Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSЧетвер, 28.03.2024, 16:47
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Серпень » 5 » Ловля коропа "Макушатник", "Коробочка", "Пружина"...
10:10
Ловля коропа "Макушатник", "Коробочка", "Пружина"...

Ловля карпа, ловля коропа, Макушатник, Коробочка, Пружина, Мастирка, мамалига, тісто, приманки на карпа, Пружина бублик, Пружина комбайн, карп на донні снасті, кукурудзяна каша

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Як окремий різновид для донного лову коропа існують такі снасті, як «пружина», «макушатник», «коробочка». Засновані вони на принципі вживання коропом їжі, яку він збирає на дні водоймища.

Зависаючи над джерелом їжі в декількох сантиметрах, короп починає «розробляти» його, створюючи висхідний водяний потік і втягуючи в рот розмиті її частинки, а все зайве у вигляді донного сміття, гілочок і корінців викидає через зябра. Ось тут і підміняють риболови йому гілочки і корінці на гачки. При лові цими снастями бажано використовувати могутні коропові вудилища і силові котушки.

«Макушатник» є свинцевою пластиною величиною як сірникова коробка. У верхній частині є петелька або отвір для кріплення через заводне кільце і вертлюжок основної волосіні. Гачки на повідцях до 10-15 см в кількості від 2 до 6 штук кріплять або в отворах по кутах пластини, або до вертлюжка. На повідці бажано застосовувати м'які плетені волосіні темних тонів діаметром 0,18-0,25 мм, вони дуже еластичні і витримують фантастичні навантаження. Гачки - коропові, чорного або темно-коричневого кольору № 8-12 по вітчизняній нумерації. Ловлять на макуху (пресована соняшникова макуха), яку нарізують брусками величиною в сірникову коробку. «Макушатник» має спеціальну петельку або гумку для кріплення бруска макухи. Гачки встромляють по кутах бруска макухи повністю, щоб нічого не стирчало і не вкололо рибу. Макуха розкисає, короп всмоктує її частинки, а гачки, як сміття, викидає через зябра і сам засікається.

«Коробочка» має форму, і розміри сірникової коробки. Відливають її зі свинцю або виготовляють з нетоксичного матеріалу без запаху. Широко поширена овальна, ложкоподібна форма під назвою «Супутник» (можна купити на риболовецьких ринках).

Відмінність «коробочки» від «макушатника» в тому, що замість брусків макухи як наживка використовують м'які приманки - тісто, каша, мастирка, мамалига. Застосування м'яких насадок вносить до її конструкції деяку особливість, а саме: наявність усередині неї або пружини, або інших пристосувань, які обліплюють приманкою, що не дає їй вилетіти з «коробочки» при ударі об воду. До основної волосіні «коробочку» кріплять за петельку або отвір через заводне кільце і вертлюжок. Повідці і гачки застосовують такі ж, як і в «макушатнику». Колір гачків вибирається залежно від кольору дна і приманки. Всі повідці кріплять за вертлюжок. Кількість їх варіюється від 2 до 6 штук. Приманку вліплюють в пружину до заповнення ємкості «коробочки». Гачки встромляють так, щоб легко висмоктувалися рибою. Іноді їх практично заліпити в кругляки приманки, а потім у вигляді опуклостей приліпити до наповнення «коробочки». Снасть закидають або завозять з човна. Одна з особливостей лову - обов'язкова самозасічка коропа. В процесі лову короп може до півгодини і більш «розробляти коробочку», перевертаючи її по кілька разів і тягаючи по дну, що відбивається в натягненні і ослабленні волосіні і колисаннях кінчика вудилища. Проте, якщо спробувати провести підсічку рибу в такі моменти, ви залишитеся ні з чим. Короп повинен засмоктати гачки! Підсікати потрібно лише тоді, коли риба самопідсіклась і почала упевнено змотувати волосінь з котушки. А вже цей момент ви відмітите! Отже головне при лові на «коробочку», а далі і «пружину» - терпіння!

«Пружину» використовують при донному лові коропа. Часто використовують без додаткового вантажу і закидають за рахунок ваги використовуваної приманки. Застосовують ті ж м'які приманки, що і при лові «коробочкою»: тісто, кашу, мастирку, мамалигу. Є декілька різновидностей цієї снасті, але у всіх випадках використовується навитий у вигляді пружини сталистий дріт.

«Пружина-бублик» - має форму і розміри бублика (сушки). Виготовляють із сталистого дроту або нержавіючої сталі діаметром 2 мм.  Дріт навивають на штир діаметром 10-12 мм виток до витка.


Довжина намотування - 7-8 см. Розтягнувши отриману пружину до 15-20 см, згортають з неї бублик, суміщаючи кінці. Внутрішній діаметр «пружини» 20-25 мм. Кінці пружини можна спаяти, зварити або скрутити, зробивши з них петельку для кріплення основної волосіні. Для захисту від «сікача» (пилкоподібного променя на спинному плавнику коропа), ставлять між «пружиною» і основною волосінню сталевий повідець. По колу «пружини» прив'язують 6 повідців з гачками завдовжки 6-7 см. На повідці беруть м'яку плетену волосінь з розривним навантаженням 12-20 кг. Потрібні дуже гострі коропові гачки № 8-12, що і в «макушатнику», «коробочці». Заряджають таку «пружину» у декілька етапів. Спочатку вминають невелику кількість каші в центр, утворюючи серцевину. Потім укладають гачки, по 3 з кожного боку, жалом до центру. І в кінці, щоб приховати гачки, поводки і метал, замазують кашею всю «пружину». З комбінаціями розміщення гачків і способом їх маскування можна експериментувати (мал. 1). Заряджена «пружина» має достатню власну вагу і не вимагає додаткового вантажу для закидання снасті. Застосовують її в непроточних водоймищах або у водоймищах із слабкою течією. Основна вимога - не потрібно поспішати з підсічкою. Як і у випадку з «коробочкою», короп може тривалий час (15-30 хв.) «розробляти пружину», перевертати її, відриваючи частини приманки, але при цьому гачок все ще не знаходитиметься у нього в роті. Терпіння! Могутня потяжка риби, що засіклася, дасть вам сигнал до дії!

«Пружина-комбайн». Сама снасть за принципом дії практично не відрізняється від коропової «пружини», але має деякі переваги: проста у виготовленні; компактна; мала витрата насадки; зручна для закидання. Виготовляють «комбайн» з будь-якої готової пружини або з дроту. Оскільки сама «пружина» навантаження при клюванні і виведенні не несе, а її завдання тільки утримувати насадку, то і вимоги до дроту невеликі. Діаметр проволікай 1-2 мм. Розміри пружини невеликі, достатні 5 см в довжину при нижньому діаметрі 1,5-3 см. Цілком можна використовувати готові пружини, наявні в господарстві, або звити конусну «пружину» самому (мал. 2). Повідці (3-5 штук) роблять з капронової нитки або плетеної волосіні, складають докупи і зав'язують в петлю для кріплення вертлюжка. Щоб повідці менше плуталися, одягають широкий кембрик з отворами для виведення повідців в сторони. До центрального повідця звичайним вузлом потрібно закріпити пружину і сам повідець провести усередині неї. Снасть готова. Для зарядки «комбайна» відламують невеликий шматок тіста і вминають в пружину, повідці залишаються зовні (мал. 3). У вас виходить шматок тіста на волосіні, усередині якого знаходиться пружина. Потім в нижній частині «пружини» формують п'ять «сосків», один вниз і чотири в сторони. Довжина кожного «соска» повинна бути відповідна величині гачка. Сформувавши тіло, вводять в «соски» гачки цівкою до пружини і заліплюють їх. Снасть виходить не дуже важка і легко закидається жорстким спінінгом на відстань 60-70 м. Деякі риболови завозять «комбайни» з човна на відстань 150-200 м. Форма приманки дозволяє їй у будь-якому випадку знаходитися на дні так, щоб 3 соски були завжди вільні для підходу риби. Далі, як в підручнику, підходить короп, смокче наживку і так далі. Як правило, при зарубці один гачок знаходитися в роті, ще один-два чіпляється за голову, що природно дає більше шансів вивести рибу на берег. Дрібна риба таку снасть об'їдатиме довго, так що у коропа буде час підійти. Практика показує, що використання такої снасті дуже ефективно, при лові крупного коропа. Досить-таки часто попадається на неї і крупний карась. Місце для лову коропа на «макушатник», «коробочку» і «пружини» потрібно вибирати без коряжника, чагарників очерету і інших укриттів, куди засічений короп може затягнути вашу снасть. Велика кількість гачків на снасті може зіграти з вами поганий жарт при зачепі. Не форсуйте виведення крупних екземплярів: зірвані зуби шестерень в котушці і тріщини на вудилищі не принесуть вам приємних вражень. Насолодившись боротьбою, беріть коропа, що заспокоївся, сачком з першого разу. Другого шансу він може вам не дати, вплутавши гачки в сітку сачка, а сам тут же вискочить назовні, і вирве гачок, що упився в нього. Краще при лові на «макушатник», «коробочку» і «пружини» користуватися багром.


Приманки

Склад приманки для кожного водоймища індивідуальний, Дуже часто в неї входить макуха, розмочений пшеничний або житній хліб, підсмажені сухарі. Мастирку можна приготувати самостійно або купити на риболовецькому ринку перед рибалкою. А ось на приготуванні мамалиги (каші з кукурудзяної муки) і тіста хочу зупинитися окремо.

Для приготування мамалиги буде потрібно кукурудзяну муку, цукор і воду. У алюмінієвий посуд вливаєте стакан води і доводите до кипіння. В киплячій воді розчиняєте 1 столову ложку цукру. Вогонь під посудом зменшуєте до слабкого. Кукурудзяну муку всипаєте поступово, щоб вона, як би вбирала воду. Після того, як вбралося 3/4 води, мамалигу вимішуєте до отримання однорідної м'якої маси. Якщо каша виходить дуже густою - додайте трохи кип'ятку і знову вимісіть. Після загустання кашу зніміть з вогню, вийміть з посуду і вимісіть руками. Можна додати декілька крапель ароматизатора, соняшникової олії. Дуже м'яка каша злітатиме з «пружини» при закиді, дуже тверда - збільшить час «об’їдання» її коропом.

Для приготування тіста знадобиться буханець хліба (краще сірого або житнього), 5-6 середніх картоплин, зварених в мундирі, кукурудзяна каша, масло кукурудзяне або соняшникове. Відварену в мундирі картоплю разом з порізаним хлібом пропустіть через м'ясорубку, додайте 0,5 стакана звареної і охолодженої кукурудзяної каші. Для отримання однорідної маси всю цю суміш ще раз пропустите через м'ясорубку. Додайте 1-2 столових ложки соняшникової олії і добре вимісіть. Тісто вважається готовим, коли, воно не липне до рук (якщо липне - додайте соняшникової олії) і добре ліпиться.


------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.
Категория: Донна ловля | Просмотров: 8714 | Добавил: Vasya | Теги: мамалига, ловля коропа, Ловля карпа, Пружина бублик, тісто, Мастирка, Макушатник, коробочка, пружина, приманки на карпа | Рейтинг: 3.0/4
Всего комментариев: 1
1 Л  
0
Цікаво, але для копанки неактуально.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Скільки років Ви ловите рибу?
Всього відповідей: 70


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz