Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSП`ятниця, 29.03.2024, 03:49
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2012 » Серпень » 5 » ЛОВЛЯ ГОЛАВЛЯ В МАЛИХ РІЧКАХ Частина 5. Про приманки
19:39
ЛОВЛЯ ГОЛАВЛЯ В МАЛИХ РІЧКАХ Частина 5. Про приманки

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Спінінгом я голавля почав ловити випадково. Кілька років тому, вирішив, довгий час захоплюючись поплавцевою вудкою, пригадати золоте дитинство. Живучи в ті далекі часи на річці біля моєї хати я, цілком вдало, спінінгом з бамбука, з невською котушкою і колебалкою «ложка» ловив щук.

Тепер же я узяв 4-х метрове склопластикове вудилище, навісив китайську безінерційку «кобра», намотав волосінь 0,4 і, причепивши блешню «spinnex», якщо брати нумерацію «meps», то це був, приблизно, 3 номер і відправився на річку. При першому ж закиді трапилося клювання і яке ж було моє здивування, коли замість щуки на березі опинився червоноперий красень що потягнув на 1,200 кілограма. Протягом 2-х тижнів я насолоджувався ловом голавля на свій, так званий, спінінг, а блешню «spinnex» рахував піком досконалості, бо вона чудово ловила і щук, і окунів. Але ні що не вічне під місяцем і «верх досконалості» закінчив своє життя в корчах.

«Не біда», - думав я, - «в магазині такого добра навалом і коштує зовсім дешево».

Пішов і купив відразу п'ять штук, попутно прихопивши книгу про рибалку (на дозвіллі почитав), але дивна справа, жодна з куплених блешень, не то що голавля не ловила, а взагалі нікого не ловила.

Наступило усвідомлення, що з блешнями щось не те і куплену книгу довелося почати вивчати раніше, ніж я думав.

Багато що дізнався про блешні і їх виробників, але справжнім відкриттям для мене стало те, що жаданого голавля, виявляється, найуспішніше ловлять воблерами.

Послідувала судорожна пробіжка по магазинах, результатом чого стала покупка, разом з купою всіляких блешень, воблера lucky craft cra-pea shalow з синьою спинкою і сріблястим черевом. Правда якийсь час я сумував над ним в магазині через ціну, але і вона ж спокусила мене купити таки красеня. «Ну не може такий дорогий воблер бути поганим», - думав я.

На дворі стояла пізня весна і куплений воблер, втім як і я, рвався в бій. Так, не забув я придбати і людський спінінг, більш-менш пристойну котушку і, по недосвідченості, волосінь до неї 0,18 мм. Волосінь відмінна, але монофіл він і є монофіл, про що я, надалі, неодноразово пошкодував.

Після прибуття на річку, вибравши, на мій погляд, відповідне місце, роблю перший закид «аби як». Воблер летить на середину річки за течією вниз. З серцем, що б'ється, починаю підмотку і ось воно, клювання і пристойний голавль почав кружляти. Піймавши його побачив, що воблер риба заковтнула до самих жабер. В думках дякую авторові записів про голавлині воблери, що порадив, як приманку номер один і жалкую про одне - там не було рекомендацій по техніці лову, тому все осягати доводилося самому.

Що можна сказати про lucky craft cra-pea:

воблер відмінний, існує в трьох модифікаціях: shalow, medium, deep. Чудово працює не тільки по голавлю але і по щуці і окуневі. Має дрібно-частотну гру, найбільш ефективна проводка проти течії. З мінусів можна відзначити часте зчеплення трійників між собою при закиді. Модифікацію потрібно вибирати залежно від умов лову, але краще мати всі три. Якнайкращий час застосування - весна, перша половина літа.

Подобається мені і голавлю salmo hornet з невеликим заглибленням. Ловить весь сезон. Продуктивна проводка упоперек і за течією. З мінусів: слабкі польотні якості.

Лінійка воблерів фірми Masu Masters такі як Mm40 SSR crank

Mm40 SR crank

grass hooper crank:

здається, що виробники консультувалися безпосередньо у голавля створюючи свої шедеври. Не пропускає лобатий їх і ходить за цими воблерами як прив'язаний. Прекрасні польотні якості, розмашиста гра, що не збивається навіть сильною течією, уловистість роблять їх обов'язковими в коробці кожного голавлятника.

Їсть їх і щука, у меншій мірі окунь, хоча grass hooper полюбляє така риба як язь. Grass hoоper crank, у відмінності від перших двох, має дрібно-тремтячу гру і більше заглиблення. Якнайкращі результати показують влітку і осінню. Восени краще ловить Mm40 SR.

Воблери mega bass: безперечним лідером тут є baby grifon zero.

А якщо вам вдасться придбати воблер з мухою на задньому трійнику, є і такі, то весь голавль ваш. Незамінний при проводці за течією і упоперек, трішки гірше працює проти течії. Добрі результати показує baby grifon. Ці воблери погано ловлять щука і вона хватає їх, якщо підкинути їй під самий ніс. Володіє дуже розмашистою грою, відмінно тримає течію, починає грати навіть при дуже повільній проводці за течією. Вельми часті клювання на паузі. Застосовувати, краще всього, влітку і осінню. Ловить чудово голавля і язя. Мінуси є і у цих воблерів. Не рідко передній трійник, при закиді чіпляється за лопатку.

Воблери zip bait: я застосовую два типи цих воблеров - rigge 35f

і b-svisher ssr.

Перший незамінний при лові весною і в проводці проти течії. Не дивлячись на малу вагу володіє хорошими польотними якостями. Категорично не любить ні повідців, ні застібок. Крім голавля ловить окуня і, на превеликий жаль, щуку, що, через його ціну, примушує сто разів подумати перш ніж почати ловити на нього. Так само не рідкісні впіймання плотиці.

b-svisher ssr (найбільший в моєму арсеналі) уловистий в будь-яких умовах і при будь-якій проводці, летить дуже далеко, відмінно тримає течію, не плутається при закиді і ловить голавля з язем не гірше чим baby grifon zero. Щука те ж його не пропускає. Тонкий повідець, при цілеспрямованому лові щуки, гри не збиває. Шкода, що час застосування по голавлю обмежено серединою літа. Впіймання окуня не відмічено.

 Мінусів, як мені здається, немає.

Ще один хіт - camion magnum ssr фірми smith.

Час лову не обмежений. Відмічу, що найбільш крупні екземпляри були узяті саме ним.

Невеликий воблерок, але як літає... Гра не дуже розмашиста. Найбільш уловистий при проводці упоперек течії. Маючи маленьку лопатку не дуже добре ловить за течією, але ловить таки. Гірше чим хотілося б тримає сильну течію, але на середній показує не погані результати. Окрім голавля і язя нічого на зазначений воблер зловити не вдавалося, але покльовок голавля було багато.

Мінуси ті ж що і у Mm40 - чепляєтся за волосінь переднім трійником при закиді.

Недавнє моє придбання - pontoon hypnose ssr.

У чому я відразу переконався при першій трьох закидах, так це в тому, що щуку він ловить чудово. На першій проводці вийшла зубаста за ним, на другій промахнулася, на третій відкусила. Другий екземпляр з'явився у мене через тиждень. Випробовував його з повідцем і голавль попадався. Отже і цей воблер заслуговує увагу голавлятника. Володіє дуже своєрідною грою - при рівній проводці рискає по сторонах. Час застосування поки не визначив.

Згадаю про воблер, якого я так і не спромігся придбати, але по розповідях голавлятників він вельми не поганий по голавлю - це l-minow 44 фірми yo-zuri.

Коротко про блешні: не дивлячись на всю пишність воблерів не варто нехтувати і блешнями при лові голавля, особливо в кінці літа і осінню. Вертушки можуть допомогти вам в холодну погоду і на великих глибинах куди ховається голавль в негоду.

З вживаних мною можу порекомендувати можу: black fury № 0, 1 одна сторона золота або срібна, інша чорна з червоними або жовтими крапками, aglia long 0, 1, 1+ срібляста і золота, muran 0,1, жовта, срібна, heron 1 срібна - у цієї блешні величезний мінус, дуже сильно закручує шнур, а волосінь ще гірше, але ловить дуже не погано, особливо навесні.

Рекомендую на зазначені блешні прив’язати мухи на трійники.

Декілька слів про безпеку: не ловіть під час грози і, яка б не була велика спокуса зробити ще пару закидів під наступаючу грозу, пам’ятайте - вас чекають удома.

Не заходьте в забродниках в холодну весняну воду глибше, ніж по коліна, наслідки може не оцінити ваша дружина або наречена.

Спійманого, крупного голавля беріть під грудні плавники. Брати рибу під зябра слід вважати помилкою оскільки зяброві кришки у нього дуже гострі і можна легко порізатися. Дрібного і середнього голавля не варто поспішати брати в руки, хай декілька секунд побрикаєтся висячи вільно на шнурі. Якщо поспішите, то він неодмінно видереться з рук і може засадити один з трійників в руку так, що може знадобитися медична допомога.

Успіхи вам в лові цієї сильної і красивої риби!

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Спінінгова ловля | Просмотров: 3552 | Добавил: Vasya | Теги: воблери на голавля, вертушки н, приманки на кленя, як ловити кленя, спінінгові приманки на голавля, блешні на кленя, голавль, ловля голавля на спінінг | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Скільки років Ви ловите рибу?
Всього відповідей: 70


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz