снасть на ляща, підкормка на ляща | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
В спінінговій ловлі ви частіше використовуєте:
Всього відповідей: 23


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz