Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSВівторок, 16.04.2024, 07:44
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Квітень » 28 » Ловля карася на фідер
22:28
Ловля карася на фідер

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

КОЛИ КРАЩЕ ЛОВИТИ КАРАСЯ, ВОДОЙМИЩА

Як правило, ловлю карася на фідер починають трішки пізніше, ніж, наприклад, на поплавцеву вудку. Перш за все, це пов'язано з тим, що, навесні з прогріванням неглибоких прибережних ділянок водоймища, карась, що активізувався, переміщається на ці місця у пошуках корму. На глибині вода залишається при цьому ще досить холодною, і карась тримається там досить рідко, тому і ловля на донні снасті може виявитися малоефективною. Зате в цей час можна ефективно застосовувати фідер при облові острівців торішньої трави або очерету, що ростуть на мілководих ділянках водоймища на значному видаленні від берега. Дістати до цих місць поплавцевою вудкою буває вельми складно, а ось карась там тримається досить часто. З подальшим потеплінням води перед нерестом і через тиждень-півтора після нього карась активізується по всій площі водоймища і його вже можна спокійно можна ловити на фідер в ямах, на брівках, на перекатах з мілководих ділянок водоймища на глибші місця, поблизу чагарників трави і очерету. Протягом всього літа клювання досить рівне, за винятком, мабуть, періодів з тривалою жарою або, навпаки, затяжними дощами. При цьому варто враховувати той важливий факт, що поведінка карася на різних водоймищах може кардинально розрізнятися. Так на ставку в с. Цегів та Мар’янівка карась клює незалежно від погоди все літо, важливо тільки знати години активізації його клювання, а ось в с. Терешківці щонайменша зміна напряму вітру, стрибок тиску або температури може привести до повної відсутності покльовок. Окрім цього, не слід забувати такі факти, як поліпшення клювання при деяких змінах погоди, наприклад, після дощу в жаркий посушливий період, коли у водоймище потрапляє велика кількість кисню. З настанням осені, після «бабиного літа» на багатьох водоймищах інтенсивність клювання карася починає поступово знижуватися, сходячи нанівець до перших приморозків. При цьому на деяких водоймищах карась спокійно продовжує клювати аж до першого льоду.

По суті, фідер для ловлі карася можна застосовувати практично весь сезон відкритої води, важливо лише правильно підбирати водоймище під кожен період ловлі. Що стосується часу ловлі, то найбільшу активність карась проявляє на уранішній і вечірній зорі. Не варто скидати з рахунків нічну ловлю, тим паче, що фідером ловити вночі досить зручно. Вдень частота клювань зазвичай нижча, ніж в уранішні і вечірні години, проте, і в цей час можна розраховувати на хороший улов. Минулого року в серпні саме вдень мені попався найкрупніший карась в сезоні, і було це в районі першої години дня.

Для лову фідером, в принципі, підходять всі водоймища, в яких мешкає карась. Виключенням є лише зовсім маленькі ставки, де з фідером особливо-то і ніде розвернутися. На решті водоймищ, будь то озеро, ставок, кар'єр, лиман або річка, фідер може легко дати фору будь-яким іншим снастям, як по кількості, так і за якістю спійманої риби. Перш за все, це пов'язано з тим, що фідер набагато розширює зону ловлі по дальності, а також дозволяє обловлювати придонний шар води на великому видаленні від берега. Ловля фідером в різних типах водоймищ відрізняється не сильно, окремо можна виділити лише водоймища з великим шаром мула на дні - там необхідно застосовувати інший тип оснащень, але про це пізніше. Основне завдання риболова на будь-якому водоймищі - знайти місця стоянок карася і правильно їх підгодувати.

ПОШУК МІСЦЯ ЛОВЛІ І ПРИКОРМЛЮВАННЯ

Як правило, карась тримається поблизу різної рослинності знаходячи там корм і ховаючись від хижаків. Більш малі особини тримаються мілководих ділянок водоймища, а більші особини все ж таки прагнуть годуватися на глибині. Окрім цього, карась віддає перевагу мулистому, рихлому дну з великою кількістю рослинних залишків, в яких він якраз і знаходить корм. Таким чином, знаючи ці факти, почнемо пошук місця на водоймищі. В тому випадку, якщо на водоймищі і по берегах практично немає ніякої рослинності, за винятком рідкісних острівців очерету, то краще всього зосередитися на пошуку різних змін дна - ям, мілини, бровок, саме в районі них, швидше за все, і триматиметься основна частина карася, що мешкає у водоймищі. Якщо ж на водоймищі присутня рослинність, то карась знаходитиметься саме поряд з нею. Ще краще, якщо поблизу острівців рослинності будуть і різні зміни донного рельєфу, наприклад, бровка або яма.

Після того, як місце буде вибрано, необхідно його підгодувати. Як підкормку на карася можна застосовувати як базові суміші вітчизняних і іноземних виробників, так і різні каші, розпарені зерна, розмочені шкуринки хліба. Добре відноситься карась і до різних ароматизаторів, таких як аніс, конопля, соняшник, іноді мед і патока. Їх корисно додавати в підкормку, але головне не перестаратися з кількістю - всього повинно бути в міру. Позитивно позначається на клюванні і додавання в підкормку живих компонентів: рубаних черв'яків, опариша, рідше мотиля. На одну рибалку буде достатні 4-5 кг підкормки, при цьому приблизно 3 кг піде на закорм місця лову, а частина, що залишилася, на наповнення годівниць. Корисно також залишити частину живого корму для наповнення спеціальних годівниць. Загодовувати місце лову краще або дрібними грудками, закидаючи їх за допомогою рогатки або рукою, або за допомогою фідерної годівниці, здійснюючи закиди в передбачуване місце ловлі, а потім декількома сильними ривками спустошуючи годівницю.

СНАСТІ І СПОРЯДЖЕННЯ

Для ловлі карася зазвичай я застосовую фідер завдовжки 3,60 м. з тестом до 45-60 гр. Годівниці більшої ваги застосовуються досить рідко, у зв'язку з тим, що в більшості випадків на водоймищах карасів течія відсутня, а зайвий шум від падіння важкої годівниці лякає карася. Довші вудилища слід використовувати тільки у разі потреби дальнього закиду легкого оснащення, в тому випадку, якщо перспективне місце знаходиться на значній відстані від берега. При ловлі на ближніх до берега ділянках водоймища, при облові недалеко розташованих острівців водної рослинності або очерету, можна застосовувати легені фідерні вудилища з тестом до 15-30 р.  Всі перераховані вудилища я комплектую котушками з байтраннером. Для легких фідерів використовую «тисячники», для важчих «двухтысячники». Байтраннер при лові карася необхідний тому, що клювання карася часто бувають досить різкими і, якщо котушка не спустить достатню кількість волосіні, то карась запросто може зірвати вудилище з підставок. Що стосується волосіней, то при ловлі карася я використовую монофільні волосіні: основну - діаметром 0,2-0,22 мм і повідці 0,14-0,16 мм. Зазвичай їх міцності цілком достатньо, щоб поборотися навіть з хорошим екземпляром, використовуючи, звичайно, пружні властивості вудилища і фрикціон котушки. Тонка волосінь до того ж робить снасть чутливішою і менш помітнішою, що приносить відчутне збільшення кількості клювань.

Що торкається вершин-сигналізаторів, то при ловлі карася можна застосовувати самі чутливі, з наявних в комплектації вашого вудилища. Окреме питання - оснащення. При лові на достатньо щільному ґрунті я застосовую або оснащення з протизакручувачем, або несиметричну петлю. І лише на водоймищах із значною кількістю мула на дні або надзвичайно м'яким ґрунтом (як, наприклад, на торф'яних кар'єрах чи в с. Мар’янівка, Цегів) необхідне оснащення - патерностер. Вона дозволить насадці не піти в ґрунт слідом за годівницею або грузилом. Збираються всі три цих оснащення досить легко.

Патерностер Гарднера:

1 – гачок;
2 – поводок;
3 – з’єднання "петля в петлю";
4 – відвід для поводка;
5 – петля;
6 – вертлюжок з застібкою №18-20;
7 – кормушка;
8 – оснавна волосінь.

При оснащенні з протизакручувачем основна волосінь протягується через протизакручуючу трубочку, причому довший кінець трубочки повинен бути обернений у бік повідця. Потім на волосінь надягають намистинку-стопор і прив'язують вертлюжок з карабіном. До карабіна на протизакручувачі кріплять годівницю або грузило, а до карабіна, прив'язаного до волосіні, повідець.

Несиметрична петля в'яжеться теж досить просто. Береться відрізок волосіні і складається так, щоб один кінець був довший за інший на 15-20 см. Після цього на тому кінці, де утворилося закруглення, в'яжемо петлю і ще один страховочний вузлик. Потім на довший кінець волосіні надягаємо годівницю, а потім сполучаємо разом кінчики волосіні і в'яжемо ще одну петлю. За цю петлю оснащення кріпиться до основної волосіні, а до іншої кріпиться повідець через застібку або способом петлі в петлю.

«Несимметричная петля»:

1 – гачок;
2 – поводок;
3 – вертлюжок №20-24;
4 – скрутка для збільшення жосткості;
5 – вертлюжок з застібкою №18-22;
6 – кормушка;
7 – метровий відрізок волосіні (для монтажа);
8 – вертлюжок з застібкою № 18-22;
9 – вертлюжок № 18-22;
10 – оснавна волосінь.

Що стосується патерностера, то на основну волосінь одягається два жорстко закріплених стопора на відстані 30-50 см, а між ними одягається вертлюжок. На кінець основної волосіні кріпиться вертлюжок з карабіном для кріплення повідця, а до вертлюжка, який знаходиться між стопорами, кріпиться відрізок волосіні різної довжини з годівницею або грузилом на кінці. Годівниці застосовую трьох типів: закриті пластикові під живі компоненти (червяка, опариша, мотиля), під каші і парені зерна - з м'якої сітки, а під підгодовувальні суміші металічні, сітчасті. При слабкому обережному клюванні, годівниці з м'якої сітки менше розполохують рибу, а ось що виповзаючі крізь отвори в пластикових годівницях черв'яки і опариші ще більше порушують апетит карася.

Вибір гачка залежить від насадки і величини карася, і тут можна керуватися загальними правилами. Як насадки можна застосовувати різних черв'яків, опариша, мотиля, тісто, манну бовтанку, розім'ятий хліб (особливо карась любить чорний), розпарені зерна, Геркулес. Дуже часто особливо ефективними виявляються різні варіанти бутербродів.

Із спорядження для фідерної ловлі карася знадобляться поводочниця із запасом повідців з волосінями різних діаметрів і гачками різного типу, розміру і кольору, комплект підставок під вудилище, м'яке або жорстке відро для замісу прикормки, рогатка для закиду прикормки, крісло і екстрактор для того, щоб можна було дістати гачки, які карась глибоко ковтнув. Крім цього досить зручний спеціальний столик для насадок, який можна виготовити і самому.

Сам процес лові схожий з ловлею на фідер інших риб: закид, установка фідера на підставки паралельно урізанню води, реєстрація клювання, підсічка і виведення. Спектр клювань карася теж вельми різноманітний: кінчик фідера може дрібно сіпатися, як при клюваннях плітки, або різко вигнутися назад або піти вперед. У всі ці моменти необхідно відразу підсікати, щоб карась не встиг відчути каверзу і виплюнути насадку.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Донна ловля | Просмотров: 4648 | Добавил: Vasya | Теги: фідер, ловля карася, опариш, фідер на ставку, мотиль, карась, приманка на карася, снасті для карася, карась на фідер, червяк | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Чому Ви не реєструєтеся на сайті?
Всього відповідей: 24


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz