Главная Риболовля на Горохівщині Регистрация

Вход

Приветствую Вас Гість | RSSСубота, 20.04.2024, 06:36
Меню сайта

Форма входа


Статті про ловлю риби
Новини [45]
Новини про риболовлю на Горохівщині, Волині, Україні та в цілому світі
Риби [17]
Риби, які можна піймати в Горохівському районі.
Спінінгова ловля [55]
Все що стосується спінінгової ловлі
Боковий ківок (літня мормишка) [8]
Все про ловлю риби з боковим ківком або літня мормишка
Поправочна ловля [30]
Ловля на поправочну вудочку та все що з нею пов’язано
Донна ловля [23]
Класична донна ловля, фідер, пікер – техніка и тактика ловлі
Ловля риби з льоду [37]
Все, що стосується риболовлі з льоду.
Риболовні аксесуари [40]
Риболовні речі, дякуючи яким ловити рибу більш зручно та приємно.
Зроби сам! [27]
Все, що можна зробити своїми руками для рибної ловлі.
Відео про риболовлю [17]
Відео яке мені сподобалось і з якого можна почерпнути щось корисне.
Кухня [23]
Смачні страви, які можна приготувати з пійманої риби
Блог [98]


Главная » 2011 » Липень » 27 » Ловля голавля на «ультра-лайт»
23:04
Ловля голавля на «ультра-лайт»

Шановні користувачі, не забувайте коментувати статті і виставляти їм оцінки. Також голосуйте в наших опитуваннях. Буду вам дуже вдячний.
--------------------------------------------------------------------

Голавль на «ультра-лайт». Перші кроки.

В риболовецькій пресі раз у раз з'являються статті про ловлю «білого хижака» красеня – голавля спінінгом. І природно, Америку в цьому відкрити навряд чи вдасться, але зробити спробу перенести це все на умови нашого регіону буде корисним.

Голавля я ловлю не перший рік, але лише цього сезону я приділив йому 2 повних теплих місяця. За цей час мені вдалося зловити велику кількість голавлів від найменших до трофейних екземплярів, і кожен спійманий голавль – це незабутні сраження.

З чого ж почати?

Відправляючись на голавлину рибалку, перш за все, слід раз і назавжди запам'ятати: гарантія успішної рибалки на голавля – це її вузька цілеспрямованість. Якою б не була спокуса кинути ловити голавля, якщо він нібито (!) не клює і перейти на ловлю окуня, щуки або якийсь іншої риби, в ловлі якої ви знаєте толк – не можна робити у жодному випадку!!! Перебираючи приманки, проводки, міняючи місця ловлі, ви набуваєте власних навиків в лові цієї красивої риби. Міцні нерви і упевненість в собі – ось те, чим потрібно запастися перш за все.

Але, що б ви не злякалися, додам відразу, що не все так складно як може показатися на перший погляд. І якщо вам вдавалося раніше ловити голавля – випадково, приловом, або цілеспрямовано, але ви не бачите якої-небудь доцільності в тому, що б витрачати час на нього, повірте – трофейний голавль на «ультра-лайтовую» снасть – це море емоцій у вашу риболовецьку біографію.

Коли ловити голавля?

З гуманної точки зору, я вважаю, що починати ловити голавля треба з «пост-нерестового» періоду. Нерест голавля починається в травні і триває іноді до першої половини червня, залежно від температурного режиму. Найбільш стабільний час – це теплі місяці, червень-вересень. Хоча часто можна зустріти інформацію, що голавль починає активно харчуватися з вильотом хруща, але це його «переднерестовий» жор. Звичайно, це не означає, що голавль в інші місяці «постить», це означає, що на спінінгові снасті голавль починає стабільно ловитися саме в цей період. З похолоданням, голавль не перестає ловитися на спінінгові приманки, але його поведінка декілька змінюється, про це далі в статті.

Де ловити голавля?

Дуже цікаве питання, яке найчастіше можна почути, коли комусь розповідаєш про те, як ловив голавля, і які були успіхи. Слід з'ясувати, що голавль – це річкова риба, і зустріти її в наших краях можна в таких річках, як Стир і його притоках. Вибираючи ділянку річки, прагніть шукати місця якнайдалі віддалені від населених пунктів або місць відпочинку. Це істотно збільшить шанси на успішну рибалку. І якщо корови, що пасуться, і самотній пастух – це не велика біда, то скутери і катамарани (які плавають туди-сюди) або риболови, що сидять по двох берегах, – це великий мінус при лові голавля. Голавль – риба обережна, але при цьому вона теж хоче їсти, так що якщо у вас немає можливості вибиратися в більш «дикі» місця, то він може ловитися і в «запресованих» точках, але зробити це буде складніше.

Тому, що б зловити голавля потрібно їхати на річку і найголовніше – навчитися «читати» річку.

«Читання» річки

Як же визначити, в якому місці варто намагатися зловити голавля? При річковому лові особливо важливо правильно її «прочитати». Це відноситься не тільки до лову голавля, це основоположний чинник успіху при лові хижака на річці. Якщо, допустимо на водосховищі або ставку основний чинник успіху ловлі спінінга – це знання дна, то на річці до знання рельєфу дна слід додати «читання» структури і характеру течії, особливості поведінки риби на сильному потоці, на уповільненій ділянці, уміти «прочитати» берегову зону у вигляді рослинності, висоти берега, а також його характер. І якщо одні риби люблять швидку течію, то деякі види можна зустріти лише на спокійних ділянках, або взагалі в затоках.

Місця стоянок голавля

Так який ж наш голавль, і що він любить? Голавль – риба могутня, і тому любитель ділянок з середньою і швидкою течією. Швидка течія для голавля – це спосіб здобичі їжі, оскільки на такій течії у «жертви», яку несе потік, немає багато часу на порятунок і він діє блискавично. У голавля цілком вистачає сил триматися на таких ділянках досить довгий час. Слідує також знати, що голавль вельми всеїдний. Тобто він харчується як комахами, яких можна зустріти у поверхні, так і мальками, планктоном і ракоподібними, які мешкають як в середніх шарах води, так і на дні. Тому він цілком може бути відмічений і на ямі метрів 6-8. Але, все ж таки є найбільш характерні місця, про які я зараз вам розповім.

Будь-яка зміна характеру течії, тобто перехід від швидкого до повільного, або навпаки, є потенційному місцем годування голавля. Наприклад, йде основна течія, а посередині русла великий камінь, кущ, або острівець, який огинається з двох сторін струменями. Потік струменів може нести цілком смачних для голавля комах, а також хворих рибок, тому на таких ділянках він тримається на межах швидкої і помірної течії або може стояти за донним укриттям на самому струмені. Також, наприклад утворення «зворотної течії», тобто на поворотах або вигинах річок характер течії змінюється, і струмінь основної течії вимиває якусь ділянку берега, утворюючи в цьому місці ямку з «зворотною течією». Біля цих місць також крутиться голавль, у пошуках прожитку для себе.

Також стоячи на березі ріки, уважно придивіться до її берегів: чи немає на них дерев або кущів, які звисають над річкою. Це ще одне з найбільш характерних місць стоянок «білого хижака». З дерев часто падають смачні комашки і жучки, і крім того гілки є відмінним укриттям.

Перекати або поріг. Місце, де є бурхливі потоки. Це пов'язано з тим, що річка як би «перекочується» по дрібних ділянках, або є «природна сходинка», де сила тяжіння додає воді додаткову швидкість і потік падає зверху вниз. Тут також голавль тримається або біля входу в перекат, або на його виході, особливо якщо там є які-небудь нерівності або камені.

Звичайно, голавль, як і будь-який хижак, любить ховатися в укриттях, таких же точно як і будь-які інші риби – це камені, коряжки, трава. Але, дуже важливо розуміти, що камені і корчі на швидкій течії не привернуть судака або щуку, тому що вони не люблять швидку течію. А ось голавля там зустріти цілком імовірно. Отже якщо вам відомі які-небудь ділянки на річці, де є підводні укриття, які не видно з першого погляду, то не полінуєтеся в різний час дня перевіряти їх на наявність там голавля.

Неодмінно варто перевірити шар трави біля берега річки, в тому місці, де вона з широкої, стає вужчою і течія різко прискорюється до бурхливого потоку. На такій ділянці на самому руслі, якщо там немає нічого привабливого голавль затримуватися не буде, а ось біля берега під шаром трави голавль цілком імовірно стоїть або відпочиває або паралельно очікує своєї жертви.

Я описав найбільш характерні місця, де можна зустріти голавля з червня по вересень. Бувають випадки, що голавль попадається абсолютно випадково при ловлі іншої риби «приловом». У таких випадках я б не почав сильно спокушатися, швидше за все, це пов'язано з тим, що голавль просто переміщався з місця не місце і йому підвернулася запропонована іншій рибі приманка. До речі, частим гостем в «прилові» при лові голавля є ніхто інший, як окунь. Отже цьому якраз дивуватися не варто, вони досить часто клюють упереміш на перекатах і біля водних перешкод.

У холодніші місяці, звичайно, він також може бути там, але все таки поступово він переходить на інший режим, а саме йде на глибші ділянки річки з відповідними для нього умовами і переходить на планктон і ракоподібних. Природно, думаю голавль не відмовиться від смачного малька, що раптом впав йому на голову, але, думаю, що цілеспрямовано він за ним вже не полює, а харчується тим, за чим не потрібно ганятися і витрачати багато сил.

Час доби і погода при лові голавля

Потрібно запам'ятати – голавль любить жарку погоду. Якщо вдень сонце смажить так, що неможливо знаходиться на вулиці – знайте, голавль в цей час як «риба у воді». У таку погоду він охоче виходить на перекати «пожирувати», а вдень відсиджується в укриттях або під деревами, але харчуватися при цьому зовсім не перестає.

Правда на різних річках поводиться трохи по-різному. Це більше залежить не від голавля, а від умов самої річки. Буває, що режим збивається і вдень він якраз на перекочуваннях, а вранці і вечорам на глибині.

Чим ловити голавля?

Армія «голавлятників» вельми чітко ділиться на два табори. Перший табір – це ті, які віддають перевагу при ловлі голавля блешням, що обертаються (вертушкам). Другий табір – це ті, хто ловить голавля переважно на воблери. Признаюся, я відношуся до другого табору, але при цьому жодною мірою не хочу кинути тінь на тих, хто ловить вертушками. У мене в практиці бували випадки, коли голавль мої воблери абсолютно геть ігнорував, а до «вертушок» інтерес був зовсім іншим. Але чесно кажучи, такі випадки у мене були рідкі.

Що б докладне описати весь арсенал цих приманок знадобиться окрема стаття, зараз же, я загалом спробую охарактеризувати як блешні так і воблери.

Блешні, що обертаються (вертушки)

Існує міф, що для голавля необхідні «вертушки» тільки з розмірам 0 або 00, мовляв, більші він не бере, оскільки у нього дуже маленька морда. Такі блешні незаслужено отримали на риболовецькому сленгу епітет «голавлині». Відразу хочу застерегти всіх тих, хто ще не ловив голавля від цих помилок. Такі блешні необхідні лише в дуже окремих випадках, коли потрібно імітувати комах, що б'ються на поверхні, або зовсім мікроскопічного малька на мілководді. Особисто мене вони виручали лише тоді, коли ні на що інше голавль не клював. Такі періоди у голавля бувають і тривають декілька днів, коли його раціон різко звужується. А якщо ви ловите на 0 і 00 в період, коли голавль найбільш активний, то будете приречені на те, що у ваших уловах будуть голавліки по 50-100 грам. Не упевнений, що ви поставите собі саме таку мету. Отже вони повинні бути в арсеналі, але у жодному випадку не повинні бути № 1 у вашому рейтингу «голавльових» приманок, і я б відніс їх до тих приманок з серії «зловити, в що би то не стало!». Самими ходовими номерами повинні бути 2 і 3 номер по класифікації Mepps. Вони відсікатимуть дрібніші особини, і дозволять вам робити більш дальній закид, що істотно збільшить територію облову. Кольори і форми пелюстки потрібно підбирати у кожному окремому випадку. І якщо вибір кольору, на мою суб'єктивну думку, стоїть на найостаннішому місці, то форма пелюстки дає різну вібрацію приманки і потрібно мати різні варіанти, що б підбирати на місці.

Дуже важливий чинник в працездатності блешні – це наскільки швидко її пелюстка «заводиться» після приводнювання. Чим швидше він починає крутиться після приводнювання – тим більше шансів на успішну проводку. Іноді підходить 1 блешня з 10, що продаються в магазині. Ви кидаєте під той берег, приманка падає голавлю майже на голову, ви робите 3 обороти котушки, а блешня не крутиться, і лише на 4-му обороті пелюстка починає крутиться, а ви прокрутили вже 1,5 м волосіні і блешня вийшла із зони видимості голавля.

Воблери

Голавль достатньо охоче відгукується на високочастотні воблери, які носять узагальнену назву «кренки» (від англ. «сranck baits») і «шади» (від англ. «shad»). Це саме ті воблери, які мають чітку власну гру. Вони можуть бути що як тонуть, так і плаваючі. Вибір конкретних моделей залежить від різних умов лову: глибина і сила течії. Такі воблери є у всіх виробників, тому список переваг у кожного може бути свій.

Якщо узагальнити все вищесказане по приманках, то можна зробити такий вивід, що для успішної «голавльової» рибалки вам знадобиться одна невелика коробка з воблерами, і одна коробка з блешнями, що обертаються. Але, щоб зробити вибір у бік конкретних моделей, потрібно або пройти весь шлях самому або скористатися чужим досвідом.

Інші приманки

Крім всього описаного голавль набагато рідше, але все таки клює на блешні, що коливаються (коливалки, колєбалки), поппери і навіть на джігові приманки. Але цей відсоток настільки невеликий, що я не слід детально затримуватися на цьому.

Якщо ви новачок в ловлі голавля, і якщо зважитеся відправитися «на голавля», уважно перечитайте цю статтю ще раз. Голавль не змусить себе довго чекати.

P.S. На початку липня їздив відпочивати в Закарпаття та Івано-Франківську область і звісно ж відправився ловити голавля на гірських річках. За 2 тижні відпочинку я піймав 18 голавлів на вертушки і 37 – на воблери. На вертушки (mepps aglia long № 1+ золото) максимальний голавль якого я піймав становив 537 гр., а на воблери (YO-ZURI L-Minnow 44 C44) я піймав голавля-красеня вагою 1,187 кг.

------------------------------
Копіювання матеріалів дозволено тільки із згоди автора із посиланням на сайт www.on-fishing.ucoz.com - Риболовля на Горохівщині.

Категория: Спінінгова ловля | Просмотров: 4132 | Добавил: Vasya | Теги: де шукати голавля, спінінгова ловля голавля, приманки на голавля, Ловля голавля, секрети ловлі голавля, коли ловити голавля, голавль на ультра-лайт | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Архив записей

photo
Наш опрос
Ваш улюблений вид ловлі?
Всього відповідей: 295


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Друзья сайта
  • Все об играх
  • Мой заработок в Интернете
  • Пошук

    Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz